Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Imali su odnose više puta i to u njenoj kući nakon što su se sami upoznali na FB-u, mislim da je verovatnoća da je bilo prinude minimalna. Ni u presudi se prinuda nigde ne spominje.

Edited by vememah
Link to comment
  • Replies 38.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    737

Top Posters In This Topic

Posted Images

Od 13 i 10 meseci, get your facts straight, pri čemu joj to nije bio prvi seksualni odnos. Pritom je majka izjavila da joj se druga ćerka udala sa 12 i po i da joj nije poznato da zakon vidi seks sa osobama mlađim od 14 godina kao krivično delo.

Edited by vememah
Link to comment

kod ovog krivicnog dela nema prinude u smislu kao kod silovanja,kaznjivo je samo stupanje u seksualni odnos sa licem ispod 14

 

svaka cast za ovakvu presudu, majke mi.

e oni se vencali, gaje dete, zive zajedno, roditelji pravili svadbu, vole se ljudi,  i sad on treba da ide 5 godina u zatvor da bi leja faking keler i nekakvi retardi bili srecni. jebeno neverovatno. 

 

a realno je sve hajka na majica, samo cekaju nesto da ga razvuku po  tablodiima

 

Edited by sherman
Link to comment

Baš to sam hteo da dodam gore:

 

Ako žele da žive zajedno i odgajaju dete što je izgleda slučaj, prvobitna presuda od 5 godina bi pored oca vrlo očigledno bila i na štetu i nje i deteta.

Edited by vememah
Link to comment

Trudnoća je konstatovana u bolnici pre napunjenih 14. godina, oni su po svoj prilici obavestili pandure po službenoj dužnosti.

Edited by vememah
Link to comment
43 minutes ago, vememah said:

Imali su odnose više puta i to u njenoj kući nakon što su se sami upoznali na FB-u, mislim da je verovatnoća da je bilo prinude minimalna. Ni u presudi se prinuda nigde ne spominje.

ok, onda stvarno nema dileme

Link to comment

Može samo da konstatuje povedu zakona u korist okrivljenog, ovo je zacementirano.

Sama činjenica da je element bića ovog krivičnog dela nije prinuda jer je reč o oštećenoj koje je dete ( i pretpostavlja se da dete ne može da pruži otpor) ,

Inače, po samom KZ čl.180.st. 4. postoji osnov za donošenje oslobađajuće presude. Ne znam da li je u konkretnom slučaju i primenjen ( pretpostavljam da jeste i to je još od SFRJ bio osnov za oslobađajuće presude u ovakvim situacijama- romske sredine, istočna Srbija, Kosovo).

 

Quote

(4) Neće se kazniti za delo iz stava 1. ovog člana učinilac, ako između njega i deteta ne postoji značajnija razlika u njihovoj duševnoj i telesnoj zrelosti.

 

Edited by halloween
Link to comment
3 minutes ago, halloween said:

Može samo da konstatuje povedu zakona u korist okrivljenog, ovo je zacementirano.

Sama činjenica da je element bića ovog krivičnog dela nije prinuda jer je reč o oštećenoj koje je dete ( i pretpostavlja se da dete ne može da pruži otpor) ,

Inače, po samom KZ čl.180.st. 4. postoji osnov za donošenje oslobađajuće presude. Ne znam da li je u konkretnom slučaju i primenjen ( pretpostavljam da jeste i to je još od SFRJ bio osnov za oslobađajuće presude u ovakvim situacijama- romske sredine, istočna Srbija, Kosovo).

 

 

mislim da su ga gonili za stav 2, posto je devojka zatrudnela, pa onda nema osnova za primenu stava 4

islo se na to da nema svesti o zabranjenosti dela

Link to comment

Pravna zabluda, noćna mora za tužioce. Jeste malo nategnuto.

 

EDIT

Hvala, evo cele presude, vidim sad sve.

 

Tehnika izrade drugostepene presude, dodvorivački stil eu pravosuđu, viče" Predložite me u sledećoj turi za ministra pravde ili makar za predsednika VKS, vidite kako sam nezavisan!"

...

Mr'š bre svi!

Edited by halloween
Link to comment

Izbegavam da komentarišem Igora Jurića zbog svega što je proživeo, plus mi se činio kao retko ispravan čovek, ali sve mi se manje svidjaju neke njegove akcije. Jasno je da ono izglasavanje zakona nije došlo tek tako, predpostavljam da će tek u kampanji morati da preuzme neku malo aktivniju ulogu i jasno se stavi na stranu vladajuće ekipe. A tu je vidim i neki biznis iz Luksemburga koji je premijerka obišla...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...