Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moze sam sebe da zastupa.Najs.

Koliko sam razumeo,ako je u Crnu Goru,nema potrebe da se Nece ga isporuciti,moze da prizna delo i dobije uslovnu?

.

Edited by askeladden
Link to comment

kada sam živeo na novom beogradu u paviljonu koji je gledao na ex "25 maj" školu, neka klinka s druge strane zida spavaće sobe svakog dana je vežbala "za elizu" popizdeo sam. ali, bio sam sretan što ne vežba bubnjeve.

Edited by djordje geprat
  • Haha 2
Link to comment

Komsinica operska pevacica, aktivna, redovna vezba svako popodne, najuzbudljivije bilo leti kada je sve otvoreno... 

Mada, kada se sada prisetim, i nije bilo toliko strasno...

Osim njene ubedjenosti da svi, bez izuzetka, uzivamo....:fantom:

Link to comment
46 minutes ago, Miljenko said:

Mozda nije za ovaj topik, no mene je skroz smorila vest o ovom klincu koji je zavrsio na sudu zbog sviranja klavira (Vladimir Acimovic, talentovani mladi pijanista).

Zasto ? 

Ako je to preglasno, logicno je da je komsijama dokurcilo. Lepo je svima nama da podrzavamo mlade sa ambicijama, ali da svaki dan par sati imas ozbiljnu buku apsolutno nije prijatno.

Mogao je mladi pijanista da iznajmi neki prostor ili da sredi zvucnu izolaciju. 

Naravno, ako to nije ozbiljna buka, onda nek se komsije nose

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, namenski said:

Komsinica operska pevacica, aktivna, redovna vezba svako popodne, najuzbudljivije bilo leti kada je sve otvoreno... 

Mada, kada se sada prisetim, i nije bilo toliko strasno...

Osim njene ubedjenosti da svi, bez izuzetka, uzivamo....:fantom:

To sa vežbanjem kod kuće je isterivanje nečeg...

 

Ja imam drugara, operski pevač (ito baš dobar, peva po inostranstvu jako puno), ionako ne sme da vežba više od nekog vremena tipa 2 sesije od pola sata ili sat, da ne bi uništio grlo...

 

Čovek lepo ode u pozorište, na radno mesto, odvežba svoje, dođe kući, odmori, popodne opet... Nikom ne smeta, sve super...

 

 

Link to comment

Dobro, to sa klavirom je druga priča. Ali obično pri nekoj instituciji pri kojoj je neko te klase (faks/škola) takvim igračima stoji na raspolaganju neka sala/učionica sa instrumentom.

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

To sa vežbanjem kod kuće je isterivanje nečeg...

 

Ja imam drugara, operski pevač (ito baš dobar, peva po inostranstvu jako puno), ionako ne sme da vežba više od nekog vremena tipa 2 sesije od pola sata ili sat, da ne bi uništio grlo...

 

Čovek lepo ode u pozorište, na radno mesto, odvežba svoje, dođe kući, odmori, popodne opet... Nikom ne smeta, sve super...

Jebote, covek se uci dok je ziv! :D 

I ova nasa je vezbala tako nekako, u par navrata po u vr' glave pola sata, ako i toliko, ne mogu sada da se setim tacno, a secam se da mi/nam je bilo cudno...

Inace, sta znam, ova zena nije bila neprijatna, vezbala je u uslovno normalna vremena u 1 uslovno normalnom Beogradu, tako oko 18.00 do 19.00, nista strasno osim sto te vezbe nisu bas skroz pevanje nego uglavnom neko zavijanje, isprobavanje necega... :D 

U svakom slucaju, ne secam je se po zlutm :) 

A za isterivanje necega si verovatno u pravu, ali ko ce ga znati, oni, taj komsiluk se racunao u elitu tako da se nismo nikada vinuli do tih nivoa da se obavestimo o razlozima.

Uostalom, mi smo imali pokojnog Zorana Radmilovica koji leti, skockan k'o bombona, u letnje popodne prodje ka Bulevaru, zapije se u nekom Starcu i uvece se vraca ne vise tako skockan, ali se i u odlasku i u povratku javi sa 'dobardan/dobrovece komsija/e'...

I - ko je imao srece da ga na razdvajanju danasnje ulice Stevana Supljikca u Nisku - tamo je neki kao mali trg - gleda kako uvece sam sa sobom igra tenis pantomimu...

Narocito onaj pokret kada teniser nogom, vrhom stopala izvede nesto i podigne reket koji je pao, ono reket se uspravi kao sam od sebe...

Ili za stolom u Starcu iz cista mira, posle duzeg cutanja klikne e viva Italia..

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...