Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

44 minutes ago, dùda said:

U školi smo imali nastavu gađanja ( ono i dsz)sa m48, koju smo morali i da rastavimo i sastavimo i čistimo.

 

Meni je to zanimljivo samo kao provera veštine.

i mi smo u gimnaziji imali ono i dsz i mlatili se s tim puskama. velike, teske, lepljive, smrdele na nesto masno. vodili nas u bubanj potok, glavna dobit je bila dan bez nastave. nikad nam nisu dali rezultate. vrv niko nista nije pogodio, bar ne svoju metu. :D

meni je zanimljivo ovo u vezi sa proverom vestine. vestine za sta? koja sluzi cemu? (samo sam se nadovezala na tvoj post, nije usmereno licno).

 

odrasla sam pored strelista, kod stare okretnice sestice i sedmice, na padini prema mirijevu. tu se dolazilo "organizovano". bilo je pokusaja da se usunjamo, ali nikad nismo uspeli da stignemo dalje od ograde/kapije. budne oci narodne milicije. :sad:

otac, koji je kao dete dobavio "kratku talijanku" i celog veka patio sto ga je baba u 11. godini presrela i razoruzala kad je posao u partizane, imao je vazdusnu pusku. nikad nisam videla metke, ja, stari kucni spiclov. mozda ih je drzao u kancelariji?

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

37 minutes ago, le petit nicolas said:

meni je zanimljivo ovo u vezi sa proverom vestine. vestine za sta? koja sluzi cemu? (samo sam se nadovezala na tvoj post, nije usmereno licno).

Моју жену је, на пример, отац научио да расклапа калашњиков и пуца из њега када ју је са сестрама и мамом оставио саме у кући а он одлазио на линију фронта. Имала је 15 година. Срећом није дошла у прилику да провери вештину.

  • Tužno 3
Link to comment

streljaštvo je dobra veština za trening veze oka/mozga i ruke, generalno za koncentraciju, strpljenje i preciznost

 

pričam isključivo za vazdušno oružje

 

bio sam treći u bgd kao srednjoškolac, ima čak i neki papir u roditeljakom stanu. taj gen sam povukao od matere koja je čak osvajala neke medalje i pehare u amaterskoj konkurenciji(iako nije znala diabolu da stavi u pušku)

 

 

streličarstvo bih jako voleo da probam, čak sam se i nešto raspitivao, al je ostalo na tome. nadam se da će mi se poklopiti, mislim da bi bio dobar u tome

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, April said:

"Nepoznata osoba je izvadila nož na 5 klinaca u tramvaju u Vojvode Stepe jer su stiskali kočnicu sve vreme. Klinci su čekali da izađe iz tramvaja da se obračunaju sa njim.
pa kad je video da ih je 20 nije vozač hteo da otvori dok ne dođe policija. On je negde bacio nož kroz prozor dok se tramvaj još kretao. Policija je reagovala jako brzo manje od 5 min im je trebalo da dođe. Bez taga"
 

Dodatak na situaciju u V. Stepe: deca zaustavljala tramvaj na dugme i lik što im je izvadio nož je udario tog klinca u glavu i rascepao mu usnu te su ga onda ovi čekali ispred da izadje pa je došla policija i privela ga,

Bure baruta.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam ona kojoj je bojevo gadjanjena Ravnoj gori u trećem gimnazije otkrilo da na   desno oko jedva vidim i brdo na kome su nakačene mete- tako mi je to gadjanje i kec iz odbrane i zaštite sa nula pogodaka bio od krucijalne koristi  :D dobila sam naočare.. Rasklapala sam i sklapala tu m48 ko od šale ali sam bila beskorisna a i sad sam za  upotrebu oružja. Inače u selu u planini oduvek je u ćošku stajala jedna ili 2 lovačke puške, patrone kod dede u koferu. Niko od nas unučadi nije poželeo da išta nauči a kad god se išlo u šumu deda je regulano nosio pušku o ramenu ( susreti sa medvedima u prošlosti nauče ljude da imaju ponešto spremno za odbranu mada smo mi samo uvežbavali tehnike bežanja ili penjanja na krivo drvo ) Da je puška u kući iako zamišljena kao odbrana  u selu, djavolja   sprava saznali smo na najružniji način ko deca , onda kad je   jedan naš komšija bežeći od psa drugog komšije pobegao na šljivu, vlasnik psa  iznerviran , želeći da psa koji je kidisao uplaši opali u vazduh i jedna jedina dramlija iz patrone  skine onog što je pobegao na šljivu. Ubola ga pravo u srce.( činjenica je da su obojica , i onaj na šljivi i ovaj ispod nje bili malo pripiti :)   dozvola za  našu pušku je posle  dedine smrti prešla na jednog od ujaka,  moj pokojni ćale koristio je ponekad preko leta da  rastera porodice slepog kučeta u kanalima  pod baštom i to je bilo sve. Pre 3 godine kad više niko od onih koji su je držali u rukama nije bio  više živ , a na molbu ujaka od 90 g koji je još dužio, ja sam pušku rasklopila očistila sve po propisu  i  sredila rezbariju na kundaku voskom, ostale mi fotke kako to radim za uspomenu i puška ko nova .  Kad je porez povećan odneli  mup, razdužili  i vratili, niko je nije godinama upotrebio, lova smo se em gnušali em bili nevešti u svakom pogledu . Od ono preostalih stanovnika  sad je to jedina kuća bez puške u selu u kome  razne zverke dolaze često do pred vrata i sad. Ja se uglavnom setim reči moje tetke koja je godinama živela skoro sama  u pustom selu iste planine i na moje pitanje plaši li se životinja rekla a ne, plašim se samo nepoznatih ljudi kad naidju. 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Nije упишуља ovde najdoom, daleko od toga: mnogo je grdji ostatak publike koji ovo gleda bez ikakve makar i verbalne reakcije, BTW cini mi se da sam video i par (polu)osmeha, umesto da su je zbirno zakopali, barem upola kao sto bi sebi ravne koji krenu preko reda i tome slicno... :fantom: 

