Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

kad bin sad neki ovdašnji pravnik malo pojasnio situaciju

 

jel to samo sa plebsom tako postupaju ili je to obrazac po kome rade zagorkini ljudi

To je srpsko pravosudje

Link to comment

Kada to dete odraste i jednog se dana ovoga bude secala iz nekog Trondhajma, Dizeldorfa ili Pensilvanije..bice zahvalna srpskom pravosudju sto joj je od malih nogu usadilo motivaciju da bude zgadjena zemljom u kojoj se rodila. 

 

Ja vec neko vreme razumem zasto ne ganjaju bogate i mocne..ali mi nikako nije jasno kako je moguce da ih mrzi da zakonski terete ostale nego uvek osteceni bude maltretiran.

Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

Ja vec neko vreme razumem zasto ne ganjaju bogate i mocne..ali mi nikako nije jasno kako je moguce da ih mrzi da zakonski terete ostale nego uvek osteceni bude maltretiran

TO se dece spremaju od malena da bude tako...

 

Kod ćere u razredu, 5 razred, 2-3 klinca stalno maltertiraju jednog... I to svi znaju... I jednom mali skupi hrabrost i vrati jednom od nasilnika... Ovi ga ubiju od batina, raskrvare mu glavu o ivicu prozora i izšutaju ga... Kod pedagoga, bukvalno rečima (ako je verovati mojoj ćeri koja je bila prisutna, kao svedok događaja) pedagog kaže "Što si uzvratio, vidiš sad šta si napravio, kolike si nam probleme stvorio. Vidiš da nasilje ništa ne rešava"... I nastavi neku poučnu priču o njenoj ludoj komšinici koja ju je udarila grabljama, pa završila u zatvoru :isuse:

 

Jebeš ga, kod nas se godinama promoviše jači tlači kultura i nasilnicima se oduvek gledalo kroz prste... Tako da kad ne vratiš, najebeš, kad vratiš, najebeš još više... Eno, onaj studant u Nišu izboden i optužen za učestvovanje u tuči... Valjda je terebao da pobegne, ko ga jebe kad nije dovoljno brz...

 

 

Link to comment
26 minutes ago, SNARC said:

 

Ja vec neko vreme razumem zasto ne ganjaju bogate i mocne..ali mi nikako nije jasno kako je moguce da ih mrzi da zakonski terete ostale nego uvek osteceni bude maltretiran.

Do skoro je postojala mogucnost da osteceni preuzme gonjenje ukoliko tuzilastvo odustane, ali je to novim zakonom izbaceno. Ustavni sud je potvrdio ustavnost takve odredbe, uz izdvojeno misljenje profesora Skulica (cije je misljenje ubedljivije od obrazlozenja odluke). Od kad ne postoji mogucnost da osteceni preuzme gonjenje tuzilastvo zabole da goni bilo koje delo gde je potreban i minimalni trud da se dodje do osudjujuce presude. Samo sigurica i statistika je perfektna.

Edited by Uskebasi
Link to comment
15 minutes ago, Uskebasi said:

Do skoro je postojala mogucnost da osteceni preuzme gonjenje ukoliko tuzilastvo odustane, ali je to novim zakonom izbaceno. Ustavni sud je potvrdio ustavnost takve odredbe, 

 

Znaci ne mozes bas nista?

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

a shto su to uradili, sa zakonom? mislim, jel ima razumno objashnjenje, da im ne troshimo procesorsko vreme i te stvari, resurse uludo? :unsure:

sent from bubamoto
 

Pa da bi uvek po potrebi mogli da zaustave krivicno gonjenje. Za razliku od suda (koji je bar na papiru nezavisan organ) u tuzilastvu vazi hijerarhijski princip, tako da visi tuzilac moze da izdaje obavezna uputstva nizem, a moze cak i da preuzme postupak. Tako da kad npr. imas krivicnu prijavu protiv oca Nebojse Stefanovica, nema potrebe da rizikujes da se pokrene istraga, ili ne daj boze da postupak dodje do suda, pa da rizikujes da naletis na nezavisnog, nepotkupljivog sudiju sa kicmom. Ovako krivicnu prijavu odbaci tuzilastvo, neposredno visi tuzilac potvrdi tu odluku i tu se postupak zavrsava. S obzirom da se nisu izvodili nikakvi dokazi, ne ostaje  bolo kakav trag da je dela uopste bilo.

Sve ovo vazi i za manje interesantna krivicna dela, gde se na ovaj nacin veoma lako moze uticati da do postupka pred sudom ne dodje.

Edited by Uskebasi
Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

ali mi nikako nije jasno kako je moguce da ih mrzi da zakonski terete ostale nego uvek osteceni bude maltretiran.

Znam jednog kog su u Kuzminu krenuli da mlate njih 5-6, onako sateran u ćošak izvadio bricu i random plasirao u mekano. Epilog - jedan mrtav, jedan ozbiljno povređen i on, koji se nikad nije oporavio od batina(malo usporen), u zatvoru zbog ubistva. Trebalo je skoro 10 godina postupka da se oslobodi jer je presuda preinačena u ubistvo u samoodbrani.

Link to comment
Quote

Muškarac star oko 50 godina poginuo je jutros u Ulici Aleksinačkih rudara u Zemunu dok je izvodio građevinske radove.

Prema nezvaničnim informacijama, čovek je izvodio građevinske radove u zgradi i pod nepoznatim okolnostima je pao sa devetog na osmi sprat

 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...