Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 29.1.2021. at 9:54, djordje geprat said:

jeste. u roditeljskim glavama i porodičnim uslovima. mislim da je deo uspešnog roditeljskog vaspitanja i to da deca steknu koji stepen više u školovanju od roditelja. sve do plafona. u moje, bubino i dudino vreme bilo je moguće, ako se htelo. pa i sada,mada se više ide na megatrend ™ obrazovanje.

 

Zašto bi to bilo važno samo po sebi?

  • +1 2
Link to comment

zato što roditelji znaju da je obrazovanje ključ, što kaže dositej obradović knjige braćo, a ne zvona i praporci

 

a paralelno sa njim ide ono, što se kaže, kućno vaspitanje

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zato što roditelji znaju da je obrazovanje ključ, što kaže dositej obradović knjige braćo, a ne zvona i praporci

 

Ključ za šta? Zavisi šta se misli pod obrazovanjem. Obrazovanje kao karijerni put, obrazovanje kao prestiž u familiji i društvu (diploma radi diplome), obrazovanje kao korist za pojedinca. Za obrazovanje u širem smislu, formalno obrazovanje nije potrebno, naročito ne danas. Niti je viši stepen školovanja garant bolje karijere i više $$$. Inače ne bi postojali ljudi sa doktoratima koji voze za Uber.

  • +1 1
Link to comment

sigurno je ugodnije biti građevinski ing nego mešati malter na baušteli

 

ili biti saobraćanji ing, nego visiti 8 sati u kanalu i biti masan od mašinskog ulja ceo radni vek

 

sigurno niko neće reći svom detetu budi sinetm daktilograf jer te to veseli, a zna da i dete i porodica imaju potencijal(materijalni i intelektualni) da bude npr pravnik


 

ovde pričamo o sedamdesetim, osamdesetim tada doktori nauka u uberu nisu bili ni u nagoveštaju

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovde pričamo o sedamdesetim, osamdesetim

ok, nisam tako shvatio

nego ovo daktilograf/pravnik, inženjer/automehaničar - ja to sasvim drugačije kapiram. ćerka mojih prijatelja jedino što  je želela je ta što pre počne da živi sama i da prestane da se školuje. završilo dete srednju, zaposlila se u supermarketu kao prodavačica. srećna ona, srećni roditelji. znam i dva momka, rođena braća. jedan je profesor nemačkog i filozofije, drugi autolakirer. ovaj drugi je i bogatiji i srećniji svojim poslom. da ga čuješ samo kako je u stanju satima da priča o vrstama farbe, sa kojim zanosom i uživanjem... onaj prvi je posle 5-6 godina počeo da mrzi decu i sad je u sranju. kapira da će sjebati svoje mentalno zdravlje ako ostane na tom poslu, a nema ideju šta sad.

Edited by aram
Link to comment
1 hour ago, eumeswil said:

 

Zašto bi to bilo važno samo po sebi?

cela rečenica čiji si deo zamastio glasi ovako. naglasak je na ovome..

Quote

mislim da je deo uspešnog roditeljskog vaspitanja i to da deca steknu koji stepen više u školovanju od roditelja. sve do plafona. 

 

44 minutes ago, eumeswil said:

 

Ključ za šta? Zavisi šta se misli pod obrazovanjem. Obrazovanje kao karijerni put, obrazovanje kao prestiž u familiji i društvu (diploma radi diplome), obrazovanje kao korist za pojedinca. Za obrazovanje u širem smislu, formalno obrazovanje nije potrebno, naročito ne danas. Niti je viši stepen školovanja garant bolje karijere i više $$$. Inače ne bi postojali ljudi sa doktoratima koji voze za Uber.

sada videh ovo. OK, postoje i oni koji sa 6 godina počnu da navlače kopačke ili se uhvate za reket p onda jednog dana čuješ  "kako ja sa 6 razreda osnovne škole mogu da smislim utaju poreza" (kristijano). ovo dvoje što sam zamastio jeste obrazovanje. 

 

dalje, ne bih.

Link to comment

jel bi ti rekao junioru ok menjaj ulje ceo život i visi u kanalu 8 sati dnevno, ili bih učinio sve što je u tvojoj moći da ga ubediš da je za njega bolje da izuči neke škole i radi gospodskitm  posao?


 

u stvari, ne moraš da odgovoriš

znam odgovor

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

jel bi ti rekao junioru ok menjaj ulje ceo život i visi u kanalu 8 sati dnevno, ili bih učinio sve što je u tvojoj moći da ga ubediš da je za njega bolje da izuči neke škole i radi gospodskitm  posao?


 

u stvari, ne moraš da odgovoriš

znam odgovor

 

ako pitaš mene, biće da ipak ne znaš :D

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovde pričamo o sedamdesetim, osamdesetim tada doktori nauka u uberu nisu bili ni u nagoveštaju

mislim da bi tako trebalo da bude i danas. i da ono sa čim sam počeo bude i deo današnjeg vaspitanja

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel bi ti rekao junioru ok menjaj ulje ceo život i visi u kanalu 8 sati dnevno, ili bih učinio sve što je u tvojoj moći da ga ubediš da je za njega bolje da izuči neke škole i radi gospodskitm  posao?


 

u stvari, ne moraš da odgovoriš

znam odgovor

 

Ja cu nepozvan da se ubacim u razgovor.

 

Rekao bih mu "Ajde molim te probaj da dovedes svoje obrazovanje do sto viseg stepena a posle ako hoces i ako to zelis, menjaj ulja i filtere..jer da menjas ulja i filtere mozes i sa faxom ako te to cini srecnim..ali da radis bez obrazovanja nesto sto zahteva manje fizickog napora i cistiju radnu sredinu , to teze ide."

 

 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...