Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

varichela nije stavka nikad bila, prelezava se, tu i tamo ojadi po nekog rodititelja. jedino ako nema neshto novo oko varichele.

edip.e male su super dry.png ne primanjem vakcine protiv malih, otvoren je teren i za sve bolesti iz tog paketa.

ja se radujem i tuberkulozi, junior(20) je bio taj kome u porodilishtu nisu dali nishta, jer neshto trece, a odmah zatim je bsg ispala iz kalendara, a on prerastao situaciju. moze da pochne da pishe pesme za svaki sluchaj :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







Link to comment

Kako bubo bsg ispala iz kalendara??

Tu je, prva i osnovna. U kalendaru je uvek.

 

Kad otvorim komentare na bilo koju vest o pojavi boginja kod nas, ne bude mi dobro. 90% komentara je u fazonu "Moja deca su preležala sve boginje, i male i velike, i šta im fali sada?"

  • +1 3
Link to comment
Kako bubo bsg ispala iz kalendara??
Tu je, prva i osnovna. U kalendaru je uvek.
 
Kad otvorim komentare na bilo koju vest o pojavi boginja kod nas, ne bude mi dobro. 90% komentara je u fazonu "Moja deca su preležala sve boginje, i male i velike, i šta im fali sada?"
bilo je jedno kratko vreme kad nije bila, uverena sam. naravno, uvek je moguce da sam prevezala neshto drugo. kalendar se svakako menjao vrlo chesto, na razne nachine.

dilema oko bsg datira od pre par decenija, kad smo pomislili da smo rame uz rame s civilizacijom, a istovremeno neprimetno postali ozbiljna sirotinja. kad su nashi pocheli sa emigriraju po kanadama, onda je pochela ta pricha kako smo mi mimo sveta shto imamo bsg. shto je mozda samo pricha mozda i ne, davno je bilo.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 1
Link to comment

Bila je priča ova na forumu (kao i svaka) i i onda je Buba rekla da njeni nisu BCG-ovani ali ja mislim da je to neki propust pošto joj je ćerka godište mojih sestričina (2006-2008) a one su obe primile sve živo (nedavno i protiv hpv)

Link to comment

ja poludim kad čujem da ljudi neće da vakcinišu pse i mačke protiv besnila jer ga nema u Beogradu,

a Beograd pun lisica, pre par godina je bio besan konj na veterini Beograd:sad:

stvarno ne znam kad smo postali ljudi koji poriču sve u što se rođenim očima ne uvere, a i tad često ne vredi

  • +1 3
Link to comment

rizik od tuberkuloze varira geografski pa onda i neophodnost vakcinacije, ali dokazi ti mamikama da morbiditet iz mnogo razloga nije ujednacen i da im mozda nesto od genetskog ili kakvog god materijala nosi vecu vjerovatnocu oboljevanja nego afroamerikancu iz jar-a, ili amerikancu uostalom. do drugih okolnosti, unutrasnjih ili spoljasnjih, da ni ne idemo.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
Da, i moje tetinče (2007.godište) primio, sad sam pitala.
junior sigurno nije, to znam, a hudinijeva verovatno jeste, moram da proverim papire.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Obećavali u leto 2021. da će evo sa'će u oktobru da bude vakcina za varičelu, dal dobrovoljno dal obavezno, nisam sigurna. Od decembra 2021. ne pratim jer su se deca tada zarazila i preležala. Inače, pedijatar nam je prethodno rekao da nije siguraaan, možda da saaaačekamo da napune 12 godina, ako do tad ne preleže. 

  • Tužno 1
Link to comment

Ja sa svakom epidemijom u vrtiću umirem da ih ne dobijemo i planiram da pelcujem sebe i decu čim prije i izračunam da mi treba oko 300€ za nas troje za to.

onda se smiri epidemija, moji se opet provuku (pa i mene sačuvaju) i ja zaboravim do novog varičela outbreaka.

Edited by Valkyrie
Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

Ja sa svakom epidemijom u vrtiću umirem da ih ne dobijemo i planiram da pelcujem sebe i decu čim prije i izračunam da mi treba oko 300€ za nas troje za to.

onda se smiri epidemija, moji se opet provuku (pa i mene sačuvaju) i ja zaboravim do novog varičela outbreaka.

A zašto se plašiš varičele?

Link to comment
A zašto se plašiš varičele?
zato shto dechje bolesti nisu za odrasle ama nikako, za odrasle su apsolutno uzasne, bukvalno do nivoa hospitalizacije, kod nekih.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Baš tako, posle koksakija i korone samo mi još taj v-qrac fali.

 

 

edit, a baš iz mog bliskog okruženja je 3-4 dece tako gadno podnelo varičele da su se oporavljali imunološki po godinu dana i jače. To sranje nikom ne treba, ni deci ni odraslima.

Edited by Valkyrie
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...