Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Laćarak - Boš je 55 km

Beograd - Boš 32 po guglu

 

I dalje ne razumem da je neko negde primoran da radi, pogotovo za minimalac, a pogotovo na kasi/mesari u marketu gde su redovne mušterije drkoši sa upaljenom prostatom ili klimakterične gospođe Slavice. 16 puta bi ih oterao u 3 lepe i zapalio u ___________(upisati random fabriku u npr Šimanovcima) radeći za minimum minimuma 400 evra čisto na ruke plus staž i osiguranje.

 

Ne pije vodu to rantovanije o Delezu rođaci.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 minutes ago, desboj said:

Drugarov drugar iz Laćarka, počeo da radi u Bošu u Šimanovcima kao magacioner. 40 sati nedeljno, tri smene, plaćen prevoz i hrana. Početna plata 55k, ugovor na mesec dana, obećavaju sledeći na tri a posle za stalno.

 

E vidiš, ovo je primer onoga što sam pričala: počeo neko da radi (s akcentom na tek počeo), super lova, ima i neko cimanje....

Imam i ja nekog, iz razloga poverljivosti da ne iznosim detalje koji mogu da identifikuju osobu, uglavnom: radila, bila dobra plata, povrede na radu koje su sistemske (dešavaju se reprezentativnom broju onih koji rade isti posao), rukovodioci ne prihvataju kao povredu na radu, ne trpe više bolovanja, osoba je trajno onesposobljena za fizičke poslove. Ne dobija nikakvu odštetu.

Eto, to ja znam. Ali bila je dobra plata, istina....potrošena na privatne fizikalne terapije.

 

A drugo, ti kažeš ne bi se smarao s nekom Slavicom na kasi: pa minimum tolerancije je dozvoliti da nekom ne pada to teško. Moj posao, jedan od, koji se radi sa visokom spremom - mnogo njih je reklo da nikad ne bi radilo. 

 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, ragasto said:

Nema tu ni p od preduzetničkog duha

Tako je, ovo je kapitalizam surovi.

Ako ti se ne sviđa jebi se, nađi drugog da ti radi, izbora za živalj nikad više nije bilo gde će i kako će u Srbiji, pa i preko.

 

A gospođa ne mora da voza paletarnik ili kako se već zove ono čudo, može da klikće tri dugmeta na traci i seče gumu na dužinu brisača. Ili da meri svaku hiljaditu. Bem li ga šta još može ali sam siguran da kičma tu ič ne strada. 

Link to comment
20 minutes ago, Svemir Zeka said:

minimum tolerancije je dozvoliti da nekom ne pada to teško

 

Niko nikom ništa ne brani.

 

10 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nemoj biti siguran.

 

 

Ali hoću. Primer drugara koji radi u Kuper standard. 6 nekih palaca koji se zovu ekstruder za gumu. Ako sam dobro shvatio to čudo topi gumu u neki kalup a onda odatle ide dalje u proizvodnju nečega oko prozora u automobilu. 6 ekstrudera, rade njih 18 u tri smene. Hvata vrelu gumu rukama u rukavicama, odvaja ako negde zapekne i prosleđuje dalje. Em što udiše isparenja, em zavrne kombinezon iznad lakata pa se malo malo opeče po rukama. Na pitanje što se uopšte mlati sa tim odgovor je bio osnovna plata od 80k. I to je bez konkurencije najteže radno mesto u fabrici od manje više 600 ljudi. Sve ostalo je dosadan, repetitivan posao klizanja dugmića i povlačenja poluga.

Edited by desboj
Link to comment
1 minute ago, desboj said:

Tako je, ovo je kapitalizam surovi.

Ako ti se ne sviđa jebi se, nađi drugog da ti radi, izbora za živalj nikad više nije bilo gde će i kako će u Srbiji, pa i preko.

