Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

Dozvolite mi da pojasnim. Rehabilitacija DM-a i eventualna rehabilitacija Milana Nedića su u potpunoj koliziji jedna sa drugom. DM se rehabilituje na osnovu borbe protiv okupatora i na osnovu nekakvog njegovog antifašizma, na osnovu toga što ga je jedina zakonita i legitimna vlada Kr. Jugoslavije jedan deo rata priznavala kao komandanta oružanih snaga u zemlji, a ta vlada nije (kao ni savezničke vlade) uopšte priznavala komadanje Jugoslavije, pa time nije mogla priznavati ni Nedićevu Srbiju, kao jedan od rezultata tog komadanja. Ti "žandari" i ta "država" nisu uopšte bili ni žandari ni država, to su, formalno, bili "neki čobani, budale", doduše veoma opasni, a faktički - deo okupacione vlasti. Nemačka je koristeći faktičko stanje okuacije da podeli okupiranu zemlju u više država prekršila sve međunarodno-pravne norme i bilo šta što je time nastalo nije mogla biti nikakava, a ponajmanje "srpska" država. Ljudi koji su ubili te "žandare" su postupali savršeno u skladu sa izraženom namerom vlade u izbeglištvu da se rat nastavi. Upravo zbog pretpostavke da je to isto radio i DM on se i rehabilituje. Rehabilitacija Milana Nedića bi bio prvorazredan skandal i to u međunarodnim okvirima.
Kao da bi to bio ikakav problem od svega što si napisao. On je spašavao Srbe, njega su Nemci molili da preuzme komandu nad Srbijom da se uspostavi nekakav red, on nije želeo ali je morao da preuzme sve na svoja krhka pleća, sa sve jevrejskim vilama i parkovima, spašavao je biološku susptancu srpstva od nasrtaja Nemaca, Italijana, Šiptara, Bugara, Mađara, ustaša. Malo je i slao u logore, ali to su ionako bili avanturisti komunisti, od unuka vojvode Radomira Putnika pa nadalje.
Nema ovo nikakve veze sa izborima. Ovo je 1 maltene privatna inicijativa grupe ljudi lično i idejno vezanih za tematiku, koji na tome rade par godina. Ja sam još pred Novu godinu čuo od ljudi iz tog kružoka da će ročište biti krajem marta. Ne treba dizati nivo ekipe koja to "odrađuje" na nivo "šta to radi DS?", ali treba svakako biti zabrinut za posledice. Štaviše, meni je i ovim potvrđeno da "država" funkcioniše samo po privatnim potrebama pojednih klastera moći i uticaja, i daje pečat njihovim željama i interesima. Sistem nema nikakvu endogenu funkciju van one koje mu ti klasteri zadaju, bilo da se radi o ekonomiji, zdravstvu ili sudstvu. Dakle, ovo nije primer državnog sistema koji "namerno radi loše" nego sistema koji je talac, praktično host za 1 virus.
odlicno sroceno, i poklapa se sa mojim saznanjima o ovome. ne znam koji ti je kruzok, ali znam koliko je snazno ekipa Bokan - Saper zapela za ovo.
Pa dobro, to je potpuno jasno. Da Tito Sloba Boris zna šta se radi, naravno da bi hitro i odlučno sasekao to u korenu. Ovako, ostaje nam da sačekamo da institucije države i sistema (Homen) i ljudi od ugleda po mogućstvu sa pedigreom u oblasti istorije (Bojan Dimitrijević, Slavoljub Marković...) reaguju i čvrsto sam uveren da će cela priča o rehabilitaciji brzo da postane ad acta.Samo da ne dođe Toma. Onda bi možda zaista moglo da krene da se radi u pravcu rehabilitacije.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

i ljudi od ugleda po mogućstvu sa pedigreom u oblasti istorije (Bojan Dimitrijević, Slavoljub Marković...) reaguju i čvrsto sam uveren da će cela priča o rehabilitaciji brzo da postane ad acta.Samo da ne dođe Toma. Onda bi možda zaista moglo da krene da se radi u pravcu rehabilitacije.
WTF is Slavoljub Marković?
Link to comment

Ma Slobodan Marković, ne znam koji mi je, uvek za njega napišem / pomislim "Slavoljub", valjda zato što ima tu seljačku facu i želi da po svaku cenu ostavi utisak pristojnog i staloženog čoveka koji preispituje 3 puta pre nego što jednom preseče, sa spontanošću 1 različka.SlobodanMarkovic.jpg

Link to comment

rehabilitacija rispektuje prave vrednosti.. rekurziva historije.. unverborgenheit vaistine.. zrtve i misnomers-i.. bokan je dokon.. vlada budala je zavrsio fakultet.. amfilohije euloguje na sarani.. fraktali su slika srbije.. nedic jeste fasista al je mita (bogomoljac) ljotic, donaharavejski sajborg.. draza je novi tito.. jovanovic je novi vučevučevuče..fino.

