Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

viber-image-2023-09-25-19-50-41-090.jpg

 

Kuca kralja Petra I, onog Oslobodioca i demokrate: izlozba fotografija Art Marketa, fotografkinjetm Andrijane Pajovic, sa temom Deca i Oruzje, uredno projektovana i postavljena u subotu, danas je - na dan otvaranja izlozbe - bez obrazlozenja otkazana voljom домаћина kuce...

Nezvanicno kao tematski шкакљива...

Link to comment
On 21. 9. 2023. at 12:16, gospa buba said:

eto zato se ne prijavljuje. neotpushtni kolega - opravdano poveruje da je neotpustiv i shta mu ko moze, josh ga i obaveste ko je prijavio i posle se chovek samo pita shta mu je trebalo bilo shta. kod nas, kad prijavljujesh nekoga za bilo shta, imash sigurnu varijablu u jednachini kako cesh da najebesh zbog toga.

a stariji svet, to je u sushtini ekipa koja telefonski razgovor mobilnim zavrshava tako shto spusti mobilni na sto, a fejsbuk nalog gasi tako shto ne udje vishe nikad. postoji jedno sushtinsko nerazumevanje tehnologije (mada ono nema nuzno veze sa uzrastom) i tu me nishta ne chudi.

 

Mnogo nas jebe ova korupcija I nepotizam ali ja opet ne mogu da zamislim da cutim dok neko trpi maltretiranje. Mislim da, bar zvanicno, moze i anonimno da se prijavi. Ako se brinete za sebe, zovite sa neke govornice ako postoji. Ne ostavljajte podatke. Za ove policajce koji nece da se zamere kolegi zelim im da isto oni dozive. Ne zasluzuju bolje. Ta palanacka fora “nije moje da se mesam” je nesto najgore sto postoji u ovoj zemlji, to je bukvalno razlog broj jedan zasto imamo ovakve slucajeve.

 

U medjuvremenu ostaje nam kao i sve u Srbiji, ono plemensko – svako nek stiti sam sebe i svoje od nasilnika. Ukoliko ne mozete da se zastitite, bezi sto dalje.

Link to comment

O jbt

Quote

„Majka učenika ne želi da prizna da to njeno dete radi – ustanove su nemoćne i to je to“, kaže Ivanković.


ima samo jedan put resavanja i on zavisi od roditelja,  koji su vrlo verovatno i uzrok problema :isuse:

Link to comment

Ја сам увек опрезан са оваквим вестима. У одељењу мије ћерке у нижим разредима је учитељица лобирала родитеље ДС пишу петицију против детета коме је била потребна помоћ а њу је мрзело да се смара. 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Vesti se samo nižu:

Quote

Prava drama odigrala se u Osnovnoj školi "Tanasko Rajić" u Čačku, kada je učenica 8. razreda ušla u školsko dvorište tokom popodnevne smene i dečaku, učeniku ove škole zapretila nožem. Prema rečima očevidaca, ona je na ovaj način želela da odbrani brata kog su vršnjaci na određeni način maltretirali.

 

Anketni odbor baš ima pune ruke posla.

Oh, wait, pa nema anketnog odbora za utvrđivanje uzroka nasilja u  školama, anketni odbor je ukinut jer su roditelji iz Ribnikara to tražili. Anketni odbor bi mogao da se meša istragu. 

Koju istragu, da li to iko više spominje????

Da sam zlurada, rekla bih, tražili ste, evo vam ga. U stvari , možda i jesam zlurada.

 

  • +1 1
Link to comment
On 29. 9. 2023. at 20:59, Hamlet Strašni said:

Ја сам увек опрезан са оваквим вестима. У одељењу мије ћерке у нижим разредима је учитељица лобирала родитеље ДС пишу петицију против детета коме је била потребна помоћ а њу је мрзело да се смара. 

 

Pa nije to neshto shto uchiteljica moze da postigne usput sa ostalim obavezama.

U ovom chlanku jasno je da dete ima neke special needs ali ochigledno ima osnova da bi moglo da prati nastavu u regularnoj shkoli jer inache ne bi bilo tu. Tj imalo bi kad bi mu to bilo omoguceno. Pishe kako je mali agresivan, i kako se roditelj ibune, ali ne pishe da je ministarstvo u toj situaciji obezbedilo dodatnu pomoc i podrshku detetu da ga 'poguraju' u najmanje restriktivnom okruzenju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...