Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Колико схватам није овде суштина дума што деца праве буку, него што су толико мала деца сама напољу толико касно увече. 

Link to comment
  • Replies 39.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    940

  • Filozof manijak

    866

  • radisa

    774

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

 

 

О овоме смо причали…

 

едит: превидео сам да пише пунолетници, заборави алкохол.

 

Али остаје да су клинци од 8 година сами напољу око поноћи

evo veruj mi da ja u to vreme vidjam samo kuckare na ulici. decu ni od korova. 

Link to comment
8 minutes ago, extragluv said:

iskreno mislim da preuvelicavate oko godina.


Nije poenta toliko u godinama koliko u maltretiranju okruzenja zvucnim terorom, nije svako u fazonu da slegne ramenima i pusti da ga shikaniraju

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Колико схватам није овде суштина дума што деца праве буку, него што су толико мала деца сама напољу толико касно увече. 

ovde svako cita ono sto zeli.

 

ja zivim 16 godina iznad istog igralista i prvi put osecam da je mnogo drugacije. 

 

  • +1 2
Link to comment

Između zgrada u mom trgu, njih 4, postoje 3 klupe na kojima klinci vise vikendom a i tokom celog raspusta. Na 4. spratu ih čujem kao da su sa mnom u sobi. Kao da je malo, bukvalno ispod zgrade, tj terase su napravili veliki dečiji teren na kome mame i tate širom mesta dovode svoju decu na provod. 

Ja to stvarno razumem ali nisam siguran ni da je korektno da stanari zgrade tj zgrada budu izloženi, zahvaljujući i tim "noćnim" terminima, 24/7 prvo dečijoj graji, pa onda malo starijoj dečijoj graji, muzika sa telefona i slično, to je večernji termin. 

 

Ovi u prizemlju, prva dva sprata, ne znam kako im je. Ja sam se nekako navikao, pa ni ne obraćam pažnju previše.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Mil@n said:

Između zgrada u mom trgu, njih 4, postoje 3 klupe na kojima klinci vise vikendom a i tokom celog raspusta. Na 4. spratu ih čujem kao da su sa mnom u sobi. Kao da je malo, bukvalno ispod zgrade, tj terase su napravili veliki dečiji teren na kome mame i tate širom mesta dovode svoju decu na provod. 

Ja to stvarno razumem ali nisam siguran ni da je korektno da stanari zgrade tj zgrada budu izloženi, zahvaljujući i tim "noćnim" terminima, 24/7 prvo dečijoj graji, pa onda malo starijoj dečijoj graji, muzika sa telefona i slično, to je večernji termin. 

 

Ovi u prizemlju, prva dva sprata, ne znam kako im je. Ja sam se nekako navikao, pa ni ne obraćam pažnju previše.

ja ne mogu da ti objasnim na koji nivo buke smo se mi navikli tokom dana, ja to vise i ne primecujem. 5 zgrada, dve po 10 spratova, okrenute ka akusticnom dvoristu, tu ne mozes da se ne naviknes.

jedino sto posle 11 otvorimo prozor kad krene kakav takva tisina i onda se posle pola sata do sat pojavi vrticka ekipa, pravo isprod prozora.

  • Tužno 1
Link to comment

Opet offtopik, podsetilo me ovo malo.

 

Živeo sam pola života u osamljenoj kući na obali mora jedini zvuci bil čvrci i talasi što valjaju žalo i onda jednom čito Kamijeog Stranca i jedna scena gde Marso izlazi iz noćnog tamvaja a polivači peru ulicu i tu sećam se dobro pomislim jebo ti ovaj cvrči svrčak na čvoru crne smrče ditiramb, oću grad koji nikad ne spava, oću noćne tramvaje, kaldrmu i ulične perače u žutom oću vibrantno i da pulsira i evo me sad kao tu sam.

 

Nije ni nalik kako sam zamišljo al jebiga trpim nekako.

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
20 minutes ago, extragluv said:

jbg ako je teror da se izgradi zgrada ili citavo naselje onda nek ide sve u persun.

 

 

Naravno da je teror ako ti neko buši maltene pod prozorom do 2 ujutru, a onda ponovo počne u 7. Pritom ja još i imam sreće, ovima u susednoj zgradi žurka počinje u 5 ujutru kad majstori kreću da se okupljaju, do mog stana makar to ne dopire. 

Nije problem u buci kao takvoj, već u potpunoj, ali potpunoj nepredvidivosti njene jačine i/ili trajanja. Na to ne možeš da se navikneš. 

