Jump to content
IGNORED

NDH


Recommended Posts

Đido je Didin agent.

 

Uručbirano Tapatalkićem s Lumije Jeftinjare

 

Pijade i Budak  :s_p:  :s_u:

Edited by slow
Link to comment

Na primer, tebe, kroz sistematsku kampanju koja ima za cilj da izjednači oslobodioce sa ustašama.

Ne vjerujem da korisnik slow ima tu namjeru da izjednači kako kažeš oslobodioce sa ustašama u svim sferama života i stvaranja istih ili općenito,možda samo da ukaže na njihovu bliskost u pogledima na   tzv,nacionalno pitanje u nekadašnjoj Jugoslaviji što nije lišeno svakog osnova ili smisla.

Edited by Josip Broz 1980
Link to comment

Dakle, komunisti i ustaše su imale slično rešenje nacionalnog pitanja u Jugoslaviji? Ustaše su klale sve koji nisu Hrvati a komunisti su...klali...svakoga...ko...šta tačno? Počistili su sve manjine, sve većine, izdelile prostor na etničkim principima?

 

Mislim, tako se i nemačko carstvo nije raspalo, jer kada pogledaš današnju Nemačku, Poljsku i Luksemburg, vidiš da se zapravo i uvećalo u odnosu na 1914.  :wacko:

Link to comment

Filipenko je u stvari saradnik okupatora, on zna ko jeste potpisao ali neće da kaže

Filipenko je Koca Popovic, trenutno se slabo drzi pred klasnim neprijateljem, ali kasniji tok dogadjaja pokazace...

 

Edit: doduse, mozda se izmetne i u Krakova, politika je to.

 

 

Edit 2: Filipenko ce u svakom slucaju da odgovara za desna skretanja.

Ali to cemo dole, na nadleznom mestu ili neka vidi sa svojom partijskom celijom.

Edited by namenski
Link to comment

Dakle, komunisti i ustaše su imale slično rešenje nacionalnog pitanja u Jugoslaviji? Ustaše su klale sve koji nisu Hrvati a komunisti su...klali...svakoga...ko...šta tačno? Počistili su sve manjine, sve većine, izdelile prostor na etničkim principima?

 

Mislim, tako se i nemačko carstvo nije raspalo, jer kada pogledaš današnju Nemačku, Poljsku i Luksemburg, vidiš da se zapravo i uvećalo u odnosu na 1914.  :wacko:

Mislio sam na teritorijalnu podjelu,ona je kako je to prikazano i na mapama na prethodnoj stranici takva kakva jeste u velikoj mjeri i u bitnome  ista.Iskreno,meni je nepojmiljiva bilo kakva podjela odnosno federalizacija jedne  klasne-radničke države i to od strane jedne komunističke partije.Missim,razumijem da je KPJ u vrijeme kraljevine zahtijevala  da se nesrpski narodi koje je porobila velikosrpska buržoazija oslobode tog jarma tako što bi se formirale njihove sovjetske republike ali je nejasno kakav je motiv vodstvo KPJ moglo imati da to čini  osim nacionalizma kad je velikosrpska buržoazija poražena i uništena  u drugoj polovini 1944 godine.Drugim riječima,nejasan je smisao postojanja republika ali i pokrajina koje su samo dijelile radničku klasu.

Edited by Josip Broz 1980
Link to comment

sad si efektivno priznao da si iz sopstvenog neznanja pokušao pobeći preko komunističke zavere.

Priznajem da je moje neznanje golemo ali koliko sam primijetio niko nije govorio o bilo kakvoj zavjeri.Zavjera podrazumijeva tajnost u djelovanju a znamo da KPJ nije tajila svoje namjere.Zato je vaša primjedba neosnovana.

Link to comment

Pa nisam ja potpisivao sporazume sa ustašama protiv Jugoslavije

 

Cica Draza Janko je bio u to vreme na robiji, dok je Lemi par godina ranije zbrisao u Italiju i vratio se tek 1938. godine.

Edited by Yoda
Link to comment

Priznajem da je moje neznanje golemo ali koliko sam primijetio niko nije govorio o bilo kakvoj zavjeri.Zavjera podrazumijeva tajnost u djelovanju a znamo da KPJ nije tajila svoje namjere.Zato je vaša primjedba neosnovana.

tvrdnja je da je ndh nastavila svoj život (između ostalog i) kroz ucrtane granice koje su komunisti udesili tako da odgovaraju granicama ndh.

 

pošto je moje shvatanje da to komunisti nigde nisu saopštili dok su crtali granice, ni pre ni kasnije, niti su se u tom smislu javno oslonili na granice ndh, mogu da verujem da su to uradili tajno. pošto su radili tajno to implicira zaveru, bar iz ugla mog poznavanja materije.

 

e sad, vi kažete da nisu tajili svoje namere. mene sad interesuje gde su te javne namere izrečene ili odštampane. gde se to u crtanju granica komunistička država pozivala na granice ndh kao svetu osnovu ili poželjni model novog razgraničenja, i gde je to rezultovalo u praksi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...