Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

 

ODUZIMANJE DETETA HRANITELJKI

 

Javnost očekuje odgovore

 

V. N. | 29. decembar 2017. 06:27 | Komentara: 18

 

Reakcija prof. dr Mile Alečković na tvrdnje ministra Zorana Đorđevića. Iz porodice dr Alečković izmeštena Lj. Đ. (8)

 

PROFESOR dr Mila Alečković, hraniteljka iz čije porodice je izmeštena devojčica Lj. Đ. (8), odgovarajući na tvrdnje ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zorana Đorđevića o tom slučaju, prenete u broju našeg lista 28. decembra, koje naziva netačnim, postavila je više pitanja na koje on, kako navodi, "mora hitno da odgovori javnosti".

 

Ona se, najpre, pita kako je moguće da ministar nije obavešten i ne zna da škola "Vladislav Ribnikar" nije privatna škola, nego državna škola u Beogradu? Nastavlja: - Neka ministar Đorđević sa svojim "stručnim timom kome veruje 200 posto" objasni javnosti na koji se način zarazna šuga nije primila i na njegove službenice koje su na silu otimale dete... jer je šuga zarazna bolest... Kako je moguće da se cela škola nije zarazila od šuge, jer ako dete ima šugu u školi, školski lekar odmah po službenoj dužnosti mora da alarmira celu školu i da to svima saopšti?

 

Dr Alečković traži i da se objasni, "budući da je u srpskom zakonu propisano da socijalni staratelj deteta mora da bude osoba koja je roditelj ili delimični roditelj", kako je u slučaju, kako kaže, "otetog deteta" starateljka postala osoba koja nema decu? Kako je moguće da niko iz ministrovog, kako ga naziva, "stručnog tima otmičara" nema decu, "niti je prihvatio neko dete da mu pomogne"? Zahteva i da se objasni kako je moguće da jedna od osoba iz tog tima "komunicira sa nekakvim Valterom Žilberom, odnosno sa komercijalnom kompanijom za prodaju dece iz majčinog stomaka, koja se zove 'Oupen dor adopšn'?" Dr Alečković traži i da ministar javnosti objasni kako se on to zalaže za "rodnu ravnopravnost", a "siromašnoj devojčici sa Kosova i Metohije ne dozvoljava da ide u elitnu srpsku školu u Beogradu, nego je iz nje... na silu ispisuje?"

 

NA SILU U "DAČIJU"

 

- NEKA ministar srpskoj javnosti kao "bankarski stručnjak" objasni koliko je to škola novca morala da skupi da bi dete putovalo u Francusku, Italiju i Španiju ovoga leta, i da li je to "prikupljanje stare odeće" platilo ova skupa putovanja? - zahteva dr Alečković. Na kraju, ona traži razjašnjenje "kako je moguće iščupati iz porodice devojčicu koja u suzama moli da je ne otima njegov 'stručni tim', a on je na silu, kao teroristu, gura u 'dačiju' broj BG877-ZG, i odvozi u nepoznatom pravcu?"

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:703559-Javnost-ocekuje-odgovore

 

 

Link to comment

Blic objavio pa povukao članak koji je vrlo kritičan po Milu Alečković, ali ipak postavlja neka značajna pitanja:

Quote

 

Zastupnica hraniteljke navela da je "devojčica odvedena uplakana, bez ikakvog papira i prethodne najave". Navodno je nakon toga otišla u Centar za socijalni rad u Obrenovcu i Centar za porodični smeštaj i usvojenje Beograd i tražila im pismeno rešenje o odvođenju deteta, ali su joj rekli da ono ne postoji, što po zakonu nije moguće osim u izuzetnim okolnostima. Usmeno su joj, kako je rekla Alečkovićeva, saopštili da dete mogu da odvedu i bez pismenog rešenja.

Međutim, tako nešto je moguće samo u slučaju kada se proceni da je dete u životnoj opasnosti. Ukoliko nije bilo rešenja - da li je dete bilo životno ugroženo i kako je došlo do tako ekstremne situacije? Ukoliko nije bilo životno ugroženo - da li je centar prekršio pravila oduzimanja?

...

Oduzimanje i premeštaj je bila još jedna trauma za osmogodišnju devojčicu koja je dve godine ranije preživela izmeštanje od biološke porodice. I tu nije reč o njenoj emotivnoj povezanosti sa hraniteljima (o čemu ne može da sudimo), već o načinu na koji je odvedena iz stana Alečkovićeve. Kako je ova psihološkinja ispričala, devojčica je vrišteći i klečeći molila da je ne odvode. Nije poznato zašto stručnjaci iz Centra za socijalni rad prethodno nisu pripremili dete za ovakav potez, što je normalna praksa. Nakon izmeštanja, traumatizovano dete odmah je prebačeno u drugu hraniteljsku porodicu. Zašto tako brzo, bez ikakvog procesa prilagođavanja, ni ministar Đorđević ni nadležne službe za socijalni rad nisu saopštili.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/cudni-slucaj-aleckovic-pet-pitanja-o-odvedenoj-devojcici-koja-su-jos-bez-odgovora/y22zvsm