Link to comment
SlobodanMarkovic.jpg
On mi je onaj sto ide sa odredom Gestapovaca po stanovima i prokazuje i kupi sitnije zlatne stvari u dzepove. Poginuo 20. oktobra 1944 okliznuvsi se na vlastito govno koje mu je procurilo od straha niz nogavicu i pao pod volovsku zapregu.A Slobodan Samardzic mi je opstinski poverenik ZBORa za Kraljevo. Fin, ugladjen. Kad je cuo da u Kragujevcu streljaju crvenu decu, pozurio da licno prisustvuje i izvesti glavni odbor u Smederevu. Umro u Emigraciji zadavivsi se na riblju kost tokom velikog vaskrsnjeg posta u crkvi Sv. Save u Klivlendu, Ohajo.
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=Ck7DOd9BWTQUvek, ali uvek valja čuti stvari iz prve ruke. Od 9. minuta pa nadalje, sam vojevoda Đujić priča o svemu i svačemu, a na 49:00 je i dodeljivanje titule srpskog četničkog vojvode Hrvatu Vojislavu Šešelju. :lol: Takođe, zamolio bih teachera da obrati pažnju na vazda je lepo čuti recept za boljitak, i kako bi u ime slobode (na 54:00) polovinu komunističkih službenika i oficira pobio a drugu polovinu vratio na selo, jer su to ionako Titovi kozari pa da do kraja života muzu koze. Sada shvatam odakle teacher vuče svoja stanovišta i predubeđenja o 50% pobijenih i zatrtih.edit: ali slušam već peti put moćnog antikomunistu Đujića koji tamo negde oko 54:30 priča kako komuniste treba pobiti, terati ih da kopaju tunele i oduzeti im vile pa dati radnicima da letuju u njima :Hail::rolf::wub::lol: Jebeni vrh! Edited by Filipenko
Link to comment

Jedino, dragi komunisti i njihovi nastavljači, moram da vam kažem da svega ovoga ne bi bilo da je suđenje bilo kako treba. Verovatno bi opet bi dobio smrtnu kaznu, ali sveg ovog cirkusa 65 godina kasnije ne bi bilo. Ali, naravno, jasno mi je zašto to nije urađeno. Sve to ima svoje...

Link to comment

Zajebavaš? Postoji li ikakvo suđenje koje bi ološ priznala? Pa sutra će vam tako Legiju puštati iz zatvora pod izgovorom da mu nije sudio regularan, nego specijalan sud pod komandom DOSa, da je na suđenju bilo publike koja je bila pristrasna i tako dalje. To su gluposti. Tek sada postaje jasno da se takve stvari regulišu kao sa teroristima i gotovo, a ne da se prave javni spektakli.

Link to comment
Jedino, dragi komunisti i njihovi nastavljači, moram da vam kažem da svega ovoga ne bi bilo da je suđenje bilo kako treba. Verovatno bi opet bi dobio smrtnu kaznu, ali sveg ovog cirkusa 65 godina kasnije ne bi bilo. Ali, naravno, jasno mi je zašto to nije urađeno. Sve to ima svoje...
Ja ne mislim da ne bi bilo, jer nefer sudjenje je samo izgovor, u cijem nedostatku bi se uvek nasao neki drugi.Ali ono sto je logicno je da nakon 50 godina komunizma imamo 20 godina nacionalizma (sa tendencijom da traje jos). Jedan ekstrem prirodno indukuje drugi ekstrem, samo na suprotnom polu, a ne nesto normalno i zdravo. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Zajebavaš? Postoji li ikakvo suđenje koje bi ološ priznala? Pa sutra će vam tako Legiju puštati iz zatvora pod izgovorom da mu nije sudio regularan, nego specijalan sud pod komandom DOSa, da je na suđenju bilo publike koja je bila pristrasna i tako dalje. To su gluposti. Tek sada postaje jasno da se takve stvari regulišu kao sa teroristima i gotovo, a ne da se prave javni spektakli.
ne zezaj, sudjenje Legiji je pojam poštovanja prava za ovo. verujem da će pravnici objasniti razliku ako ih ne bude mrzelo.
Link to comment
Ja ne mislim da ne bi bilo, jer nefer sudjenje je samo izgovor, u cijem nedostatku bi se uvek nasao neki drugi.Ali ono sto je logicno je da nakon 50 godina komunizma imamo 20 godina nacionalizma (sa tendencijom da traje jos). Jedan ekstrem priordno indukuje drugi ektrem, samo na suprotnom polu, a ne nesto normalno i zdravo.
Politika i sentiment je jedno, a drugo je da nema takve i tolike proceduralne falinke kao što je imalo.
Link to comment
Ja ne mislim da ne bi bilo, jer nefer sudjenje je samo izgovor, u cijem nedostatku bi se uvek nasao neki drugi.Ali ono sto je logicno je da nakon 50 godina komunizma imamo 20 godina nacionalizma (sa tendencijom da traje jos). Jedan ekstrem prirodno indukuje drugi ekstrem, samo na suprotnom polu, a ne nesto normalno i zdravo.
Ko je trebalo da pobedi u WW2 da mi ovde ne bi imali "ekstrem" nijedne vrste?Naoruzano krilo tadasnje Demokratske Stranke?
Link to comment
Ko je trebalo da pobedi u WW2 da mi ovde ne bi imali "ekstrem" nijedne vrste?Naoruzano krilo tadasnje Demokratske Stranke?
Trebalo je da pobede oni koji i jesu pobedili, ali da nakon pobede ne zavode jednopartijsku diktaturu, vec da grade normalnu demokratsku drzavu, zasnovanu na vladavini prava i socijalnoj pravdi, naravno u granicama mogucnosti. Vrlo jednostavno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...