Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

29 minutes ago, Frank Pembleton said:

A koja je starosna granica ispod koje deca ne mogu u streljanu?
Danas mi kolega kaže da je pre par meseci sa sinom koji ima 16 godina bio u streljani i da su mu rekli: sve ok dok ste pored njega.



....shiit has hit the fan.

To zavisi od streljane do streljane,u neke streljane ne mogu da ulaze maloletnici,dok pojedine dozvoljavaju po principu ma to je sin od kuma/drugara/komšije,ali to se naravno sad negira.

 

Svakako maloletniku nije mesto u streljani,a ni na poligonu a ako se i zadesi tu,najviše što bi trebalo da mu se da je neka malokalibarska puška i to strogo u prisustvu licenciranog radnika,koji oružije predaje napunjeno i zakočeno,maloletniku se dozvoljava isključivo opaljenje i to uz nadzor radnika,koji pomaže da se zauzme pravilan stav,da se oružje drži bezbedno.Tek onda se oružje otkoči i može da se puca..Oružije se odmah nakon opaljenja uzima i radnik obavlje potrebne radnje.Maloletnik (a i bilo ko bez iskustva) ne sme da vrši druge radnje osim samog pucnja.

 

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

52 minutes ago, Redoran said:

Ali i dalje su svi stariji maloletnici. Njima može da se zalepi 30 dana pritvora zbog lupetanja na društvenim mrežama?

 

Mislim, za koje kd ih uopšte terete? Izazivanje panike?

 

, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo ugrožavanje sigurnosti

i

postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje panike i nereda.

Link to comment

i maloletniku kome tu nije mesto al se zadesio, i svima iz streljanskog kruzoka zelim da im oruzije bude neka motika. nedelju dana, za pocetak. licencirano lice za nadzor i pravilan stav pri opaljenju u zemlju i ispaljenju iz iste nije potrebno.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

IMG_6865.thumb.jpeg.ad2348ddff24a2e730e3f5a1eeb121c7.jpeg

 

:ph34r:

 

Ima navodno njegovih fotki ovdeovde, i ovde. Šešeljevac i "navijač" neki kockasti, pali se na oružje i tradiciju, a u crkvu ide u patikama i trenerci.

Edited by vememah
Link to comment

U konkretnom slučaju nema drugog krivca do roditelja,koji je omogućio sve da dodje do izvršenja.Počevši od odlazaka u streljanju gde je mali očigledno prevazišao strah od pucnja,onda što mu je omogućio da se upozna sa principom rada i ono najbitnije što je dozvolio da se mali naoruža.

 

Može neko da ide godinama u streljanu,sve je to džaba ako nema čime da izvrši delo.

 

A slučaj u Mladenovcu je nažalost pojava za sebe koja nije izolovan slučaj,mnogo je takvih sela sa lokalnim šerifima koji misle da su iznad zakona,koji namignu kad vide lokalnu policiju i od kojih se pošten svet sklanja jer ne želi probleme.

 

 

Edited by Bambula
  • +1 3
Link to comment

Nije definisano ili je klasično "može da bude,al' ne mora da znači" pa ko kako tumači.

 

Mnogi se vade na kartu u prisustvu roditelja i slično.

Link to comment

verovatno sam ja glupa i volela bih (stvarno) da mi neko objasni kakvo je uzivanje u pucanju. iz bilo cega u bilo sta: u metu, u zivotinju.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 5
Link to comment

Adrenalin i katarzično oslobađanje tanatos poriva iz podsvesti u kontrolisanim uslovima? Uz uticaj pop kulture od vesterna pa nadalje. I kao evolutivno si najspretnija, najpreciznija  i najbrža jedinka u čoporu? I nešto. Kapiram da ima podlogu i da će ljubitelji objasniti, zanima i mene. 

 

 

(-lov, svest o izazivanju smrti bića ne mogu da pojmim, tu se saplićem i kod ribolova, nešto se batrga da diše, a ti kao "NOT hehe" pa nisam relevantno išta uopšte) 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, le petit nicolas said:

verovatno sam ja glupa i volela bih (stvarno) da mi neko objasni kakvo je uzivanje u pucanju. iz bilo cega u bilo sta: u metu, u zivotinju.

 

poz

 

Atak na sva cula odjednom ume biti prilicno stimulativan i uzbudljiv. Not my cup of tea, ali mogu da shvatim da nekog to radi kao sto ih radi npr. brza voznja ili skakanje padobranom.

  • +1 2
Link to comment

@Radoye brza voznja je i meni pala na pamet. kao otpustanje cula.

sta znam, meni i dalje bolji orgazam. :happy:

 

poz

 

ed. @Taihoskopija

katarzicno otpustam tanatos poriv kad upljeskam komarca: aaahhhh! ali, tu smo u ferki: on bi da me ubode, ja bih da ga ucmekam. :wicked:

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment

Ako bih morao da biram izmedju pecanja, baštovanstva i streljane, uvek bi izabrao streljanu. Baštovanstvom bih za bavio isključivo za pare. A volim da sređujem arhivu svojih predmeta i igram se bazama podataka najviše od hobi aktivnosti. Neko pravi makete aviona ili brod u boci. 

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, le petit nicolas said:

uvazavam, @Hamlet Strašni mozes li obrazloziti zasto streljana?

 

poz

Metodom eliminacije. Pecanje mi je dosadno. Bastovanstvo mi je dosadni i mrzi me da kopam. Streljana traje pola sata i onda mogu kući. A i kao malom su mi rekli da imam talenta za streljastvo, ali mi doktorka nije dala da nosim naočare u petom razredu pa nisam mogao da treniram te bi mi bilo zanimljivo da vidim gde sam sad. A i u vojsci mi je pucanje bilo zanimljivije od čišćenja klozeta, pa bih voleo malo da se podsetim. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam u gimnaziji bila najbolji strelac.

Pre toga sam,sa rođacima gađala vazdušnom puškom. 

U školi smo imali nastavu gađanja ( ono i dsz)sa m48, koju smo morali i da rastavimo i sastavimo i čistimo.

Poslednje moje gađanje je bilo  na Vlašiću, u neke poređane boce u snegu, isto m48 ali ovaj put ne iz ležećeg već iz stojećeg stava i preko neke pritke kao potpora.

Meni je to zanimljivo samo kao provera veštine.  Talentovana sam bila za sva gađanja.

Sada ne bih uzela u ruke vatreno oružje.

Samo luk i strelu.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...