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Ne znam kakva je Mila Aleckovic, na osnovu ovih clanaka deluje da je luda i da ima neke veoma cudne stavove. Ono sto znam i sto mogu da garantujem je da su radnici CSR skoro bez izuzetka nestrucni, bahati i korumpirani, koji svoje komplekse lece zloupotrebom pozicije moci u odnosu na lica o cijim zivotima odlucuju. Licno smatram da ne bi bilo nikakve stete ukoliko bi se CSR rasformirali, po mogucstvu uz zbrinjavanje radnika CSR u ustanovama zatvorenog tipa.

Edited by Uskebasi
Link to comment

CSR je i odlucivao u postupku davanja opste potvrde o hraniteljstvu Aleckovic Nikolic- Bataj, kao i o zasnivanju hraniteljstva sa detetom, a vrsili su i periodicni nadzor. Da je do njih, tesko da bi se bilo sta promenilo.

 

Verujem da je ovde upravo skola (najverovatnije pedagog ili psiholog) u kojoj je devojcica bila alarmirala ne CSR, vec Ministarstvo rada da izvrse vanredni nadzor u CSR, nakon cega su verovatno poslali neke druge soc. radnike u kontrolu kod hranitelja, sa kojima se ona nije poznavala.

 

 

 

Edited by halloween
Link to comment

kako razvlače to nesrećno dete jebo im pas mater.

odgledao klip sa ovom alečković, pa ona je dibidus kvarno-luda.

a za ove iz csr sam čuo slično kao uskebasi a i imao sam familijarno nevolju i da imam posla sa njima. 

 

 

Link to comment

Odličan tekst u Blicu, praktično rezimira diskusiju na PPP:

 

Imajući sve ovo u vidu, javnost bi morala da bude obaveštena od strane Centra za socijalni rad da li su Mila Alečković i njen suprug prošli sve procene podobnosti (koje bi prethodno trebalo da sprovedu nadležne socijalne službe), kao i programe edukacije i savladavanja pravilnika o hraniteljstvu?

I da odgovore na najvažnije pitanje - kako su baš oni odabrani za hranitelje devojčice sa izuzetno teškom životnom pričom?

Link to comment

toj zeni debelo nesto fali, tu nema nikakve dileme, ne mora se biti psihijatar. meni nije jasno ko je njoj dao dete pa i na hraniteljstvo?  u vise navrata sam gledala neka njena gostovanja u emisijama po tv-u, to je da skupis i miroljuba petrovica i lucica i sve njih zajedno odjednom. zena ima ispeglanu biografiju koja je puna nekih poluinformacija, o stavovima da ne pricam i politickom angazovanju... utisak koji ona ostavlja je jeziv. na mene deluje duboko uznemirujuce. a  to sto ima neke diplome ne iskljucuje mogucnost ludila. ne ulazim u njene dobre namere, verujem da postoje.

Link to comment

Reklo bi se da zaposleni u centru za socijalni rad i ministarstvu imaju više obzira prema krompiru koji donesu s pijace nego prema toj deci kojoj prave lomove u životu bez ikakvih najava i priprema.

 

Mene Mila Alečković ne zanima, zanima me ko će da odgovara što je dodelio dete osobi za koju tvrde da je nesposobna za hraniteljstvo i za to što je to dete bez ikakve pripreme i najave odvedeno na drugo mesto. Valjda dete ima neka jebena prava - da mu se objasni o čemu je reč i zašto više ne može da bude sa dosadašnjom hraniteljkom i da mu se ostavi neko vreme da se pomiri s takvom odlukom.

 

Evo ovde ima klip u kome Mila priča šta se tu desilo, detetu je bez ikakve pripreme samo saopšteno da ide u drugu porodicu dok je ono pokazivalo fotke s letovanja, crteže i ocene iz škole. Može li se to učiniti na nehumaniji način?

www.kurir.rs/vesti/drustvo/2963379/ispovest-mile-aleckovic-oteli-su-mi-devojcicu-ali-vraticu-je-po-svaku-cenu

 

Quote

Taj dan je njih sedmoro upalo kod mene, a pošto nisam htela da potpišem rešenje kojim su mahali a da ga ne pročitam, zvali su policiju. Jedan policajac je plakao i rekao da mu je ovo najteži dan na poslu, ali je ipak morao da je odvede.

 

Edited by vememah
Link to comment

I kako je uopšte moguće takvo naprasno oduzimanje deteta hranitelju bez ikakvih pisanih tragova i bez ostavljanja vremena da se makar spakuju stvari do kojih je detetu stalo?

 

Valjda je trebalo hraniteljku usmeno, a zatim i pismeno upozoriti na nedostatke u ponašanju ako je kršila neka pravila, najaviti joj mogućnost oduzimanja deteta kako bi primedbe ozbiljno shvatila i ostaviti joj vreme da ih ispravi.

