Jump to content
IGNORED

Forbrydelsen - najbolja aktivna krimi serija


Lrd

Recommended Posts

A zasto nikad ne nose pistolj uza se? Jure silovatelje, ubice i sl i onda kad im se priblize bez pistolja, uzimaju svjecnjake i slicne gluposti da se obracunaju sa njima?!
To nije samo u seriji, u Svedskoj i Norveskoj, a pretpostavljam da je i u Danskoj slicno, policija ne nosi oruzje osim valjda u situacijama kad sa sigurnoscu mogu da tvrde da ce im biti potrebno.
Link to comment
  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Čutura

    20

  • Sunny Side Up

    20

  • Frank Pembleton

    17

  • gagilija

    11

Jasno, jasno. Sta cu kad sam navikao da Rejlan Givens nosi po tri pistolja. :)Odoh odgledati finale prve sezone.Edit: Sarajevo '84 :Hail:

Edited by MiddleClass
Link to comment

odgledala više od pola prve i početak druge na rts-u, a ostalo na preskok ovih dana i ne kapiram fuzz, kako li su se samo usudili da stave the new the wire? da nisu bili tako pretenciozni, možda bi ispali koncizniji, ovako su presmešni u nekim trenucima

Edited by ants
Link to comment
odgledala više od pola prve i početak druge na rts-u, a ostalo na preskok ovih dana i ne kapiram fuzz, kako li su se samo usudili da stave the new the wire? da nisu bili tako pretenciozni, možda bi ispali koncizniji, ovako su presmešni u nekim trenucima
WtmilBanujte.Sent from my iPad using Tapatalk HD
Link to comment
Kakav kraj trece... :Hail:Serija je fenomenalna u kompletu. Naravno da ne treba da se nastavi. Neka je ostave ovakva kakva je...
Kraj trece je apsolutno savrsen i ne bi smelo da bude nastavka, kakav god bi bio, samo bi pokvario sve.
WtmilBanujte.
+1. MiddleClass-u je oprosteno za dzemper, ali ovakve stvari se ne smeju tolerisati.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Odlična je serija. Baš sam razočaran što ima ovakav tretman na rtsu. Faktički nema stalan termin (nešto između 23 i pola sata posle ponoći). Naravno, ostale domaće nebuloze/reprize uredno počinju u udarnom terminu.

Link to comment
Odlična je serija. Baš sam razočaran što ima ovakav tretman na rtsu. Faktički nema stalan termin (nešto između 23 i pola sata posle ponoći). Naravno, ostale domaće nebuloze/reprize uredno počinju u udarnom terminu.
I, naravno, sa velikim sam zadovoljstvom, u još gorem terminu i na RTS 2, pratio reprizu Crime Story, ali me zabole uvo za ovo iz topica...Najzad, ono je ipak američko smeće na kome su se kalili: Kevin Spacey, Julia Roberts, Gary Sinise i razni među glavnim autorima Losta; pa, Medak, Farina i Stephen Lang (proslavio Sorkina na Brodveju, ali je poznatiji kao glavni zloća u Kamerunovom Avataru), i tako dalje... Dok su seriju kreirali Mann i dupli pilot režirao Abel Ferrara...
Link to comment

To već nisam uspeo da gledam, ali ću svakako pogledati ako bude prilike.Isuviše sam romantičnog duha pa mi se dopada što je danska (skandinavska) policija tako blaga i neagresivna (barem u ovim serijama). Američki policajci su pre svega neljubazni i uvek nešto ucenjuju. Pri tome su i najpametniji i najjači.Primetio bih i to da, za razliku od rtsa, na vojvođanskoj televiziji može da se pogleda nešto normalno u udarnom terminu. Sada se zapravo usled nedostatka pravih podela (izbora) na političkoj/ideološkoj sceni, takva podela može uočiti ispred malih ekrana. Tako sada umesto prve i druge Srbije imamo - dansku i tursku Srbiju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odgledao prvu sezonu. + strane:odlična fotografija, prikaz tmurnog ambijenta (klime) u Danskoj, muzika, ritam odnosno dinamika serije, Jan Meyer kao ubedljivo najbolji glumac u seriji.- strane:previše rupa u priči, suviše jednolični likovi, previše epizoda. Da mi je da skapiram kako funkcioniše tamošnji politički sistem (glasanje o suspendovanju rivala-kandidata iz trke).Svaka čast za džemper, ali u par navrata sam pomislio, hoće li Lund jednom promeniti izraz lica.Sve u svemu, dobra serija ali ništa spektakularno. Pogledaću i drugu sezonu, vidim da su redukovali broj epizoda na 10.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Zavrsih danas seriju i ne znam sta bih sa tim krajem. Inace :wub: za dzemper.

 

No, najbolji je lik prevodilac ("IceHunter") koji je na kraju prve epizode treceg serijala napisao upozorenje da jezevima ne treba davati mleko i objasnio zasto. :ziga:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...