Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne razumem zasto ste tako blagi. Posle eksproprijacije valjda dolazi dozivotna sa eksluzivnom obavezom rasciscavanja svih deponija po drzavi i sortiranja otpada - staklo od plastike, papir od stakla i po klasama...

Link to comment
3 minutes ago, ragasto said:

Ne razumem zasto ste tako blagi. Posle eksproprijacije valjda dolazi dozivotna sa eksluzivnom obavezom rasciscavanja svih deponija po drzavi i sortiranja otpada - staklo od plastike, papir od stakla i po klasama...

 

Nismo blagi no realni, mada ni ono sto sam napisao nije realno

Link to comment

Interesantno je da mi imamo takva realna ocekivanja. A zapravo nemoguce da se desi.

 

Zamislimo (hipoteticki) situaciju gde policajac sa 400 eura plate, nacelnik policije sa 1200, tuzilac sa 2000 evra i sudija sa jos toliko treba da uhapse nekoga ko je tezak recimo 500 miliona eura, ko ima svoju paravojsku u dvoristu, rasirenu mrezu krimosa kojima moze u svakom trenutku da obeca/isplati po milion da ga zastite/ubiju nacelnika, tuzioca, sudiju i familije im. Pa i premijera licno, vec smo videli i doziveli to.

 

A takvih gazda po u Srbiji par stotina.

 

To je realnost. Zato se pri revolucijama™ tipa petooktobarske gazi po jajima, dogovara sa legijama, zemuncima, surcincima i ostalima, sa sve obecanjima da ih niko nece dirati ako kupe masine za niskogradnju, cak ce i posla imati na veliko, monopol drzati.

 

Hocu reci, da bi do ovoga sto sam ja napisao zaista doslo, morace da se napravi prava revolucija gde ce glava mafije istog dana biti odsecena, a posle procesuiranje sitnijih po redu i zakonu.

 

Naravno, to se nece desiti.

Link to comment

+1

Bastija nece vise nikad pasti jer su mafije naucile lekciju, adaptirale se i obukle u romanticne odore narodnih nosnja.

Sledeci stepenik bi bio uspon mafije iz krupnog biznisa u politiku ali to je onemogucio nacionalizam 90ih. Zato su politicari primorani da sidju i pruzedu ruku pomirenja tajkunima.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

Interesantno je da mi imamo takva realna ocekivanja. A zapravo nemoguce da se desi.

 

Zamislimo (hipoteticki) situaciju gde policajac sa 400 eura plate, nacelnik policije sa 1200, tuzilac sa 2000 evra i sudija sa jos toliko treba da uhapse nekoga ko je tezak recimo 500 miliona eura, ko ima svoju paravojsku u dvoristu, rasirenu mrezu krimosa kojima moze u svakom trenutku da obeca/isplati po milion da ga zastite/ubiju nacelnika, tuzioca, sudiju i familije im. Pa i premijera licno, vec smo videli i doziveli to.

 

A takvih gazda po u Srbiji par stotina.

 

To je realnost. Zato se pri revolucijama™ tipa petooktobarske gazi po jajima, dogovara sa legijama, zemuncima, surcincima i ostalima, sa sve obecanjima da ih niko nece dirati ako kupe masine za niskogradnju, cak ce i posla imati na veliko, monopol drzati.

 

Hocu reci, da bi do ovoga sto sam ja napisao zaista doslo, morace da se napravi prava revolucija gde ce glava mafije istog dana biti odsecena, a posle procesuiranje sitnijih po redu i zakonu.

 

Naravno, to se nece desiti.

Ne preteruj...

 

U Srbiji, zvanično je jedan čovek, odnosno njegova kompanija, teška te pare... MK...

 

Miško je sad dosta ispod toga, a on bi trebao da je broj 2... Moguće da je i cela ekipa oko hm, hm, teška više od 500m€, ali to ipak nije jedna čovek, nego ekipa (ili je to jedan™ čovek)...

 

Recimo, najbogatiji izvršitelj u Srbiji, pitanje da li je težak i 2-3M€, sve sa svim nekretninama koje ima (a bio je bogat i kad je ušao u posao)...

