Jump to content
IGNORED

Procesi sudskih rehabilitacija


Mp40

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    150

  • Filipenko

    133

  • kim_philby

    98

  • MancMellow

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zato što ko još želi da poteže tik pred potpuno neizvesne izbore teme koje se itekako mogu pokazati kontroverznim, osim ako misli da mu to može koristiti?
Mogu smo da se ponavljam. DS je i levo i desno i gore i dole. DS-u buka odgovara. Mediji su tu da buku pojacaju.
Link to comment
Zato što ko još želi da poteže tik pred potpuno neizvesne izbore teme koje se itekako mogu pokazati kontroverznim, osim ako misli da mu to može koristiti?
isti onaj ko gradi predizbornu kampanju na vredjanju najbrojnijeg sloja stanovnistva - onih koji nisu dovoljno hrabri da pokrenu svoj posao, nezaposlenih foliranata i tako to. na celu zemlje su dileje, i na vlasti ih odrzava samo cinjenica da su protivnici ljudi koji su juna 1999 privremeno izasli iz vlade jer su zeleli da nas NATO bombarduje jos malo.
Link to comment
Ne gubim, ali, prosto, ne gajim previše iluzija o nezavisnosti sudova u Srbiji.
Sumnjam da je sudija znao prošlog novembra da li će izbori biti u februaru ili aprilu. Da napomenem i to da moj deepthroat ( ;) ) nije bio siguran da će presuda biti u čičinu korist.
na celu zemlje su dileje, i na vlasti ih odrzava samo cinjenica da su protivnici ljudi koji su juna 1999 privremeno izasli iz vlade jer su zeleli da nas NATO bombarduje jos malo.
dileje : veće dileje = manje zlo : zloAukurac i izbor Edited by buffalo bill
Link to comment
Sumnjam da je sudija znao prošlog novembra da li će izbori biti u februaru ili aprilu. Da napomenem i to da moj deepthroat ( ;) ) nije bio siguran da će presuda biti u čičinu korist.
u, koja bi fora bila da sud odbije rehabilitaciju. ako se to dogodi, obecavam da cu 3 meseca nositi Drazu u avataru.
Link to comment
Sumnjam da je sudija znao prošlog novembra da li će izbori biti u februaru ili aprilu. Da napomenem i to da moj deepthroat ( ;) ) nije bio siguran da će presuda biti u čičinu korist.
e, stvarno! Zamisli izadju pred sud i sudija kaze: sve OK, presuda ostaje. kriv je. Kejs dismist! To bi stvarno bilo bolje od necackanja mecke i nepokretanja cele ove stvari, priznajem!
Link to comment
Mogu smo da se ponavljam. DS je i levo i desno i gore i dole. DS-u buka odgovara. Mediji su tu da buku pojacaju.
Ne vidim ideološko pozicioniranje stranke kao nešto što ima mnogo veze, posebno u Srbiji. Prosto mislim da kada si na vlasti ne treba ti još jedno potencijalno neprijatno pitanje na koje moraš da odgovaraš. E sad, naravno, napisaćeš - pa ko će da postavi to pitanje, SNS, mediji? Jasna mi je ta njihova računica, ali 1) ono što kažem je da jeste i nekakva računica 2) da je pogrešna.
Link to comment
Ne vidim ideološko pozicioniranje stranke kao nešto što ima mnogo veze, posebno u Srbiji. Prosto mislim da kada si na vlasti ne treba ti još jedno potencijalno neprijatno pitanje na koje moraš da odgovaraš. E sad, naravno, napisaćeš - pa ko će da postavi to pitanje, SNS, mediji? Jasna mi je ta njihova računica, ali 1) ono što kažem je da jeste i nekakva računica 2) da je pogrešna.
Kada imas apsolutnu kontrolu nad medijima mozak ti vise ne treba i dovedes sebe do karikature. Edited by bergasa19
Link to comment

Ne bih se uzdao u oslobađajuću presudu, jer verujem da je zahtev za rehabilitaciju sav načičkan procesnim pitanjima, ideološkim bagažom suda i Legion of Merit-om. Ne verujem da će mrtvi doći na red, sem čiče naravno.

Link to comment
Ne bih se uzdao u oslobađajuću presudu, jer verujem da je zahtev za rehabilitaciju sav načičkan procesnim pitanjima, ideološkim bagažom suda i Legion of Merit-om. Ne verujem da će mrtvi doći na red, sem čiče naravno.
Ispade sreća što Nedić nije osuđen :isuse: No...ne sumnjam ja da, kad bi bilo volje, da bi se i on "rehabilitovao", ne formalno-pravno, ali where there's a will...
Link to comment
za nedicevce da, za ljoticevce - tesko.no, verujem da je prva sledeca stvar posle rehabilitacije Mihailovica - delimicna kriminalizacija partizanskog pokreta. pocece se od optuznice protiv Jova Kapicica i prosiriti na izabrani krug pojedinaca koji su se istakli u borbi protiv cetnika. to je potpuno logican potez, nemoguce je da ce ostati na ovom ekvilibrijumu u kome zvanicna Srbija tvrdi da su jedni antifasisti ubijali druge. to ne biva. cetnici ce biti jedini antifasisti, a partizani ce biti agenti Kominterne, koji, kao u presudi onog sudije u slucaju rehabilitacije belocrkvanskih zandara, "ruse drzavu i poredak". to je ideja, a ne nekakvo nacionalno pomirenje.
i sta ide posle, ako prodje ova rehabilitacija? isti kljuc sleduje za ljoticevce i nedicevce?
Da pa šta? Vratili su na prošlim izborima SPS u život i napravili monstruma, a neko je pre neki dan na ovom forumu objašnjavao da su Dveri njihov genijalni produkt, koji će baciti DSS ispod cenzusa. Rehabilitovaće i Adolfa Hitlera ukoliko im to omogućuje ostanak na vlasti.
Baš zato je bitnije nego ikada da sačuvamo mir i staloženost i pažljivo pristupimo dešavanjima koja nas čekaju. Pozivam sve na mirnoću i dostojanstvenu uzdržanost.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...