Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 8.11.2018. at 13:58, Filozof manijak said:

Jel postoji neki pravni mehanizam koji moze spreciti prodaju kuce u vrednosti od 65miliona dinara zbog duga od 300hiljada dinara?

 

Edit: što reče ragasto, klasična  otimačina uvijena u oblandu javnog izvršitelja

 

Postoji. Norvesko Ministarstvo inostranih poslova.:D

Link to comment

mislim da sam već napisao koju o tome.

jednom, pre dosta godina odveo sam holandske prijatelje u "norvešku kuću". nisu znali ništa o tome, bili su zadivljeni tom vezom nas i njh tamo. izgledom kuće, postavkom u sobi. pre dve godine odveo sam tamo gošću iz norveške. mlada, godina moje ćere, za nju je to bila istorija. upitala nas je zašto se to malo ne "ažurira". da se doda i današnja norveška. nikada nisam razmišljao o tome, a dobro bi bilo.

 

sada, izgleda da će sve to da ode u otpad. ne da mi je žao, mnogo mi je žao. jedina nada je da norvežani to otkupe, proglase za konzulat i svoju teritoriju. 

Link to comment
4 hours ago, djordje geprat said:

jednom, pre dosta godina odveo sam holandske prijatelje u "norvešku kuću". nisu znali ništa o tome, bili su zadivljeni tom vezom nas i njh tamo. izgledom kuće, postavkom u sobi. pre dve godine odveo sam tamo gošću iz norveške.

hm. šta je "norveška kuća"?

(2010. godine sam pozavrsavala sve kurseve norveskog u 1 skoli jezika ciji su vlasnici, cini mi se, vodili i neku organizaciju norvesko-srpskog prijateljstva (izvinjavam se zbog trapave formulacije, nema šanse da se setima pravog naziva)... ne znam ima li to veze sa ovim o čemu pišete ili ne?

Link to comment

nema na čemu.

 

kuću sam posetio 3 puta, napre sam, posle da pokažem gostima nešto neverovatno. neverovatnu širokogrudost i pomoć ljudima sa druge strane kontinenta u nevolji. davno sam pročitao knjigu "pa makar nam život uzeli", mislim da je autor per hansen ili tako nešto, o porodici koja je bila u pokretu otpora, neki su i stradali ali, posle rata svi su se vratili svojim poslovima. nije bilo prvoboraca, branitelja.........cenim i poštujem taj narod. 

 

sama kuća je za mene posle poslednjeg odlaska bila razočaranje. vide se tragovinemara, bagatelisanja osnovne namene. bilo mi je grtko čak i da ručam u restoranu. rekli su mi da se tu slave svadbe i slično. neprimereno mesto po meni. trebalo bi da ta kuća zaist bude samo norveška.

 

ako odeš tamo, u blizini je, raspitaj se i za ovaj spomen park. nisam našao info u našim medijima pa, evo ti link sa sajta norveške ambasade. razumećeš:) 

https://www.norway.no/en/serbia/norway-serbia/news-events/news2/renovert-minnepark-for-jugoslaviske-krigsfanger-i-gornji-milanovac/

 

poz

Link to comment
On 12.11.2018. at 12:16, pt 2.0 said:

hm. šta je "norveška kuća"?

(2010. godine sam pozavrsavala sve kurseve norveskog u 1 skoli jezika ciji su vlasnici, cini mi se, vodili i neku organizaciju norvesko-srpskog prijateljstva (izvinjavam se zbog trapave formulacije, nema šanse da se setima pravog naziva)... ne znam ima li to veze sa ovim o čemu pišete ili ne?

 

Taj kod kojeg si zavrsavala kurs (Dragan Markovic) je i sekretar Drustva srpsko-norveskog prijateljstva, mada se skola mislim vodi na njegovu zenu. U njihovoj nadleznosti (Drustva) je i odrzavanje te kuce u Gornjem Milanovcu, ako se nesto nije promenilo u poslednjih par godina. Tu bi ambasada Norveske trebalo malo da odvoji para, ionako finansiraju svakojake gluposti. Izmedju ostalog i Njuz.net u kojem je Draganov sin (inace super momak, mislim da je cak pisao na nekom od ovih nasih foruma) jedan od pisaca i scenarista za Kesicevu emisiju. Bas bi bila ozbiljna steta da propadne taj projekat tamo. Mozda i nije toliko lose da se neki lokalni dripac zaleteo da mazne taj plac, trebalo je malo otreznjenje i poruka Norvezanima da ta kuca moze i da nestane ako ne povedu racuna o njoj.

Link to comment
22 hours ago, djordje geprat said:

rekli su mi da se tu slave svadbe i slično. neprimereno mesto po meni. trebalo bi da ta kuća zaist bude samo norveška.

 

Ja imam jos gori primjer: naletio tamo kad Je DuPe imao nekakav skup, cini mi se prilikom najave jedne od DS-ovih hibirda.

Link to comment

@harper tusen takk! :)

(povezala kockice zahvaljujući tvojoj priči. inače, sin mi je bio profa na prvom i drugom nivou norveškog... znam mu aktivnosti oko njuza i ostalog. okej dečko)

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...