Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

@pt 2.0 pa zato sam i stavio navodnike. elem, da li treba da dozvolimo da se hajka na, ovoga puta, Dinka Gruhonjića ovde opravdava? da li treba da dozvolimo da se on proglašava plaćenim učesnikom u nekakvom igrokazu?

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 minutes ago, aram said:


da li to znači da ovde treba da dozvolimo npr. i te radikalske "ideje"?

pa ako ne potpadaju pod govor mrznje, rasizam, mizoginiju i ostalo zasto ne?

ili cemo imati ovde utisak nedelje no 2.

verovatno da sam gore isao bih na te proteste protiv ovih vucicevih desnicara ali ovde ne moze da se raspravlja o gruhonjicu osim ako pricamo bajke o njemu. 

kao da ovdasnja rasprava utice na broj protestanata ili javno mnenje srbije.

inace kad sam ja bio na filozofskom krimi navijacka bagra nije mogla da zauzme taj fakultet.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, aram said:

@pt 2.0 pa zato sam i stavio navodnike. elem, da li treba da dozvolimo da se hajka na, ovoga puta, Dinka Gruhonjića ovde opravdava?

NE. apsolutno NE.

sloboda govora ne znači pravo da ugrožavaš druge ljude.

 

(ovde moram da dodam nešto što nema veze ni sa tvojim pitanjem, ni sa PPP, nego sa nečim što mi ide na nerve vezano za naše medije. juče sam gledala neke đilasove intervjue, između ostalog sa minjom miletić, gde se opoziciji, nad kojom se vrši nasilje, prebacuje da nije pristojna. 

hoću zato da naglasim da odbrana od nasilja čak i agresivnim metodama in my book NIJE NASILJE, NEGO ODBRANA.)

 

1 minute ago, aram said:

da li treba da dozvolimo da se on proglašava plaćenim učesnikom u nekakvom igrokazu?

termin "proglašavanje" je slippery slope, jer je, osim ako neko eksplicitno ne proglasi gruhonjića za plaćenog učesnika u hajci na sebe (wtf?), interpretacija onoga ko čita.

 

svako dobronameran i prosečno inteligentan, a ko je video onaj klip koji sam okačila na građanskim protestima, gde je taj čovek (gruhonjić) iskreno van sebe jer su mu došli na kuću, ne može razumno da izjavi da gruhonjić sebi to svesno priređuje (pa još za pare). meni je to van pameti.

 

ako neko to ipak izjavi (nisam moderator, pa ću zamisliti da mi neko to kaže u RL), ja bih proverila da li je osoba prosto neobaveštena, postavila bih dodatna pitanja, i onda odlučila da li imam posla sa agitatorom koji namerno forsira tu priču potpuno nevezano od toga da li u nju iskreno veruje, ili imam posla sa osobom koja iz mržnje prema gruhonjiću ili stavu koji on zastupa ima stav - neka ga ugaze zabole me, ili imam posla sa osobom koja u sudaru emocija i neinformisanosti izvodi neki zaključak.

prve dve osobe bih isključila iz dalje komunikacije, trećoj bih objasnila gde greši, uz nuđenje dokumentovanih argumenata.

 

meni na PPP često smeta binarnost, i to neko navijačko, na keca, razmišljanje. to me mentalno guši. (npr. u nekom postu je đuzepe napisao "to je samo jedan korak od". nije brate jedan korak, između onoga što sam npr. ja rekla, i opravdavanja ovoga što se radi gruhonjiću je 1 provalija. kakav crni korak.)

  • Hvala 1
Link to comment
Quote

 

37 minutes ago, pt 2.0 said:

hvala za info.

ja sam upravo sa time imala problem u radu. naime, u njihovoj nadležnosti su neke bolnice i klinički centri, koji su se prijavili za neke međunarodne projekte da dobiju neku opremu (a projekti uključuju kofinansiranje), i problem je nastao kad je trebalo da se plati kofinansiranje.

ne želim da objašnjavam šta sam sve prošla i kome sam sve na glavu sela da bi se stvari završile. u jednom slučaju su na kraju platili i bolnica je dobila tada izuzetno vredan uređaj za dijagnostiku, u drugom slučaju platilo je ministarstvo zdravlja.

mene je očaj hvatao - kao da sam u dve države i niko ne ume i neće da reši problem, čiji ishod je na evidentnu korist svima.

 

drugа serija problema dolazi od prostog neznanja nekih procedura (npr. uvoznih u slučaju međunarodnih projekata)... ja ono u životu nisam videla, iskreno.

