Jump to content
IGNORED

Ravnogorski pokret


Recommended Posts

da li ti razumes da se o cetnicima moze da se prica kao antifasistima i slobodarima samo iz uske, plemenske, pozicije srbije i srba? da nijednom hrvatu ili bosnjaku ne pada tako nesto na um? da je u pitanju pokret koji je i zagovarao i sprovodio politiku etnicke mrznje i kolaboracije sa okupatorom.opet kako te nije sramota. meni su cetnici zaklali deo porodice zato sto su se lose zvali. sta tebi tu nije jasno?koji segment spo-ovskog ludila, antikomunistickog resentimana dozvoljava ljudima da budu na strani onih koji ubijaju ljude zbog porekla.kako vas nije sramota?
Izveštaj pukovnika Eriha Keviša od 20. aprila 1942:"Prelazak srbskih izbeglica, skoro isključivo žena i dece, preko Drine u Srbiju nije se delimično mogao sprečiti zbog slabo posednute granice na Drini. Hrvatske ustaške i muslimanske jedinice poklale su veliki broj izbeglica koji su hrlili ka Drini, a delimično ih pobacale u reku. Među onima koji su pobegli u Srbiju hara glad i pegavi tifus."(Zbornik, tom 12, knjiga 2, 306-307.) Edited by pere urban x
Link to comment
  • Replies 748
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pere urban x

    145

  • Topola

    71

  • Filipenko

    57

  • kim_philby

    57

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izveštaj pukovnika Eriha Keviša od 20. aprila 1942:"Prelazak srbskih izbeglica, skoro isključivo žena i dece, preko Drine u Srbiju nije se delimično mogao sprečiti zbog slabo posednute granice na Drini. Hrvatske ustaške i muslimanske jedinice poklale su veliki broj izbeglica koji su hrlili ka Drini, a delimično ih pobacale u reku. Među onima koji su pobegli u Srbiju hara glad i pegavi tifus."(Zbornik, tom 12, knjiga 2, 306-307.)
znaci ja sam ustasa?
Link to comment
znaci ja sam ustasa?
Ne, ti si komunista.
"Mi se nikad ne možemo odreći upotrebe svakog lukavstva, svake podvale i prevare, svakog nezakonitog puta, ili metode, gaženja zadate reči i izobličenja same istine."(Lenjin, "Dečje bolesti komunističkih levičara", knjiga 15, Moskva 1920.)
Hteo sam da ti predstavim uzas gradjanskog rata i spiralu zla koja se odmotavala te da tako pokusam da odgovorim na neka od tvojih pitanja, to onda nisam mogao jer si, po sopstvenom priznanju, bio neuracunljiv. Edited by pere urban x
Link to comment
Ne, ti si komunista.Hteo sam da ti predstavim uzas gradjanskog rata i spiralu zla koja se odmotavala te da tako pokusam da odgovorim na neka od tvojih pitanja, to onda nisam mogao jer si, po sopstvenom priznanju, bio neuracunljiv.
znaci ti pravdas zlocine drugim zlocinima? klanje zena i dece u foci? samo da to jos shvatim pre nego sto te prijavim moderaciji.
Link to comment
znaci ti pravdas zlocine drugim zlocinima? klanje zena i dece u foci? samo da to jos shvatim pre nego sto te prijavim moderaciji.
Citirao sam ti Lenjina, ne moras odmah da primenjujes preporucene metode. ^_^Naravno da ne pravdam zlocine drugim zlocinima, pisem o onome sto se desilo kako bih pokusao da odgovorim na tvoja pitanja i ubuduce izbegao taj jer se u takvim situacijama stvari odvijaju nagonski.Dakle, osudjujem a ne pravdam. Edited by pere urban x
Link to comment
Citirao sam ti Lenjina, ne moras odmah da primenjujes preporucene metode. ^_^Naravno da ne pravdam zlocine drugim zlocinima, pisem o onome sto se desilo kako bih pokusao da odgovorim na tvoja pitanja i ubuduce izbegao tvoj kontemplativni pristup jer se u takvim situacijama stvari odvijaju nagonski.Dakle, osudjujem a ne pravdam.
znaci nagon je uci u focu i zaklati 2000 ljudi. to je nagon? nagon je sirtiti propagandu nacionalne mrznje? nagon je zaokruziti lebensraum?dame i gospodo: fasista.i ja sam lud sto se s tobom raspravljam.
Link to comment

Da dopunim prethodni post: "kontemplativni pristup obogacen dramatizacijom ("Kako vas nije sramota?" i slicno)"Uci u Focu i zaklati 2000 ljudi je zlocin protiv covecnosti izazvan drugim zlocinom protiv covecnosti a u oba slucaja su umovima dominirale iracionalne predstave podstaknute najnizim nagonima.I ja sam lud sto sa tobom raspravljam.