Edited by namenski
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, namenski said:

umesto da su je zbirno zakopali


Umesto toga neko drugi joj nudi mesto da ne bi pravila probleme

Ja prvo pomislila da je neki nesmesni skech u pitanju, sta je bre ovo i kako je moguce :ph34r:

 

Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ako bih morao da biram izmedju pecanja, baštovanstva i streljane, uvek bi izabrao streljanu. Baštovanstvom bih za bavio isključivo za pare. A volim da sređujem arhivu svojih predmeta i igram se bazama podataka najviše od hobi aktivnosti. Neko pravi makete aviona ili brod u boci. 

 

Ja sam probala pucanje na vasaru i luk i strelu na nekom company eventu, i jedno i drugo mi se svidelo, a najbolje je bilo kad smo za luk i strelu zaostajali za nekim timom pored pa mi jedan bivsi kolega kaze hajde sad moras tacno u centar za najvise poena da bismo ih stigli. Ja zakolutam ocima po sistemu da ako i celu metu ne omasim, i pogodim tacno u centar.

Naravno nikakvo pucanje u bilo sta zivo me ne zanima.

Link to comment

jedno je pucanje na vašaru da bi se dobio plišanj meda ili ovde gde se sa ŠNJŠLJ nadmećem ko će dalje da izbaci strelu a drugo  kada sprava služi za povređivanje.

 

nemam ništa protiv pucanja koje izvode šekarić, arunović........ili streličarstva koje sam davno gledao na kalemegdanu.

 

nož koji se poklanja uz tabloid. sada. bože me skloni.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Nije упишуља ovde najdoom, daleko od toga: mnogo je grdji ostatak publike koji ovo gleda bez ikakve makar i verbalne reakcije, BTW cini mi se da sam video i par (polu)osmeha, umesto da su je zbirno zakopali, barem upola kao sto bi sebi ravne koji krenu preko reda i tome slicno... :fantom: 

 

1 hour ago, Leia said:


Umesto toga neko drugi joj nudi mesto da ne bi pravila probleme

Ja prvo pomislila da je neki nesmesni skech u pitanju, sta je bre ovo i kako je moguce :ph34r:

 

 

Pa iskreno, koliko god je ova glupa kako god da okreneš, čini mi se da priča baš nije počela tako da je ova iz čista mira sjela na ženu. I iz samog teksta i njenih riječi se to da zaključiti. Vjerojatno joj je ova sjela ispred nosa dok se ova namještala da sjedne, a nije da nisam i sam svjedočio ponekad superbakama koje naglo ožive i postanu vrhunski atletičari kad uđu u tramvaj i love sjedala.

 

Ova je svejedno tuka na kvadrat, ali rekao bih da ima nešto priče i prije početka snimka. A zato vjerojatno i ljudi ne reagiraju. 

  • +1 2
Link to comment

Mi roditelji se prerano ponadali da je direktorka koja je dovukla Crni Cerak i Kristijana u osnovnu školu smenjena.
Eno članovi saveta roditelja joj dali plebiscitarnu podršku.
Ljudi su govna.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
10 minutes ago, Carolostadien said:

ali rekao bih da ima nešto priče i prije početka snimka.


Verovatno ima, ali bas sesti na nekoga jer ti je ispred nosa uleteo na mesto :blink:

Nemam pojma, mozda nam je sada u eri kada se sve zivo snima telefonima samo dostupniji uvid u razmere ludila u populaciji

  • +1 5
Link to comment

I meni se cini da ima neka uvertira koju nismo videli ali plavusa je svakako degenerik. Neki dan sam cekao red u Rajfajzenu za neku inostranu isplatu i radnica zatvorila salter privremeno dok nesto ne zavrsi a usla zena na vrata i opusteno sve nas koji smo cekali obisla i stala tik ispred saltera. Ljudi se pogledali ali nista, ja je isto pustio da stoji tu, cak je nekome telefonirala i rekla da ce brzo doci, cim resi nesto u banci. Kad je pitala radnicu kad ce poceti da radi ova joj rekla uskoro pa sam docekao momenat da doviknem kulturno da stane iza nas troje cetvoro i da malo sledeci put obrati paznju ili ne daj Boze pita jel neko ceka. Tu je palo izvinjenje neko preko kurca, nije videla, zurila, blabla. Meni svakako super filing, trocifren broj puta u zivotu mi se slicno desavalo sa debilima oba pola.

 

A u vojsci sam pucao iz automatske puske, skorpiona nekog, tromblona ili kako vec, onda onaj neki pistolj, bacao rucnu bombu, bio deo ekipe na bojevom gadjanju iz prage i strele 10... i nista, uzbudjenje nula. Ne kontam kako nekoga to lozi tako, zaista, mada ne kontaju ni mene za kladionicu pa izgiboh ko Nemac jbg... 

 

 

  • +1 5
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...