Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

nekad si imao dete u selu u kojem postoje samo 4 razreda osnovne škole.
onda ono ode da radi NKV poslove pa završava uveče druga 4 razreda osnovne škole. pa završi srednju elektrotehničku, pa višu, sve uz posao.
a u međuvremenu bude i vojska u titovoj gardi 2 godine, gde se dokvalifikuje da može da radi kao instruktor vožnje...
 
tako da - nije uvek put presečen...
 
[mention=295]Frank Pembleton[/mention] ne fali ti ništa [emoji4]
 
Postigao sam da sam alkoholičar i neobrazovan.
Valjda se računa u nešto...

.... Shiit has hit the fan!

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

52 minutes ago, SNARC said:

@Moonwalker

 

Meni je odavno na pameti kako cemo u sjajno kastinsko drustvo da se pretvorimo..odnosno, u solidnoj meri vec jesmo

 

1. Najzasluzniji naprednjaci

2. Zasluzni naprednjaci

 

3. Novopeceni naprednjaci sa ambicijom da budu u grupi 2.

 

4. Oni koji nesto znaju da rade ali se nisu snasli da odu iz Srbije

 

5. Radna snaga srecna sto ima posao za 300-400 eura, srecu uzvraca redovnim glasanjem za SNS

 

6. Penzioneri

 

Ovde ce vremenom doci do trvenja izmedju 2. i 3. grupe. 

Treca grupa ce zeleti da predje u drugu..a druga ce, zbog namere da svojim najblizima sacuva benefite, pokusavati da trecu grupu gurne u petu.


Ma to vise odavno nije ni blizu normalnog stanja, vise demokratije je bilo u SKJ. 
Ne bih o tome na sta me sve podseca.
 

Link to comment
6 hours ago, Moonwalker said:

A ko god se malo razume u nove tehnologije u bilo kojoj bransi shvata da ovaj rivajvl etnocentricnih drzava da ne kazem modernih feuda kompletno nekompatibilan sa onim gde tehnoloski razvoj ide i nece se zaustaviti

 

A gde ide?

Link to comment

Ide ka tome da pracenje razvoja samostalno tesko da ce moci da se isprati i isfinansira u malim zajednicama.

Ako su zatvorene, ostajace posledicno bez novih znanja, iskustva na primeni istog i shodno tome doci ce do zaostajanja zajednice. Da bi ljudi napredovali treba da mogu da cirkulisu i oni, a ne samo kapital.

 

Postaje je prekomplikovano i za velike, bogate resursima i sa koncentrisanim saznanjima. Ironicno gledano mali imaju vecu sansu da opstanu kao to sto jesu, onde gde jesu (ljudi se vecinom grupisu) ako se udruziju.
 

Pandemija pokazala.
 

Ali ne da se udruzuju tako ste ce oligarhije uzajamno nabacivati poslove za friends & families, a ostatak drzati zatvoren u klasteru da se razmnozava po direktivi i radi za kikiriki.

 

To uz pretpostavku da onome sto se naziva ili sebe smatra elitom nije stalo da bas tako bude. Ako jeste, ce da vidimo gde ce da zavrsimo...

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
On 28.1.2021. at 22:58, Jumanji said:

Secam se nekih nenormalnih brojki i podatka za vreme Milosevica o nepismenima i da je to za mene tada bilo strasno.

Ne znam samo zasto i kako sam mislila da se to u medjuvremnu promenilo i ti brojevi smanjili. Mada ko zna, mozda i jesu.

bila je pre jedno mesec dana ova profesorka iz kvota gost na novoj s. sećam se da je rekla da 34% odraslih u srbiji ili je nepismeno ili je završilo samo osnovnu školu. objašnjavala je koji je to nivo pismenosti, sa završenom osnovnom školom. mislim da ih nauka smatra funkcionalno nepismenim.

34 posto boktejebo

Link to comment
13 hours ago, Frank Pembleton said:

Ja sam vertikalno na dole u odnosu na roditelje...
Plakyyy

.... Shiit has hit the fan!
 

politika je uvek bila lepo nasminkana zla maceha

Link to comment
6 hours ago, radisa said:

Lakmus pismenosti je znanje da samostalno popuniš opštu uplatnicu... Staršno je koliko puno ljudi to ne ume...

Onda imaš dosta nepismenih i na forumu, svako malo neko pita kako se popunjava nalog. Nekada nisi mogao sa praznom uplatnicom da dođeš na šalter, danas šalterski radnici sve popune, tvoje je da potpišeš. Znači, funkcionišeš. Možeš na kraju krajeva da se potpišeš i palcom. Viši nivo je kad dođeš i nešto ti treba, pa treba da napišeš zahtev, molbu ili izjavu, ta situacija gde svoju misao ili izgovorenu reč treba da spustiš na prazan A4 papir.

 

Link to comment

Ja ne znam. Jedva sam ubola na eUprava kako da se registrujem pa kako da nadjem svoju opstinu za pasos. Uopste nije jednostavno.

To je kao da mac user krene da koristi pc ili obratno. 

Mislim, koja jos zemlja jebote ima uplatnice i one jebene pecate!!! :fur: srpska birokratija je u stone age

Edited by mustang
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

Mislim, koja jos zemlja jebote ima uplatnice i one jebene pecate!!! :fur: srpska birokratija je u stone age

 

Koriscenje uplatnica je stvar izbora, pecati nisu obavezni.

Link to comment
15 minutes ago, JozoMujica said:

 

Koriscenje uplatnica je stvar izbora, pecati nisu obavezni.

 

Reci to na šalteru opštine kada ti traže uplatu administrativne takse...

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Tihajeza said:

 

Reci to na šalteru opštine kada ti traže uplatu administrativne takse...

 

Jebem li ga, vec jako dugo nista nisam uplatio na salteru, moguce da nisam imao situaciju. :D

Link to comment
10 hours ago, radisa said:

Lakmus pismenosti je znanje da samostalno popuniš opštu uplatnicu... Staršno je koliko puno ljudi to ne ume...

 

za divno cudo, 99% od 34% (funkcionalno) nepismenih ume da se snalazi po fejsu :D

 

Link to comment

pa tu ima samo da se klikće, nema poziv na broj, šifra uplate, pa svrha uplate da se popuni

 

da ne pričamo o brojevima, pa zarez za iznos u parama i dve crte ispred

:fantom:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...