Link to comment
Da dopunim prethodni post: "kontemplativni pristup obogacen dramatizacijom ("Kako vas nije sramota?" i slicno)"Uci u Focu i zaklati 2000 ljudi je zlocin protiv covecnosti izazvan drugim zlocinom protiv covecnosti a u oba slucaja su umovima dominirale iracionalne predstave podstaknute najnizim nagonima.I ja sam lud sto sa tobom raspravljam.
znaci pravdas jedan zlocin drugim? samo to da proverim. nije bilo izbora do klati decu u kolevkama. to je nagon.fasisto.
Link to comment
Da dopunim prethodni post: "kontemplativni pristup obogacen dramatizacijom ("Kako vas nije sramota?" i slicno)"Uci u Focu i zaklati 2000 ljudi je zlocin protiv covecnosti izazvan drugim zlocinom protiv covecnosti a u oba slucaja su umovima dominirale iracionalne predstave podstaknute najnizim nagonima.I ja sam lud sto sa tobom raspravljam.
Monstruozno je ovo sto pises. Osim sto je Foca na Drini, kakve tacno veze ima civilno stanovnistvo Foce muslimanske veroispovesti sa klanjima srpskih izbeglica na Drini. Tok reke Drine su stotine i stotine kilometara.Ukratko ti blage veze nemas sta je rat, spirale zla i najnizi nagoni, niti kako se sve to generise i manifestuje. Bolje bi ti bilo da ucutis.Jedino sto je izvesno je da su cetnici koji su poklali taj narod u Foci bili isto sto i ustase.edit:Ovo sta je u editu moze i na druge topike ali stavicu ovde. Upoznao sam par ljudi iz Foce tokom sluzenja vojske. Svi su bili na svoju ruku i imali su neki cudan mentalitet. Nije bilo samo moje zapazanje, i od drugih ljudi sam cuo slicne price. Cudan i specifican kraj.Inace posle sam cuo i ovu izreku
Cuvaj se MUSLIMANA iz STOCA,HRVATA iz DOCA,SRBINA sa SOKOCA,i FOCAKA MA KOJE VJERE BIO..
Edited by djeneralche
Link to comment
Odnos prema djeci je odnos prema budućnosti čovječanstva.(Josip Broz Tito)Među stradalima znatan je broj djece. Najmanje ih je 5600 do 6000, i to prema najnižim pokazateljima, stradalo u poslijeratnima jugoslavenskim logorima za Folksdojčere.Prema njemačkim/folksdojčerskim navodima i podacima u te je logore internirano približno 45.000 djece Folksdojčera, pri čemu ih je, pak, više od 6000 (13 posto) i stradalo.Vladimir Geiger, Udio djece među stradalim Folksdojčerima u jugoslavenskim logorima (1944.-1948.)http://www.cpi.hr/do...nks/hr/7042.pdf
Meni je super kako Pera mora da kontrastira izveštaje o smrti šest hiljada dece sa Titovom izjavom o deci kao našoj budućnosti. Kao da sam izveštaj nije dovoljno strašan, odnosno kao da nije dovoljan argument. Zašto? Slutim zato što ono što Peri stvarno smeta nije realpolitika koja, znamo, uključuje i poneku dečiju suzicu, a bogami i nekoliko hiljada dečijih smrti, nego ona Praslinovska hipokrizija. Eto, ubijaju decu, a ovamo se prave da im je do iste stalo! Ako ubijaš decu, onda valja da usvojiš prikladnu filozofiju života - čovek je zver, život je borba za moć i lebensraum, raison d etat je uvek jači od svih moralnih razloga, itd. Samo ne znam šta ćemo onda sa onim slikama koje dokazuju koliko je Čiča voleo decu...http://www.yu4you.com/slike/cd/463.gifEdit:
Monstruozno je ovo sto pises. Osim sto je Foca na Drini, kakve tacno veze ima civilno stanovnistvo Foce muslimanske veroispovesti sa klanjima srpskih izbeglica na Drini. Tok reke Drine su stotine i stotine kilometara.Ukratko ti blage veze nemas sta je rat, spirale zla i najnizi nagoni, niti kako se sve to generise i manifestuje. Bolje bi ti bilo da ucutis.Jedino sto je izvesno je da su cetnici koji su poklali taj narod u Foci bili isto sto i ustase.
+1000 Edited by Syme
Link to comment

