Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

57 minutes ago, gospa buba said:

mislim, za nas bi bilo povoljno i da skupljaju ovde i vracaju hrvatima :hihi: 

shteta shto nisu nizvodno

:s_d:

Link to comment

Tek onda bi se osiromasila Srbija. Ovako bar ima potencijanu zaradu od raznih ambalaza. Treba javiti (ako vec nisu) Vucicu da je to cep koji zatvara svaku rupu u budzetu.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
Quote

Meštanka kaže da joj je predsednica namerno postavila stajalište ispred kapije, tvrdeći da ono treba da bude dva metra dalje i da joj tada ne bi smetalo, dok prva žena sela tvrdi da je komšinica namerno pomerila kapiju kod stajališta - da bi opstruirala njen rad. 

"Ne, ova kapija nije bila ovde pre stajališta, imam slike, imam sve", kaže Gordana Vasiljević.

"Ne, nije bilo ovo ovde postavljeno kada je kapija bila ovde", odgovara Slađana Petković.

i ovo je srbija

 

Link to comment
On 21.6.2019. at 10:57, Frile said:

 

čak i sada izgleda da ima nekakvog otkupa, viđao sam sakupljače što rade malo organizovanije, nose samo dva velika džaka, u jedan pakuju limenke od pića, a u drugi - plastične flaše (!?)

 

Ne znam čemu čuđenje za plastične flaše, recklaža PET ambalaže je prilično razrađena stvar

Link to comment

Kod nas su cene u odnosu na komsije uglavnom smesne. Bonus je sto se placa po kilogramu, sto je samo po sebi prevara/izrabljivanje.

Secam se kada je cale hteo da se ratosilja nekih flasa od vina; za 19.5 kg dobio je 10 dinara (castili ga 50 para).:laugh::isuse:

Link to comment

kako sam postala reciklazer :laugh:

 

dok muz nije stigao u kucu pila sam cesmovacu. los andjelska voda je okej za pice i prijatnog ukusa. 

onda je dosao dorcolac na zlatnoj kasici, navikao da poteze po milion puta u toku noci vodu iz flase sto mu stoji pored kreveta. 

tako je jedna flasa presla u vise, presla u nedeljne gajbe i mnogo plasticnih praznih flasa po kuci. 

 

u pocetku sam stavljala u jednu kesu i ostavljala pored kontejnera u garazi zgrade.   skupljaci reciklaze prolaze pored, gledaju pa ds uzmu i zarade neke novce. zasluzuju u svakom slucaju. sklupljaju plastiku po gradu, cine grad cistijim. moja kesa bi nestala posle par sati. bila sam zadovoljna. 

 

odjednom moja kesa ostade ceo dan pored kante da bi je na kraju neko bacio u tu kantu. niko vise sto reciklira izgleda ne prolazi do nase garaze. ponovilo se par puta. 

 

odlucih da krenem da nosim u reciklazni centar. 

 

prvi put sam imala dve ogromne kese razne plastike iz kuce: od flasa vode do jogurta, deterdzenta, plasticnih kutija itd.  dodjem u centar, na otvorenom je, ali smrdi na pivo i djubre. izvucem moje dve kesurdace jedva iz kola, dovucem do kolone ljudi sto cekaju da im se premeri “ulov”. ja, jedina plavusa, jedina bela u redu sa klosarima sa ulice, po kojim meksikancem i crncem sto su doterali u poluraspadnutim kamioncicima. 

skocice ljubazni klosari i dovukose mi dve smrdljive kante i objasne kako prvo moram da razvrstam svoje djubre. jedna gomila je obelezena brojem jedan, druga brojem dva a ostali brojevi na trecu kamaru

 

izadjem iz reda i onako golim rukama krenem da razdvajam ambalazu. sve mi sad smrdi i ne znam sta mi je ovo trebalo. dovucem te dve kante i kesu u kojoj je stajalo sve sto nije rec 1 i 2 na merenje. momci sto rade tamo odmah mi rekli potvrdili da sam rookie. neka ambalaza,  tipa galon mleka, koji se ne reciklira. pomogose oni tu meni i objasnise za sledeci put. turnuse mi neki racun u moje smrdljive i prljave ruke i kao idi na salter da te plate. 

 

odem na salter, potpisem, mislim da sam prvi put dobila oko $18. odem kod onih momaka sto mere i u veliku isecenu plasticnu flasu na kojoj je napisano “tip”, ubacim $5. 

 

bog zna kako zahvalni, meni te parice sladze nego mnoge druge pare sto sam zaradjivala. sada sam profi. 

nosim rukavice, vec kod kuce mi je ambalaza odvojena u kese, znam sta se baca. sad sam se prosirila i na staklo. pitali me sto ne dosonosim limenke, ali mi nista ne pijemo iz limenki. 

 

neke klosare vidjam redovno. dam im po par dolara, popricamo o biznisu, sve se manje reciklira, vise nije u modi a izgleda da se i centri zatvaraju jer ne dobijaju fondove od stejta kao pre. 

 

u svakom slucaju, interesantno je iskustvo. plus ne osecam toliku grizu savest da trujem Majku Zemlju. a trujemo je svakom onom flasicom, dusa me boli. jbga. 

 

 

Link to comment
24 minutes ago, mustang said:

kako sam postala reciklazer :laugh:

cekaj - vi nemate kontejnere za reciklazu tamo gde odnosite djubre? nego morate sami da nosite u centre?

 

to mi je jako neobicno.... mozda zato sto ste u gradu? 

 

Link to comment
1 minute ago, adam said:

cekaj - vi nemate kontejnere za reciklazu tamo gde odnosite djubre? nego morate sami da nosite u centre?

 

to mi je jako neobicno.... mozda zato sto ste u gradu? 

 

 

nemamo.

imamo jedan veliki crni kontejner za regularno djubre i imamo plavi kontejner za karton. 

 

u LA plastika nije obavezna da se odvaja. samo karton a za kuće vazi i drvece, zelenilo u trece kante ide (maslinaste boje). 

Link to comment
3 minutes ago, mustang said:

 

nemamo.

imamo jedan veliki crni kontejner za regularno djubre i imamo plavi kontejner za karton. 

 

u LA plastika nije obavezna da se odvaja. samo karton a za kuće vazi i drvece, zelenilo u trece kante ide (maslinaste boje). 

interesantno... nisam znao. hvala na informacijama. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...