Link to comment

Nije poenta da li je 500 ili 50 miliona, poenta je da svako ima svoju cenu.

 

Zivot u Srbiji ne vredi milion eura, placene ubice ce to zavrsiti za mnogo manji novac. Na kraju, racunica je jasna - niko od ovog olosha (bio tezak milion ili 50, 500 miliona) nece to dati tako sto ce dici ruke.

 

Evo samo budjavi Kopernikus isplacen nekom bratu niskog poverenika SNS citavih 200 miliona eura. Ne 200 hiljada evra ili dva miliona - ej, dvesta miliona eura.

 

O cemu pricamo jbg.

 

Ogromne su to pare. Ne daje se to tek tako nekim revolucionarima ili sudovima, s obzirom ko te pare ima i kako je do njih dosao.

Edited by Caligula
Link to comment

U srpskoj provinciji, domacin koji ima milion + i ima stabilan cetvorocifreni ili nedaobog, petocifreni mesecni prihod u eurima, u dzepu drzi lokalnog sefa policije, tuzioca, sudiju i sve mouce inspekcije. 

 

I svaka opstina ima jednog takvog. A date su im odresene ruke..i sve dok su takvi tu gde jesu, sustinske promene nema, vodio zemlju Aca zvala ili Dalaj Lama.

Link to comment

I zato je samo pitanje vremena kada će se ponovo praviti "narodni" sud. Vrzino kolo.

Barem u ovim sistemima, manjkavim i savitljivim prema ljudskoj prirodi i hordingu moći i para.

Nama trebaju neki sistemi koji lome tu prirodu i ukalupljuju u nešto prihvatljivije, na uštrb neke slobode koja je kao "neprocenjiva" ali zapravo vrlo ima cenu i često znači samo slobodu onih označenih kao sposobni ili podobni da rade šta i kako i kome hoće a svi ostali mogu ponajviše samo da se gone tamo di ih ovi prvi oteraju.

 

Doduše ti sistemi onda odu u preveliko uzimanje sloboda i pokvare se, apsurdno, zahvaljujući ljudskoj prirodi, da hordujemo moć i pare.

 

Ne znam da li je teorija tačna ali čini mi se, ovako površno, četvrtovsko večernje, da su demokratske revolucije često finansirane spolja, građanske i plišane jer zaboga postoje zakoni, procesi i red, a one druge su nekako grass root, sirotinjske i prilično krvave. 

 

Glede digitalizacije i virusa, ako je samo to dobro je. Ja generalno nisam baš najrećniji kada moram da razmišljam o tome šta sam sve sreo u par državnih službi za koje sam ovako ili onako radio ponešto. Dobro nemam nuklearnu elektranu ili arsenal... a podatke nek brišu, znam ja ko sam, sve ok. A ako treba dokaz, imam i Facebook i google nalog i dužan sam banci pare, tako da imam barem tri garanta.

Link to comment
21 hours ago, slepa živana said:

kad čujem javni izvršitelj probudi se u meni pol pot

 

a ja kada cujem javni izvrsitelj uvek se setim onog karadjordjevog iz 1804 i pocetka srpske revolucije, svaki svoga ubijte dahiju :D

Link to comment
16 hours ago, ragasto said:

Ne razumem zasto ste tako blagi. Posle eksproprijacije valjda dolazi dozivotna sa eksluzivnom obavezom rasciscavanja svih deponija po drzavi i sortiranja otpada - staklo od plastike, papir od stakla i po klasama...

ne znam za druge, ja skupljam političke poene. ne mogu odmah da izađem sa nacionalizacijom i radnim logorima. po ću da obelodanim kad uselim na andrićev venac.

Link to comment
13 hours ago, radisa said:

Ne preteruj...

 

U Srbiji, zvanično je jedan čovek, odnosno njegova kompanija, teška te pare... MK...

 

Miško je sad dosta ispod toga, a on bi trebao da je broj 2... Moguće da je i cela ekipa oko hm, hm, teška više od 500m€, ali to ipak nije jedna čovek, nego ekipa (ili je to jedan™ čovek)...

