Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    824

  • radisa

    761

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minutes ago, Filozof manijak said:

Pisalo je da su psihoubice takođe ležale zbog prekršaja


Koliko znam u Padinjaku i leže samo prekršajci i osuđeni za lakša krivična dela, što ne znači da nisu u obavezi da urade procenu osuđenika u smislu opasnosti po druge osuđenike i sebe za šta siguran sam postoji propisana procedura, a još manje da nisu u obavezi da spreče zlostavljanje ili ga makar zaustave ako do njega dođe. 

  • +1 1
Link to comment

To je tačno, zato i kažem da za ovo treba da odgovara uprava zatvora, počev od čuvara pa na gore

  • +1 5
Link to comment

Btw, meni je 30k primerena kazna za petarde, jedino mi je baš malo da jedan dan zatvora vredi samo hiljadu dinara. 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Ayatollah said:

 

Da li ti misliš da se bacanje petardi i raznih eksploziva sa terasa tokom Nove godine treba sankcionisati na neki način, ili misliš da svako treba da baca šta želi bez ikakve sankcije? A ukoliko misliš da treba da se sankcioniše, onda da objasniš kakve bi to sankcije bile adekvatne da bi se počinioci kaznili nekako.

 

Za ovo nisu odgovorni ni ljudi koji su prijavili bacanje petardi, ni prekršajni sudija koji je izrekao kaznu za to, već isključivo uprava Padinske skele koja čoveka nije smestila na adekvatan način, niti je prepoznala šta se događa među osuđenicima.

Lepo sam rekla da ne podržavam bacanje petardi.

  • +1 4
Link to comment

Ta cena zatvorskog dana bas dugo stoji, secam je se od mnogo ranije. Ova vest bi manje bolela da ne znamo da ni pocinioci niti uprava zatvora nece ozbiljno odgovarati za ovo. Kao ni za svako drugo sranje u Srbiji. To je sustina celog problema. I zbog toga ce slicne stvari nastaviti da se desavaju. Kao oni klinci od 19 godina koji i dalje voze lamburdzinije iako su uspeli da nakamce po 60 prekrsaja.

  • +1 3
Link to comment

PaDa, to što je Arkadija napisala je lako razumljivo, osim ako ne uzmeš u obzir da je Justicija potpuno ćorava.....

Link to comment

Pa nije on kaznjen jer je bacao petarde pa se ovde kao zakon postuje i kaznjavaju oni koji bacaju petarde. Bacanje petardi se ovde itekako tolerise, kao i nepropisno parkiranje, prekoracenje brzine, voznja u pijanom stanju itd. U mojoj zgradi je bio slucaj hordera koji je 30 godina skupljao djubre u svom stanu. Pola zgrade je smrdelo na kontejner svako leto. Apsolutno niko nije resavao problem, nikakve socijalne sluzbe, policija, porodica. Na kraju je zapalio stan pa su stanari popizdeli i poceli da cimaju medije. Naravno nista se nije desilo dok nisu cimali jebenu Jovanu Jeremic, posle cijeg priloga je policija dosla i odvela ga u pritvor, po ko zna kom osnovu. Umro je par dana posle odlaska u pritvor, verujem iz slicnih razloga kao i ovaj. Mogu samo da pretpostavljam sta se desilo, naravno niko nikada nece saznati sta je bilo niti ce iko biti okrivljen jer svima odgovara resen problem. Sve po zakonu.

  • Tužno 3
Link to comment
17 minutes ago, Ayatollah said:

Za ovo nisu odgovorni ni ljudi koji su prijavili bacanje petardi, ni prekršajni sudija koji je izrekao kaznu za to, već isključivo uprava Padinske skele koja čoveka nije smestila na adekvatan način, niti je prepoznala šta se događa među osuđenicima.

Za ovo smo svi odgovorni jer se pravimo da ovde neki zakon postoji dok sluzbenici mupa i notari falsifikuju prijave prebivalista i potpise za izborne kandidature. Apsolutno nema institucije u koju mozes imati poverenja, a policija i pravosudje su ono, na dnu, verovatno.

  • +1 7
Link to comment

Mojom ulicom oko sokolovo ne prolazi, jer se tu nalazi viđeniji kafić u kome su gosti,takođe, bitni, a gospoda moraju da se parkiraju ispred ulaza, da ne bi, daleko bilo, morali da hodaju nekoliko koraka duže i  još strašnije, plate parking. Inače je sve zonirano, i komunalci uredno prolaze dvim ostalim ulicama unaokolo. Toliko o striktnom poštovanju zakona.

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Ovo je država u kojoj se profesori boje učenika, ne smeš da mu daš jedan, svi mu titraju jer....ćale. Posle vidiš na mrežama kako divlja ulicama i nadaš se da vam se putevi neće više nikad ukrstiti.

  • +1 5
Link to comment
25 minutes ago, Heaviside said:

Btw, meni je 30k primerena kazna za petarde, jedino mi je baš malo da jedan dan zatvora vredi samo hiljadu dinara. 

 

Ja sam skoro platio kaznu 20 hiljada zbog vožnje autoputem bez upaljenih svetala i baš pomislio kako je ova za petarde prestroga...doduše ne znam za koji konkretan prekšraj je osuđen i koje su okolnosti bile u pitanju.

 

Definitivno treba izmeniti zakon u pogledu zamene neplaćene novčane kazne.

  • +1 1
Link to comment

kao u babilonu kad ona deca na bliskom istoku uzmu pušku

 

 

 

jezivo sam se osećao kada sam pročitao vest. republika neće valjda u svom izvornom obliku sa kojim se susrećemo bukvalno svakoga dana i to ne samo u novinskim člancima već i u rl

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...