Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Prvo se utvrdjuje procedura istovara i tu dodjes do prvog problema,sta je radnik trazio u neposrednoj blizini tereta pri manipulacij?Kad tu ne sme da bude, zasto ga vozac nije udaljio sa mesta istovara? 

 

Ako se istovara viljuskarom tu je samo viljuskarista i ne sme niko drugi da bude, da gura, pridrzava i slicno. 

 

Dakle nepostovanje osnovnih pravila od strane radnika, jer uglavnom ni ne poznaju posao i procedure, vec umem bre ja to. 

 

Nije sve crno belo ima tu mnogo nijansi. 

 

Ali po automatizmu kriv je neko drugi. 

 

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, SDSG said:

Prvo se utvrdjuje procedura istovara i tu dodjes do prvog problema,sta je radnik trazio u neposrednoj blizini tereta pri manipulacij?Kad tu ne sme da bude, zasto ga vozac nije udaljio sa mesta istovara? 

 

Ako se istovara viljuskarom tu je samo viljuskarista i ne sme niko drugi da bude, da gura, pridrzava i slicno. 

 

Dakle nepostovanje osnovnih pravila od strane radnika, jer uglavnom ni ne poznaju posao i procedure, vec umem bre ja to. 

 

Nije sve crno belo ima tu mnogo nijansi. 

 

Ali po automatizmu kriv je neko drugi. 

 

 

 

U ovom slučaju, kriv ke poslodavac koji je neobučenog radnika poslao na opasno i nebezbedno radno mesto.
Možda radnik i ne poznaje preocedure i opasnost jer nije prošao obuku, da bi se to izbeglo posldoavac MORA da obuči, obezbedi i zaštiti radnika.

Tako da, zna se čija je krivica - poslodavca

Link to comment
1 hour ago, SDSG said:

Dakle nepostovanje osnovnih pravila od strane radnika, jer uglavnom ni ne poznaju posao i procedure, vec umem bre ja to.

 

To je ogroman propust poslodavca

Link to comment
2 hours ago, SDSG said:

Cija je odgovornost kad teret pri istovaru padne na nekog?Inspekcije,investitora,vozaca ili radnika  unutrasnjeg transporta? 

 

Vozač ako je istovar vrši jedno lice.
Vozač i radnik koji upravlja komandama za istovar ako se istovar vrši pokretanjem sanduka kamiona.
Rukovodilac istovara ako pri istovaru učestvuje grupa radnika.

Sve ovo i još detaljnije je opisano u važećem aktu: "Pravilnik o zaštiti na radu pri utovaru tereta u teretna motorna vozila i istovaru tereta iz takvih vozila", sl.glasnik SFRJ 17/66.
Iako je pravilnik iz države koja ne postoji, nov Zakon o bezbednosti i zdravlju na radu 91/15 u svojim prelaznim odredbama prihvata pomenuti pravilnik kao važeći dok se ne donese nov pravilnik.

 

Ko je kriv kad se desi nesreća sa smrtnim ishodom ili sa teškim telesnim povredama?

 

Prema važećem Zakonu o bezbednosti i zdravlju na radu (više od polovine članova zakona se odnosi na to) polazi se od:
1. Poslodavac - dužan da donese akt o proceni rizika u pismenoj formi za sva radna mesta (* ima još obaveza i odgovornosti, ne samo ovo)
2. Određeno lice od strane poslodavca zaduženo za bezbednost i zdravlje na radu
3. Rukovodilac pozicije radova na kojoj se desila nesreća
4. Drugi radnici koji su prekršili procedure i izazvali nesreću trećem licu
5. Sam radnik kome se desila nesreća da li je poštovao predhodno utvrđene procedure (ako ih bilo i da li radnik bio upoznat sa procedurama)

 

Kad se desi nesreća nikad nije jednostavno utvrditi sa sigurnošču sve okolnosti, moguće je još nekog krivca naći van ovih 5 nabrojanih faktora.

