Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

oni su ljudi usvojili dete regularno i to je sad njihovo dete? kao da su ga lichno rodili, zar ne? kako bre moze neko da dodje i odvede ga, a bez neke zajebane procedure, ko da tako svakom moze da odvede dete? da li oni po usvajanju npr josh neshto prate i kontrolishu ili je tu kraj? ovo kao.upsic mi se shalili blink.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja samo da primetim da je ovaj cirkus sa vraćanjem deteta "pred kamerama" vrhunska svinjarija preko svega...
Mogu da zamislim da Savićima i nije bilo pravo, ali oni su ljudi razvaljeni i verovatno je bilo daj samo da se završi...

... Shiit has hit the fan

Link to comment

Svako ko se obrati javnosti (i preko nje političarima) da im se na taj način reši neki problem, mora biti spreman na igrokaz s političarima i da glume mečke Božane za izbore.

Pa, ko ima želudac, neka igra.

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Svako ko se obrati javnosti (i preko nje političarima) da im se na taj način reši neki problem, mora biti spreman na igrokaz s političarima i da glume mečke Božane za izbore.

Pa, ko ima želudac, neka igra.

 

Verovatno nisi roditelj pa ovo kažeš. Ako je u igri da se ostane bez deteta, igrokaz je bezveze reč, gutaju se i govna bez problema. Tu je želudac potpuno irelevantan.

  • +1 1
Link to comment

Odgovarao sam na Frenkovo zapažanje kako Savićima (verovatno) nije bilo pravo da učestvuju u tom medijskom cirkusu sa ministrom pred kamerama.

 

Što se tiče slučaja, imam dvojako razmišljanje koje se verovatno ne bi svidelo većini. Pre nego svi skočite, naglašavam da ovo posmatram pravno:

- prema zakonu, Savići nisu imali pravo da usvoje ovo dete zbog tog pravila o razlici u godinama. Zahvaljujući propustu nekog radnika u centru za socijalni rad koji to nije uzeo u obzir u samom startu, došlo je do nepravilnog usvajanja i svog sranja posle.

 

Ono što se meni ne dopada u ovom slučaju što se dokazuje da su instuticije i zakon nebitni ako se neko ponizi i zavapi za pomoć javnosti i političarima, i ako ovi drugi procene da im to donosi poene i povećava rejting. Ko šiša zakon i regulativu...

 

Sve u svemu, drago mi je da su Savići uspeli u borbi i da će detetu biti dobro kod njih.

Link to comment

Jeste, svesna sam da je zakon prekršen; i meni je čudno da pored toliko parova koji žele da usvoje dete, najpodesnija nađena žena za trogodišnju devojčicu je pedesetogodišnjakinja. 

Ali neka ima žena i 100 godina, dete je bilo već kod nje, za trogodišnje dete to je maltene ceo život (koga se seća), takođe dete je već bilo usvojeno. Prekasno je da se tu pametuje i poziva na zakon; u usvajanjima, momentom usvajanja treba da zastareva svaki prekršaj zakona u procesu usvajanja. Pa nek se hapse po centrima za socijalni rad, a ne da hapse trogodišnje dete iz kuće.

  • +1 1
Link to comment

Koliko se sećam iz dečije psihologije, deca vrlo brzo savladaju ovakve  traume. Toliko ih čeka novih informacija, oporave se i zaborave, ako su okruženi ljubavlju i pažnjom.

Link to comment

Сад гледам, усвојење противно закону је ништаво. Значи може увек да се стави ван снаге. Не би баш било добро да када се дете усвоји престаје могућност да се поништи усвојење зато постоје много озбиљнији разлози због којих усвојење може да буде поништено.

 

Овде је центар требало да остави дете код усвојитеља док се ситуација не реши. Парадокаслно је, чини ми се, што је овим људима решило проблем трајно то што им је дете одузето одмах, што је створило могућност да се дигне јавност и практично присили министар да им да сагласност. Да је центар за социјални рад покушао да ради полако, могуће је да би их скувао као жабу. 

Link to comment

Čist slučaj za povredu prava na poštovanje privatnog i porodičnog života, zbog greške u proceduri javnih vlasti koja nije na strani ni deteta ni usvojitelja da trpi porodica, neće moći. Meni se sve čini da je u ovom slučaju reagovao neko iz Saveta Evrope, pa su se ekspresno povukli. E sad, iskoristili su što se moglo da prave scene- dete trči roditeljima u u susret sa raširenim ručicama pred kamerama, i sa ružom.  Šta drugo očekivati od debilnog ministra rada, meni mnogo smešno kad vidim da je u biografiji napisao član Mense. Tačno se vidi da mu od početka javnih nastupa neko™  vrlo duhovit potura šta da kaže i napiše.

Edited by halloween
Link to comment

chlanstvo u mensi ne garantuje ni sposobmost za upravljanje javnom sluzbom, a kamoli bilo kakvu uparenost sa realnoscu. ne znam ni koga treba da fascinira. shto reche aleksandar, ministar ne mora ni da ima shkolu.



sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, halloween said:

Čist slučaj za povredu prava na poštovanje privatnog i porodičnog života, zbog greške u proceduri javnih vlasti koja nije na strani ni deteta ni usvojitelja da trpi porodica, neće moći.

A opet i čist slučaj nepostojanja pravne države. Sa druge strane moglo bi se zaključiti da je došlo i do povrede najboljeg interesa deteta, jer je suprotno zakonu dete dato na usvajanje roditelju koji ne bi mogao da bude usvojitelj, jer je razlika u godinama upravo propisana radi zastite interesa deteta. 

A na kraju, kao što je već rečeno, ovaj propust usvojenje cini nistavim i nema roka u kome se može tražiti poništaj usvojenja. Cak postoji obaveza nadležnih organa da pokrenu postupak. 

Svega ovoga ne bi bilo da u CSR sede pismeni i posteni ljudi, koji su mogli da ovom paru nadju dete koje zakonski mogu da usvoje. 

Edited by Uskebasi
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

chlanstvo u mensi ne garantuje ni sposobmost za upravljanje javnom sluzbom, a kamoli bilo kakvu uparenost sa realnoscu. ne znam ni koga treba da fascinira. shto reche aleksandar, ministar ne mora ni da ima shkolu.



sent from bubamoto
 

Naravno, ali u konkretnom slučaju mislim da je upotrebljeno u ironičnom smislu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...