Dva vrlo ekskluzivna snimka:sudeci po kapama i oznakama na njima, gotovo sigurno je rec o nekoj od formacija sacinjenim od lokalnih Srba. Intrigantan detalj jesu satorska krila kojima su ogrnuta dvojica od ovih ljudi: rec je o SS kamuflaznoj sari (covek sa sajkacom ima krilo sa Wermacht sarom). Nepoznata je lokacija na kojoj su snimci nastali, ali prema arhitekturi seoskih kuca u pozadini, moguce je pretpostaviti da je rec o Istocnoj Bosni ili Zapadnoj Srbiji. na koji nacin su ovi borci dosli do SS satorskih krila, zaplenom ili poklonom, takodje je nepoznanica, kao i izvor iz koga su pribavili britanski puskomitraljez Lewis: Britanci su ih dopremali padobranima kao pomoc, bilo ih je nesto malo u arsenalu Kraljevine Jugoslavije, a jedan kontigent su Nemci dopremili iz ratnog plena dobijenog u Francuskoj 1940. godine, i predali ih lokalnih kvislinskim formacijama u Srbiji (britansko oruzje zbog posebnog kalibra nije moglo da koristi lokalnu municiju pa su Nemci na taj nacin zeleli da imaju kvislinski arsenal pod kontrolom).Ipak, najintrigantinju dimenziju ovim fotografijama, koja moze da lako ukaze i na poreklo opreme i naoruzanja, daje cinjenica da su se pre nekoliko nedelja pojavile na aukciji u Nemackoj, od nemackog prodavca...cetnici-1.jpgcetnici2a-1.jpg

Edited by Topola
Link to comment
Monstruozno je ovo sto pises. Osim sto je Foca na Drini, kakve tacno veze ima civilno stanovnistvo Foce muslimanske veroispovesti sa klanjima srpskih izbeglica na Drini. Tok reke Drine su stotine i stotine kilometara.Ukratko ti blage veze nemas sta je rat, spirale zla i najnizi nagoni, niti kako se sve to generise i manifestuje. Bolje bi ti bilo da ucutis.Jedino sto je izvesno je da su cetnici koji su poklali taj narod u Foci bili isto sto i ustase.
Monstruozno je ovo sto pises.Na ovo da ja blage veze nemam sta je rat, samo cu reci: pomesao si me sa nekim iz ekipe - mp40, syme, filipenko i ostali revolucionari na baterije.
Link to comment
Meni je super kako Pera mora da kontrastira izveštaje o smrti šest hiljada dece sa Titovom izjavom o deci kao našoj budućnosti. Kao da sam izveštaj nije dovoljno strašan, odnosno kao da nije dovoljan argument. Zašto? Slutim zato što ono što Peri stvarno smeta nije realpolitika koja, znamo, uključuje i poneku dečiju suzicu, a bogami i nekoliko hiljada dečijih smrti, nego ona Praslinovska hipokrizija. Eto, ubijaju decu, a ovamo se prave da im je do iste stalo! Ako ubijaš decu, onda valja da usvojiš prikladnu filozofiju života - čovek je zver, život je borba za moć i lebensraum, raison d etat je uvek jači od svih moralnih razloga, itd. Samo ne znam šta ćemo onda sa onim slikama koje dokazuju koliko je Čiča voleo decu...
Monstruozno je ovo sto pises.
Link to comment

syme, hajde da ne potežemo druge forumaše koji praktično ne učestvuju u raspravi na tekućem topiku.mislim, naravno, na "praslinovsku hipokriziju" kao datost, naročito vis-a-vis dece & smrti.

Link to comment
syme, hajde da ne potežemo druge forumaše koji praktično ne učestvuju u raspravi na tekućem topiku.mislim, naravno, na "praslinovsku hipokriziju" kao datost, naročito vis-a-vis dece & smrti.
Ok. Samo sam hteo da identifikujem taj argument iz hipokrizije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...