 

Da se ispravom, sada sam proverio, nije ni 7% :D, rep. budžet za ovu god je 2041 milijardu, a pok. 108, poređenja radi prošlogodišnji budžet BG je bio 205 milijardi

Kako će se trošiti lova

Novac je obezbeđen i za rehabilitaciju puteva u naseljenim mestima u opštini Novi Kneževac, zatim za rekonstrukciju i dogradnju Glavne ulice u Beloj Crkvi, izgradnju mosta na reci Zlatici u naselju Padej prema Adi, kao i za izgradnju saobraćajnica u novoj banji u Vrdniku.

Dakle pokrajina će finansirati 1 ulicu, 1 most i seoske puteve u 2 opštine, APV ima 45 opština....

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

poenta jeste da niko nikom ne sme da određuje mesto i vreme da o nečemu priča, da mu edituje misli i slobodu govora.

ni rulja gruhonjiću, ni ti meni.

nije mi bila namera da određujem gde će neko nešto da piše, prosto sam se u brzini nespretno i nedovoljno jasno izrazila

 

suština je da su ovde mnogi (po meni, pogrešno) to pisanje o Gruhonjiću pogrešno shvatili, pa je ispalo kao da ljudi opravdavaju radikalsko iživljavanje, a ne verujem da je iko tako mislio

 

izvini još jednom, nisam htela nikoga da ućutkujem

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, aram said:

@pt 2.0 pa zato sam i stavio navodnike. elem, da li treba da dozvolimo da se hajka na, ovoga puta, Dinka Gruhonjića ovde opravdava? da li treba da dozvolimo da se on proglašava plaćenim učesnikom u nekakvom igrokazu?

Za početak bi se moglo napraviti da kada neko nazove druge forumaše bednicima i moderacija obriše taj red barem da piše edit by mod.

Ostalo ne bi trebalo biti problem, banovati svakoga ko podržava "zaslužio/la je" da mu rulja sudi. 

Link to comment
13 minutes ago, Zaboravan said:

Za početak bi se moglo napraviti da kada neko nazove druge forumaše bednicima i moderacija obriše taj red barem da piše edit by mod.

jel ovo sad ima neke veze sa ovom konkretnom diskusijom? pošto se ne sećam da je nešto editovano u zadnjih desetak strana ovde.

Link to comment
33 minutes ago, pt 2.0 said:

osim ako neko eksplicitno ne proglasi gruhonjića za plaćenog učesnika u hajci na sebe (wtf?)

pa upravo se to desilo.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, aram said:

jel ovo sad ima neke veze sa ovom konkretnom diskusijom? pošto se ne sećam da je nešto editovano u zadnjih desetak strana ovde.

Konkretno, jutros. 

Link to comment

OK, sad vidim. Postoji opcija da se uključi da se to vidi, ali treba se setiti, automatski je podešena na off

  • Hvala 1
Link to comment

Samo da kazem za decentralizaciju da ja ne mislim da to nuzno vodi u neko otcepljivanje. Nije poenta da svaka opstina ima svoja minostarstva vec da im ostaje vise novca i imaju sira prava sta sa time da rade. Sve juzno od Beograda zivotari, mislim hvala vucicu sto je napravio ove autoputeve, brze ce ljudi da idu iz malih sredina.

Link to comment

Ja sam konstatovao bedništvo kao takvo u postu pre par stranica, i post mi je editovan, ne piše kad ni od koga. Slobodno banujte, al prvo prijava gde treba. Naravno da nema veze sa kasnijom raspravom, samo sam (nemoćno) ispizdeo.

 

Sry ako sam crno-beli, možda više neg obično, al dešava se u mojoj avliji. Ono što mi je blesavo je što se krenulo sa ispitivanjem 'šta je uradio da to zasluži', pa sam izneverovao malko. U međuvremenu je bio i pun krug, od 'udri jer milogorac i mafija i autonomaš' i nazad na 'niko ne sme da vas bije'.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
36 minutes ago, giuseppe said:

Ja sam konstatovao bedništvo kao takvo u postu pre par stranica, i post mi je editovan, ne piše kad ni od koga.


Ja sam ti editovala (po reportu) jer nema potrebe za vredjanjem, nema naročite potrebe ni za ličnim prozivkama iz ostatka posta al ajde

Link to comment

Sad je bio FB 'lajv' na 021 radiju, desetak minuta. Reporter kaže da je video 'kolegu studenta' koji je došao sa desetak indeksa - pustili su ga da uđe (ovo nije snimljeno mislim), a onda su došla tri muškarca u pedesetim godinama (snimljeni), propušteni su na FF, pa su nešto govorili ovima unutra, a ovi im aplaudirali. Valjda došli radikalski ideolozi, da podgreju malo.

 

Na zidu Fakulteta 'neko' (ko bi mogao biti...) 'navijačkom' ćirilicom noćas napisao 'Ustaše i komunisti, zajedno ste bežali 1918-1941' (:blink:), pa je to sve zajedno prežvrljano. 

 

Bizarno.

 

Edited by giuseppe
Slovo
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...