 

Oduzimanje deteta mora biti zadnja opcija, ne može se tako lomiti preko kolena, u pitanju je život i samopouzdanje jednog vrlo mladog čoveka, pri čemu po svemu prikazanom ne deluje da ga je Mila ubijala u pojam i nije mu dala da se razvija.

Quote

 

Malena je došla kod nas kad je imala samo šest godina, u lošem stanju. Imala je tikove, sve trule zube, plikove i rane po koži, ali još strašnije je bilo njeno psihičko stanje. Jadno dete je skoro svaku noć sanjalo grob i kako joj otac davi majku... Imala je neverovatan strah od smrti, jer je išla od ruke do ruke i nikad nije imala dom. Mi smo je upisali u elitnu školu, u kojoj je imala petice, stekla je prijatelje, učiteljicu, učili smo je francuski i ruski jezik... Odveli smo je u Francusku da vidi more prvi put u životu ovog leta. Dete, koje je sudski oduzeto porodici, vratilo je samopouzdanje i osmeh na lice - priča Mila, koja ima već odraslog sina, koji s porodicom živi u Rusiji.

...

U kuću mi je tog 15. decembra upalo njih sedam. Dve žene iz Centra za hraniteljstvo su pitale devojčicu kako joj se sviđa ovde i kad je rekla da nas obožava, rekli su joj: „E, pa sad ideš u drugu porodicu.“ Ona je prebledela i samo što se nije srušila. Mahali su nekim rešenjem ispred mene i rekli da je odvode. Odbila sam da potpišem to rešenje jer me niko nije ni upozorio ni obavestio da nečim nisu zadovoljni. Oni su zatim pozvali policiju, koja je došla i skoro nasilno odvela jadno dete - potreseno priča profesorka Alečković i dodaje da su podneli krivičnu prijavu policiji i tužilaštvu i da se neće smiriti dok ne spasu dete.

 

www.kurir.rs/vesti/drustvo/2960867/drama-mile-aleckovic-oteli-su-mi-dete-koje-sam-spasla

Edited by vememah
Link to comment

Ti iz CSR su bolidi neopjevani. Jedan slučaj ljudi koje znam - mužu koji je na radu u inostranstvu se žena naprasno prestane javljati, dijete (od 7 god) mu nekim okolnim putevima komunikacije javlja da je keva dovela nekog tipa sa strane na gajbu, žena je inače težak bolesnik i jednom je pala u komu i zamalo i dijete i ona da izgore u kući jer je zaboravila nešto na šporetu, CSR donosi odluku nakon par sedmica da dijete da majci 100% i da je još super što ima i momka koji je prema CSR super prema djetetu, eto baš super što se on pojavio u slici tri dana prije nego što je pukla tikva između roditelja. Uglavnom, njihov argument je (jedan od) bio, pa šta će djetetu otac, majka ima super momka već skoro par mjeseci. 

Link to comment

Ministar je i rekao tako nešto, da je odbijala kontakt sa Centrom, tako da su njoj odvajanje verovatno već najavljivali, a ona se pravila luda.
I sve je tu smrdljivo, i njeno ludilo o prodaji dece, ali i o šugi (baš šuga?, posle dve godine boravka u kući intelektualaca na Vračaru?).
Ali to ne menja stvar da je dete moralo da se pripremi, bilo kako, pa makar ostala tu još neko vreme.

Link to comment

to shto je ona luda ne ukida mogucnost politichke ili neke privatne igrice. svi su oni drugari, i oni koji su prvobitno dali dete njoj i oni koji ga sad uzimaju.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

onaj uračunljivi što je letos ubio ženu i dete ispred csr prvo pušten među ostale zatvorenike pa neobjašnjivo napao slomljenim staklom nekog lika i još dvojicu odbio od sebe i još neobjašnjivije uspešno preklao sebe pa uginuo sreća u nesreći da u novoj realnosti koja se eto nekako desila niko iz csr ne mora pred sud da ga pitaju svašta nešto neprijatno slučaj rešen :fantom:

Edited by Hella
Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Ministar je i rekao tako nešto, da je odbijala kontakt sa Centrom, tako da su njoj odvajanje verovatno već najavljivali, a ona se pravila luda.
I sve je tu smrdljivo, i njeno ludilo o prodaji dece, ali i o šugi (baš šuga?, posle dve godine boravka u kući intelektualaca na Vračaru?).
Ali to ne menja stvar da je dete moralo da se pripremi, bilo kako, pa makar ostala tu još neko vreme.

Када је у питању хитан случај као нпр да је у питању опасност по живот и развој дјетета нема никакве припреме. Додуше нисам баш добро упознат са процедурама на овим просторима што се тиће одузимања дјеце, него говорим са познанавањем процедура у Норвешкој. Рачунам да су вјероватно слична правила, закон и процедуре везане за то. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...