Link to comment

Vi to pokusavate da prosvetlitetm coveka koji je celu ovo pricu zapoceo sa:

20 hours ago, SDSG said:

Pa kad su svi otislo preko i sad se razni klinci bez iskustva motaju po tim gradilistima. 

 

20 hours ago, SDSG said:

Pa covek sa iskustvom ni ne prihvata rad u takvim uslovima,dok klinci idu na foru ma nece to meni da se dogodi.Pa kad se dogodi :isuse:

 

Veci je problem koliko tih klinaca i ostalih radnika za jednu milku i 200g kafe prodju lekarski jer eto zdravi su oni samo im se malo vrti u glavi. 

 

Covek koji prihvati da se na 2m+ metara popne bez zastite je sam kriv za posledice i te price naterali su me,ahaa. 

 

Jos sto da nosi HTZ obucu kad mu je lepse u air max patikama.

 

Cuo si nesto pa onda daj odmah da se oplete po svima sem po onima koji su prihvatili takve uslove rada, pa takvog mozes da posaljes i da cisti minsko polje, pa ako napipa nesto jbg. 

 

A ima dosta gradilista gde ne smes ni da priviris bez propisane opreme, a tek da radis, ali tu rade ljudi od struke i sa iskustvom,a ne klinci koji su za poslodavca statisticka greska. 

 

Niko ne moze da te natera na nesto ili da se vadis na to kako nema drugog posla.Dakle krivi su isključivo oni sami koji prihvataju taj rizik. 

I to sve vozeci 160 km/h...

 

:fantom:

 

 

Link to comment
22 minutes ago, J-♣ said:

 

Vozač ako je istovar vrši jedno lice.
Vozač i radnik koji upravlja komandama za istovar ako se istovar vrši pokretanjem sanduka kamiona.
Rukovodilac istovara ako pri istovaru učestvuje grupa radnika.

Sve ovo i još detaljnije je opisano u važećem aktu: "Pravilnik o zaštiti na radu pri utovaru tereta u teretna motorna vozila i istovaru tereta iz takvih vozila", sl.glasnik SFRJ 17/66.
Iako je pravilnik iz države koja ne postoji, nov Zakon o bezbednosti i zdravlju na radu 91/15 u svojim prelaznim odredbama prihvata pomenuti pravilnik kao važeći dok se ne donese nov pravilnik.

 

Ko je kriv kad se desi nesreća sa smrtnim ishodom ili sa teškim telesnim povredama?

 

Prema važećem Zakonu o bezbednosti i zdravlju na radu (više od polovine članova zakona se odnosi na to) polazi se od:
1. Poslodavac - dužan da donese akt o proceni rizika u pismenoj formi za sva radna mesta (* ima još obaveza i odgovornosti, ne samo ovo)
2. Određeno lice od strane poslodavca zaduženo za bezbednost i zdravlje na radu
3. Rukovodilac pozicije radova na kojoj se desila nesreća
4. Drugi radnici koji su prekršili procedure i izazvali nesreću trećem licu
5. Sam radnik kome se desila nesreća da li je poštovao predhodno utvrđene procedure (ako ih bilo i da li radnik bio upoznat sa procedurama)

 

Kad se desi nesreća nikad nije jednostavno utvrditi sa sigurnošču sve okolnosti, moguće je još nekog krivca naći van ovih 5 nabrojanih faktora.

Broj radnika upoznat 0(nula).

 

Mada namenski i drugari to istovare za gajbu piva. 

Link to comment
25 minutes ago, SDSG said:

Ja 160 na auto putu, ti 50 u zoni skole tako da :fantom:

Nesto sam te pitao, a da ne bude zabune i riportovao ovo sto si napisao.

Ubrajam u RL insinuacije najgore vrste, obaska sto su zlobne i podmukle.

Dakle, gde si me to video da u zoni skole vozim 50 km/h, procitao na forumu, pricao ti neko?

 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...