Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, Tsai said:

Bogami, pustishe ih. 

 

I kakva je situacija sad: pustaju sve turiste iz Srbije, ili je bila samo ad hoc odluka za ove imbecile što su ostali zaglavljeni na granici?

Link to comment
  I kakva je situacija sad: pustaju sve turiste iz Srbije, ili je bila samo ad hoc odluka za ove imbecile što su ostali zaglavljeni na granici?

 

skoro da sam sigurna da je samo za ove srbin-pobedile. moci ce djeci da preprrichavaju doveka taj veliki uspeh vrhunske inteligencije i vaspitaju ih na tom modelu. ako se ne porazboljevaju tamo isuse.gif 

 

a i onda. shta je pa to.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment

Neka korist i od izbora :)

 

Quote

Oduzeta devojčica vraćena usvojiteljima

Rešenjem ministra za socijalna pitanja Zorana Đorđevića porodici Savić odobreno je usvajanje devojčice koja im je nedavno oduzeta.

 

Link to comment

Da li znamo sve cinjenice oko tog slucaja da bi tako reagovali ? Osim medijske halabuke, koliko je moguce biti sguran da Savici nisu potplatili nekog da se zazmuri na tu razliku u godinama ?

Link to comment
9 hours ago, Lezilebovich said:

Da li znamo sve cinjenice oko tog slucaja da bi tako reagovali ? Osim medijske halabuke, koliko je moguce biti sguran da Savici nisu potplatili nekog da se zazmuri na tu razliku u godinama ?

 

Odgovorio ti je TimeCrisis, i sa njim se slažem.

Ali čak i da su ovi usvojitelji platili nekom da ih progura -što je grozno i nemoralno - primalac mita je 10000x krivlji jer je on plaćen da štiti interes deteta i donosi odluke koje moraju biti najbolje za dete. Prvima bi motiv bio očaj, drugom pare... Ne bih opravdala svakako.

 

ALI! Na stranu tada i krivica jednog ili drugog - izmeštanje trogodišnjeg (ej! trogodišnjeg!) deteta iz kuće u kojoj živi više od pola godine, daleko od ljudi kojima veruje i koje jedino zna, je, nemam reči, monstruoznost!

 

Ja imam trogodišnje dete, kada sam čula vest, samo ta činjenica me potpuno smlatila! Na kraju je samo smenjen direktor centra za socijalni rad, ali osobi koja je otišla u kuću Savića i mogla da detence uzme za ruku i odvede iz kuće (bilo da je to bio socijalni radnik ili policajac) bi trebalo doživotno zabraniti da radi sa ljudima.

Link to comment

A i ta razlika u godinama uopšte ne bi trebalo da bude presudna stvar, kad smo kod toga. Oteli su dete iz kuće kao da je, ne daj bože, data pedofilima. Degenerici. 

Link to comment
16 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ima u zakonu maksimalna razlika kolika sme da bude. Oko toga je i nastao problem. Valjda otac ispunjava a majka ne. 

 

Znam za to iz zakona od ranije. Usvojitelji su pitali, rekli im može. Od trenutka kada je dete prešlo njihov prag, to prestaje da bude bitno.

Ne ulazim u procenu da li je ta odredba fer ili ne, to je odredio neko ko je psiholog, lekar, verovatno i preuzeto iz neke inostrane prakse gde se pokazalo kao optimalno.

Ali kada je dete već izgradilo odnos sa njima, to postaje potpuno irelevantno, momentom usvojenja (a i ranije, jer je bio period adaptacije) ono je njihovo dete, a oni su roditelji i takvi su, kakvi su -njegovi su. To je već formirana porodica, i pravno i emotivno. Ne dira se to.

Link to comment

@Hamlet Strašni

Znam da postoji u zakonu, smatram da nije normalno da ta stvar bude presudna. Ako je presudna onda nije trebalo ni da im daju dete da stvaraju porodicu s njim. Jadno dete i jadni ljudi, nadam se da će malena da zaboravi traumu a roditeljima je valjda bilo dosta suza u životu. 

Link to comment
14 hours ago, Lezilebovich said:

Da li znamo sve cinjenice oko tog slucaja da bi tako reagovali ? Osim medijske halabuke, koliko je moguce biti sguran da Savici nisu potplatili nekog da se zazmuri na tu razliku u godinama ?

Cak i da jesu, potpuno je sumanuto oduzimati im dete nakon toliko vremena provedenog kod njih. Zbog deteta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...