 

A gospođa ne mora da voza paletarnik ili kako se već zove ono čudo, može da klikće tri dugmeta na traci i seče gumu na dužinu brisača. Ili da meri svaku hiljaditu. Bem li ga šta još može ali sam siguran da kičma tu ič ne strada. 

Kakav li je izbor laganih poslova u magacinu, baš je tema za razmišljanje. Malo preteruješ.

 

Što se tiče ranta koji si pomenuo, baš je u duhu surovog kapitalizma i 2021. Trgovinski lanac je učinio nešto što se potrošačima ne sviđa, i imaju puno pravo da im uzvrate, tj. da bojkotuju njihove objekte. Njihov deo je bio da razviju emotivni odnos potrošača sa brendom, da svi osetimo toplinu oko srca dok prebiramo po teglama krastavaca i šamponima, da ponosno nosimo kese od 10 din. (zbog ekologije, naravno) i tako ih reklamiramo, i da postanemo jedna velika srećna porodica. Sad su zajebali, i bilo bi lepo da novac poklonimo konkurenciji jery nam se može. Jednostavno i efikasno. Upotrebe se surove kapitalističke društvene mreže za širenje akcije, surova kapitalistička konkurencija to dočeka raširenih ruku a ovi se češu. Naravno, i to je prilika, samo treba videti da li će je prepoznati i iskoristiti.:sleep:

 

Ostaje otvoreno pitanje efikasnosti, ali je najispravnija metoda.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, ragasto said:

Kakav li je izbor laganih poslova u magacinu, baš je tema za razmišljanje. Malo preteruješ.

 

Drugi drugar radio u Mlily, Ruma u magacinu, po njegovim rečima jedini posao je sa ovim:

 

Spoiler

rucni-paletar-rucni-viljuskar-sgt-2500-nosivost-25t12540-1.jpg.89accdb77a8e67f162e58521c352560e.jpg

 

8 sati dnevno, 40 nedeljno i 160 mesečno vuče brda memorijske pene isečene na kalupe od tačke a do tačke b. Nema više kičma trans nigde.

Link to comment
8 hours ago, Hermetico said:

Mene primaju na neodređeno u školi posle samo 5 i po godina patite žohari 

 

A škole ništa da se bojkotuju ;/

Opsa, učlanili smo se! Nemoj posle da bude morao sam, zapamtićemo ovo bivši druže hermetico! 

 

 

 

:gilja:

  • Haha 4
Link to comment
Just now, desboj said:

 

Drugi drugar radio u Mlily, Ruma u magacinu, po njegovim rečima jedini posao je sa ovim:

 

  Hide contents

rucni-paletar-rucni-viljuskar-sgt-2500-nosivost-25t12540-1.jpg.89accdb77a8e67f162e58521c352560e.jpg

 

8 sati dnevno, 40 nedeljno i 160 mesečno vuče brda memorijske pene isečene na kalupe od tačke a do tačke b. Nema više kičma trans nigde.

Jesi li nekad gurao ovo čudo, makar i prazno? Naročito lagano skreće, bukvalno ti trebaju dva prsta za vožnju. Još kad ga natovariš Bosch perjanim jastucima, pravo je uživanje. 

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Valkyrie said:

Opsa, učlanili smo se! Nemoj posle da bude morao sam, zapamtićemo ovo bivši druže hermetico! 

 

 

 

:gilja:

 

Još ako nije pun fond!

Hoće umetnošću da se bavi, a posle će da nema da preživi.....pa da tvituje da je morao nešto....

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Još ako nije pun fond!

Hoće umetnošću da se bavi, a posle će da nema da preživi.....pa da tvituje da je morao nešto....

 

 

 

Džekpot: 50% fonda, mogu tezgarim do sutra. Starešinstvo ništa kažu nisam podoban. Slažem se u potpunosti!

 

EDIT Imam i preduzetnički duh i članstvo i prs' božji, borac tromotorac 

Edited by Hermetico
  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...