 

Na kraju krajeva, možda i meni nekad dune da u svom stanu odvrnem muziku posle ponoći, ali to ne radim jer sam dovoljno uviđavan prema ostatku sveta. A i da jesam dovoljno nenormalan da to ipak napravim, vrlo brzo bi došlo do reakcije nadležnih™. Ne znam zašto bi investitori™ trebalo da budu tretirani drugačije. 

  • +1 4
Link to comment

nista ne brini, ako rade do 2am, pa onda ponovo od 7am, znaci da je investitor pun love i da ce brzo biti gotovo. otici ce dalje, na druge projekte.

 

troll off

 

svima zelim miran san i sto manje buke

aleksija oprosti 🙌

 

ucite decu da budu dobra. 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, extragluv said:

 

eto.

u okviru kucnog reda i sati koji nisu namenjeni za spavanje, nemam nikakvo pravo da se bunim, iako bih radije zivela negde gde se cuju zrikavci.

 

to sa tim pravilima, to ti je sve napravljeno tako da vise ljudi na istom mestu mogu da zadovolje osnovne potrebe. jedna od njih je san, recimo. to je potreba, a ne hir ili luksuz, zdravstvena potreba. dokazano istrazivanjima, imaju i studije o sleep deprivation. nazalost, za decu je tek prilican zdravstveni rizik ako ne spavaju dovoljno, ali i ako ne spavaju u odredjeno vereme. no da ne otvaramo i novu temu.

zato postoje i kupatila i wc-i, da ljudi ne bi srali ispred zgrada, iako bi im mozda bilo lakse. ali bi vremenom dovelo do zdravstvene krize, a i smrada.

ja ne znam kako da drugacije objasnim.

sve dok tvoje navike ne ugrozavaju tudje potrebe, sve ok.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Mislim da nema poentu rasprava na temu Da li je Ok da ispred zgrada bude buka znachajnog intenziteta dan i noc bez ikakvog reda i rasporeda.

Postoje pravila na tu temu odavno u naseljenim mestima u kojima stanuju ljudi.

Link to comment
3 minutes ago, extragluv said:

nista ne brini, ako rade do 2am, pa onda ponovo od 7am, znaci da je investitor pun love i da ce brzo biti gotovo. otici ce dalje, na druge projekte.

 

troll off

 

svima zelim miran san i sto manje buke

aleksija oprosti 🙌

 

ucite decu da budu dobra. 

jebiga, dok ne igras kosarku pod mojim prozorom posle ponoci, nisi bitan cinilac :)

Link to comment
17 minutes ago, francuski sobar said:

Opet offtopik, podsetilo me ovo malo.

 

Živeo sam pola života u osamljenoj kući na obali mora jedini zvuci bil čvrci i talasi što valjaju žalo i onda jednom čito Kamijeog Stranca i jedna scena gde Marso izlazi iz noćnog tamvaja a polivači peru ulicu i tu sećam se dobro pomislim jebo ti ovaj cvrči svrčak na čvoru crne smrče ditiramb, oću grad koji nikad ne spava, oću noćne tramvaje, kaldrmu i ulične perače u žutom oću vibrantno i da pulsira i evo me sad kao tu sam.

 

Nije ni nalik kako sam zamišljo al jebiga trpim nekako.

 

to sam ja primetila za odmor ( a i još jedna fina forumašica :heart:) - ako odem u neko morsko selo da uzivam u tisini, bude mi dosadno posle dva dana. vise i ne pokusavam.

al to je kod mene verovatno stokholmski sindrom :D

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Moj je uzrasta kod učiteljice, fudbal igra po ceo dan sa drugarima ali je najkasnije u 21h u kući.

 

Meni ovo bas kasno za taj uzrast. Ja sam bas nekidan pricao sa jos nekim roditeljima i svi se trude da ne pomere puno vreme tokom raspusta.

Moj ide recimo oko pola 9 u krevet a ustaje u 7. I tako je kod vecine. Par puta sad kad smo bili kod baba i deda ostajao je do 9 i jednom kad je bilo bas puno dece do pola 10. Kad je skola strogo u 8 je u krevetu a ustaje isto u 7.

 

Slican ritam smo imali i ja i zena kad smo bili tog uzrasta osim mozda stosmo cesce znali ostati do 10 jer su se vise posecivale porodice.

 

PS.

Sad ce u treci razred.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...