Jump to content
IGNORED

Tegan Jovanka Broz


MayDay

Recommended Posts

Naravno, naše informisanje uvek uspeva da me oduševi, ma odakle da dolazi...

"Ukoliko bude bilo kakvih promena u zdravstvenom statusu gospođe Broz, Urgentni centar će se oglasiti saopštenjem u toku današnjeg dana, a ukoliko ne bude promena, saopštenje o njenom zdravstvenom statusu objavićemo narednog dana", navodi se u saopštenju.
Link to comment
  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    22

  • Аврам Гојић

    17

  • Yoda

    10

  • Prospero

    10

kako bilo, bljutavo je seiriti nad novinskom vescu o umiranju starice od 89 godina koja je igrom istorijskih okolnosti bila to sto je bila.
+1
Nacin na koji su se ova i bivse drzave odnosile prema njoj je sramotan. Bez ikakvog suda ili presude je bila zatvorena u toj vili i fakticki je bila politicki zatvorenik.A onda su se tu pojavile i one ljudske bijede koje samo interesuju pare i senzacionalizam intervjua sa njom.Meni je zao sto odlazi neko ko jako mnogo zna o tom vremenu i sto cemo biti siromasniji za mnogo informacija koje bi na to vreme bacile malo drugacije svijetlo. Ovako ce ostati prostor za spekulacije i poluistine.
+1 isto, a posebno za ovo boldovano.
Link to comment
Meni je zao sto odlazi neko ko jako mnogo zna o tom vremenu i sto cemo biti siromasniji za mnogo informacija koje bi na to vreme bacile malo drugacije svijetlo. Ovako ce ostati prostor za spekulacije i poluistine.
A posto je ovo jedna ledina krcata majmunima koji zive od danas do sutra a ne civilizovano drustvo, nije se nasao niko da napravi dokumentarac/ubedi je daa prica o tom vremenu. Ovde je novinarima bitnije ima li rane na grudima i kontroloise li mokrenje. Koja smo mi ruina jbt.
Link to comment

Njeno svedočenje je za modernu istoriju Jugoslavije relevantno kao svedočenje Imelde Markos o modernoj istoriji Filipinina. Ljudi, dajte malo ozbiljnosti. Horski se ponavljaju besmislice.

Link to comment
Njeno svedočenje je za modernu istoriju Jugoslavije relevantno kao svedočenje Imelde Markos o modernoj istoriji Filipinina. Ljudi, dajte malo ozbiljnosti. Horski se ponavljaju besmislice.
S cuo za insajt?Pa svakog udbasa da pitas o proslim vremenima slagace te. Ali ponesto o zivotnim stvarima, navikama diktatora, nekim neobjavljenim pojedinostima, odnosima izmedju Tita, Dolanca, Loncara, Rankovica iz njene perspektive - svakako je zanimljivije i korisnije od ovog hranjenja morbidne radoznalosti u Srba. Jovanka je 1 respektabilan komad jugoslovenske istorije i niko od "istrazivaca" to nije iskoristio.
Link to comment
Njeno svedočenje je za modernu istoriju Jugoslavije relevantno kao svedočenje Imelde Markos o modernoj istoriji Filipinina. Ljudi, dajte malo ozbiljnosti. Horski se ponavljaju besmislice.
Odakle Imeldi pare za sve one cipele?
Link to comment

Ne znam što se uopšte natežete sa Slow-om, čovek ima svoje nepromenljivo mišljenje i staviće negaciju ispred svega što pišete i gotovo. Imam tako neke mlade poznanike, aktivne libertijance. Na fb se na sve političare SFRJ, a pogotovo FNRJ ere referenciraju kao na "krvoloke". Pa sad ti pričaj.edit: msm, to što su libertijanci nema veze sa "krvološtvom", nego sam ih tako zapratio na fb, pa sad pročitam tu i tamo ponešto

Edited by giuseppe
Link to comment
Odakle Imeldi pare za sve one cipele?
Ženu nikad ne treba pitati koliko ima godina i zašto je kupila nove cipele. Kupio joj Markos, šta te briga. Edited by slow
Link to comment
Ženu nikad ne treba pitati koliko ima godina i zašto je kupila nove cipele. Kupio joj Markos, šta te briga.
Ekšli kupio joj Yamašita i ona je svojim priznanjem otkrila 1 detalj iz moderne istorije Filipina.
Link to comment
S cuo za insajt?Pa svakog udbasa da pitas o proslim vremenima slagace te. Ali ponesto o zivotnim stvarima, navikama diktatora, nekim neobjavljenim pojedinostima, odnosima izmedju Tita, Dolanca, Loncara, Rankovica iz njene perspektive - svakako je zanimljivije i korisnije od ovog hranjenja morbidne radoznalosti u Srba. Jovanka je 1 respektabilan komad jugoslovenske istorije i niko od "istrazivaca" to nije iskoristio.
Meni je veoma upadljiv detalj da se oko nje motao onaj džabalebaroš Žarko Jokanović, on je i autor feljtona koji se pre 2 meseca pojavio u Blicu. Sve osobe koje su se pojavljivale u medijima i govorile da imaju kontakt sa njom su odreda debelo kompromitovane po drugim osnovima.
Link to comment
Njeno svedočenje je za modernu istoriju Jugoslavije relevantno kao svedočenje Imelde Markos o modernoj istoriji Filipinina.
Tacno tako. Od neprocenjive vrednosti.Zalosno je samo to sto su sve te Jovankine tzv. ispovesti najverovatnije plod udbaske maste. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Meni je ipak značajnije pročitati fonetsku analizu debila sa nekog instituta koji su hteli da zajebu Amere za pare na temu da li je Tito dobro pričao srpsko-hrvatski, kao i da čujem još neku teoriju o tom američkom jevreju od oca poljskog grofa i majke diskutabilne moralnosti koji je zbog ogromne ljubavi prema staljinu i komunizmu završio u sssru pa je poslat ruskim avionom da zameni praaaavog Tita kada su ga ubili četnici preobučeni u nemačke uniforme, koji su iznenadili Tita jer je on inače sarađivao sa Nemcima pa nije očekivao iznenadan nemački napad.

Link to comment
Meštani ostrva Veli Iž kod Zadra će se za dušu Josipa Broza moliti u četvrtak, a misa za zdravlje Jovanke Broz najavljena je za dan kasnije. Mise je platio nepoznati stanovnik ostrva, piše list "24 sata".126554_svece-beta_f.jpg?ver=1305567572Taj list donosi izjave meštana da je mesnom katoličkom parohu mise platio anonimni meštanin, kao i fotografiju na kojoj se vidi raspored misa. Kako misa košta sto kuna (13,5 evra), dve mise koštaju 200 kuna (27 evra).Pop Krešo Ćirak nije potvrdio hoće li Ižani u četvrtak i petak moliti za pokojnog predsednika SFRJ i njegovu udovicu, rekavši da je to stvar parohije i da ne treba od toga stvarati senzaciju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...