 

Recimo, najbogatiji izvršitelj u Srbiji, pitanje da li je težak i 2-3M€, sve sa svim nekretninama koje ima (a bio je bogat i kad je ušao u posao)...

Domaca megalomanija. Izvrsitelji su niza sorta. Svajcarska banka procenjuje da preko 200 ljudi ima preko 30 miliona jevra (UHNWI ) u Beogradu, ja mislim da ih ima vise od 1000, oko 2000 u Srbiji prateci sporedne efekte novca (a i srednja smo svetska ekonomija i cinimo oko 1 promil populacije). Dobar deo ih ne drzi novac u Srbiji pa vise ni same poslove. Samo u produktivnim nekretninama mnogi imaju toliki novac, vi zaboravljate vreme kada su socijalisti kupovali citave zgrade sto je sada po zgradi otprilike po 1-2M jevra. O velikim privrednim objektima i da ne govorimo. Nije Kradoman Bozovic prestao da radi 6. oktobra ni recimo Tahir Hasanovic cija imena sad retko stizu do stampe, a oni imaju te kolicine para i deo su te elite umesto da sede na robiji. Ili covek koji je vlasnik firme gde je nekada dobar deo moje porodice radio gde gazda svake godine menja Mercedesa i otpusta 500 radnika od 600 na pet meseci iako firma i dalje uspesno radi. Vi zivite u prividu koji vam stvara DB i Milomir Maric bavite se sitnim jajarama sa TV. 500 miliona ima malo njih ali preko 10 miliona ima jako puno ljudi. Caligula samo preteruje sa kolicinom novca, mnogo manje novca kupuje jako puno uticaja u zemlji gde je vlada (jos DS ova) odredila jako niske minimalne prihode.

 

Recimo primer doktori bogatasi, Euromedik je dosao i srusio zgradu uz centru Zemuna i u roku od 3 meseca sazidao objekat vredniji od 1M evra gradjevinski gde dolaze sada zaposleni iz privatnih firmi kojima firme placaju dodatno osiguranje i ostali sirotani. Imaju sest lokacija u gradu plus kliniku. Poceli su kao privatna ordinacija u Svetom Savi pod rukovodstvom dr Jovana Strikovica koga je sud posle 15 godina oslobodio optuzbi oko muljanja pa i sa kevom vlasnika Euromedika.  Nisu oni imali 500 M evra vec korumpirane tuzioce i sudije. Za pet minuta mozes da izguglas njegove izjave tipa  "- Inostranstvo nas nije nikad zanimalo, iako sam imao konkretne ponude. Mnoge ideje se ovde mogu realizovati i veoma mi je žao što je veliki broj naših kolega otišao" dok iz pocetaka poslovanja imamo podatke "Vlasnik ordinacije je dr Nenad Zlatarić, sin medicinske sestre Radine Zlatarić, savetnika direktora za medicinska pitanja. Njena mesečna plata bila je 24.800 dinara, a primala je i naknadu za članstvo u UO Bolnice - 3.500 dinara. Lekar specijalista u istoj bolnici, sa 20 godina radnog staža, ima platu od oko 6.000 dinara! "  Sta dobra keva ucini za srpsko zdravstvo.

Link to comment
15 hours ago, Caligula said:

Nije poenta da li je 500 ili 50 miliona, poenta je da svako ima svoju cenu.

 

Zivot u Srbiji ne vredi milion eura, placene ubice ce to zavrsiti za mnogo manji novac. Na kraju, racunica je jasna - niko od ovog olosha (bio tezak milion ili 50, 500 miliona) nece to dati tako sto ce dici ruke.

 

Evo samo budjavi Kopernikus isplacen nekom bratu niskog poverenika SNS citavih 200 miliona eura. Ne 200 hiljada evra ili dva miliona - ej, dvesta miliona eura.

 

O cemu pricamo jbg.

 

Ogromne su to pare. Ne daje se to tek tako nekim revolucionarima ili sudovima, s obzirom ko te pare ima i kako je do njih dosao.

:D

kojih milion evra

par stotina evra

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...