Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uf, moze da se napravi srednja skola po sistemu za svakog ponesto. 'Samo' treba posteno napraviti strategije, programe itd. Inflacija diploma jeste nesto sto postoji, ali najbolji lek za to je da u skole pripustimo samo top1% po sistemu nema coveka nema problema. Treba da se ide u (smislene) skole. Ne znam sta bih vise o tome.

Link to comment

na prvu loptiu sam protiv obaveznosti shkolovanja, radije da svi (obavezno) imaju pristup obrazovanju, nakon shto su pravilno informisani shta sve postoji i shta im je dostupno. i tako nekoliko puta u zivotu, sve do kraja zivota.

ostalo moram da mislim, to jeste malo o limitima lichnog razvoja, ali nije bash jednosmernim poljem preci...

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, gospa buba said:

na prvu loptiu sam protiv obaveznosti shkolovanja, radije da svi (obavezno) imaju pristup obrazovanju, nakon shto su pravilno informisani shta sve postoji i shta im je dostupno. i tako nekoliko puta u zivotu, sve do kraja zivota.

ostalo moram da mislim, to jeste malo o limitima lichnog razvoja, ali nije bash jednosmernim poljem preci...

 

Srednja je 14-15 do 18-19. Vecina dece iz iole Ok porodica svakako vec ide u srednju, makar koju. Onaj ko ne ide je onaj ko bi potencijalno najvise profitirao od dodatnog pristupa obrazovanju i generalno izmestanju iz cega god da mu se dan inace sastoji.

 

6 minutes ago, Braća Strugacki said:

ako znaju/razumeju zašto im je obrazovanje potrebno, onda im i nije potrebno

 

huh? Koliko ljudi po tvojoj definiciji razume zasto im je obrazovanje potreebno, onako odokativno?

Link to comment

Vrlo nezgodno pitanje. Sta znaci da je srednja obavezna? Ako neko krene da ponavlja, jel znaci da moraju da ga puste da zavrsi ili ce vecito ostati u srednjoj?

 

Druga stvar, kako ce se to odraziti na kvalitet srednjih skoli? Ako se donji kriterijum odredjuje prema najlosijima, onda ce dvojka da vredi jos manje. Sa druge strane imaces odelenja sa decom koja nisu zainteresovana da budu tu (mnoga nisu ni sada ali verujem da bi ovo postalo jos gore). 

 

U teoriji zvuci super ideja da se svakom obezbedi bar srednje obrazovanje ali ne znam na sta bi to licili u praksi. A nije da ne postoji danas poslova za koje se ne trazi nikakva kvalifikacija. 

  • +1 5
Link to comment
9 minutes ago, Mel said:

 

huh? Koliko ljudi po tvojoj definiciji razume zasto im je obrazovanje potreebno, onako odokativno?

 

Skoro niko, koliko je meni poznato.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

Vrlo nezgodno pitanje. Sta znaci da je srednja obavezna? Ako neko krene da ponavlja, jel znaci da moraju da ga puste da zavrsi ili ce vecito ostati u srednjoj?

 

 

Ispoklanjaće mu ocene samo da ga više ne gledaju

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...