Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

IMG-20190308-144532.jpg

 

 

A preostalima da zahvali i čestita što su staramajke, sestre i preleposti. :violin:

 

 

IMG-20190308-144026.jpg

 

 

Jedva čekam čestitanje Đorđevića, nadam se da je ponovo spremio neku recitaciju.  <3

Link to comment
On 7.3.2019. at 23:22, Bujodrag said:

 

Ništa. Znači samo da ćemo nastaviti da komuniciramo ako se ukaže prilika ili potreba pa kako bude.

ovaj, da? kako drugačije?

 

On 7.3.2019. at 23:58, namenski said:

Izvini sto se mesam, vidim da si se zalaufao, ali ako boga znate nemojte vise da branite Srbiju.

Ni po pravu, ni po duznosti...

ako na ovoj temi vidiš samo odbranu srbije i nekakav hiperpatriotizam bolje da se nisi  mešao. termin "pravo i dužnost odbrane zemlje" je, ako se dobro sećam, bio baš tako formulisan još u sfrj a ovde je upotrebljen zato što je to jedino "pravo" koje žene u srbiji nemaju (edit: u vidu obaveze pod pretnjom zakonskih sankcija).

 

aktiviskinje se bore za za pravo na abortus koje već imaju i podsećaju da je nauka ženskog roda u zemlji u kojoj je procenat žena u nauci blizu 50% i veći nego u svim zemljama zapadne evrope na koje se obično poziva kao primer šta treba raditi da bi "ženama bilo bolje". zaboravile su da se bore i za jedino "pravo" koje nemaju, da dobiju kovertu sa pozivom da žrtvuju 15 dana zbog "opšteg dobra". to naravno nije slučajno, ne bore se ni za ostale muške privilegije kao desetak godina kraća penzije, solidna nadzastupljenost u neudobnim zanimanjima i još ponešto.

Edited by eoten
Link to comment
On 7.3.2019. at 23:53, nera said:

 

1. U Srbiji vojni rok nije vise obavezan i postoji profesionalna vojska u koju mogu i zene i muskarci. 

2. Ovo novokomponovano obavezno javljanje u rezervu je totalna debilijada.

3. U situaciji da se desi rat prsa u prsa ucestvuje svako ko moze.

 

1. vojni rok nije, regrutacija jeste, odazivanje na poziv za vojnu obuku jeste.

 

2. debilijada ili ne, pozivi dolaze i neravnomerno su "rodno" raspoređeni. da dolaze samo devojkama, da bilo šta važi kao zakonska obaveza samo žene feministkinje bi "skičale" do neba. kako nije licemerje tražiti i podsećati na prava koja imaš a zaboraviti na obavezu koju nemaš?

 

3. ovde se gubi svaka veza sa realnošću. kada je u srbiji ili bilo gde u ratu prsa u prsa učesvovao "svako ko može" pogotovo po "rodnom" osnovu? nikad i nikad neće, da se sutra uvede vojna obaveza i obuka i za žene ako izbije rat zna se ko će ići. ali ovde se ne radi skoro uopšte o ratu već o činu uvođenja evidenciju i pozivu minornom procentu stanovništva da žrtvuju 15 dana života, zašto je to brdo na kome misliš da treba da se boriš do smrti? 600 (ili koliko) poziva, pola devojaka pola mladića, zorana se izjavljuje kako su žene jake i sposobne i ... šta? sigurno neće svet propasti, niti tih parsto devojaka. ako se ne varam vojna obaveza i za žene postoji u nekim skandinavskim zemljama a obaveza prijavljivanja u evidenciju u usa će možda biti uvedena i za žene pošto su ukinuta sva ograničenja za njihovo učešće u borbenim jedinicama. i tamo su na vlasti inceli i mizoginija? srpske žene su manje jake i nezavisne?

 

On 7.3.2019. at 23:53, nera said:

Pritom uopste mi nije jasno u kom kontekstu uvlacis vojni rok ovde osim da opet ukazes kako su zene ovakve i onakve i valjda povlascenije u odnosu na muskarce. Dakle, kakve veze imaju promasene poruke na keceljama sa vojnom obavezom?

 

dok se raspravljalo o pravu glasa za žene u usa jedan od argumenta jedne žene koja je bila protiv (!) je bio da bi to značilo da bi onda morale da idu u vojsku jer prava prate i obaveze. to sam pročitao negde, izvor nemam koga zanima nek nađe sam. znamo da nije bilo tako i taj hokus pokus je uspeo verovatno zato što su žene onda bile mnogo više društveno usmerene da se udaju i rađaju decu što bi recimo bio kontrateg u smislu nekakve obaveze prema društvu. to onaj argument u pokušaju o upišanim ženama po porodilištima čini mnogo validnijim, pogotovo u kontekstu ondašnjeg znanja i stavova o polovima. sada postoji kontracepcija, postoji abortus, žene rade, procenat brakova opada, broj dece po ženi opada, stavovi su promenjeni , znamo mnogo više, jedino je logično je da se izjednače i obaveze. to je moguće i ukidanjem obaveze ali dok ona postoji treba da postoji za sve.

 

dakle, odnos prava i obaveza je sa moje strane nije potegnut zbog boldovanog ali to boldovano jeste osnovni problem načina na koji se problematika odnosa polova sada tretira. ustvari ne samo polova ali ovde je to tema. glorifikacija i ekploatacija statusa žrtve nije , po mom mišljenju, pravi put prema smanjenju napetosti i boljem odnosu "rodova". i da, to važi i za mra kukanja o ekvivalentu mizoginiji kojem ne mogu da se setim imena, mgtow awalt parole i incel naricanjima (mada je je kod njih ogroman procenat ozbiljnih mentalnih bolesnika). oni su tu manji problem jer su na margini.

 

mnogo veći problem je feminizam, simplificirana ideologija razvijena metodom najgorih pretpostavki, uz nedodirljivu dogmu da su žene uvek žrtve i silovanje podataka i koja već dugo, uprkos jednom od svojih osnovnih postulata, ima skoro apsolutnu moć u političkoj eliti na zapadu da usmerava politiku po ovom pitanju.

 

 

On 7.3.2019. at 23:53, nera said:

Mozes da se vredjas i skicis koliko hoces ali svaki tvoj post na ovoj temi je cista mizoginija

 

 

ne brigaj, ne mogu da me uvrede feministički argumenti. za ovo drugo, ako je sve mizoginija idemo prema tome da ništa nije.

 

 

Link to comment
3 hours ago, eoten said:

ako na ovoj temi vidiš samo odbranu srbije i nekakav hiperpatriotizam bolje da se nisi  mešao. termin "pravo i dužnost odbrane zemlje" je, ako se dobro sećam, bio baš tako formulisan još u sfrj a ovde je upotrebljen zato što je to jedino "pravo" koje žene u srbiji nemaju (edit: u vidu obaveze pod pretnjom zakonskih sankcija).

 

aktiviskinje se bore za za pravo na abortus koje već imaju i podsećaju da je nauka ženskog roda u zemlji u kojoj je procenat žena u nauci blizu 50% i veći nego u svim zemljama zapadne evrope na koje se obično poziva kao primer šta treba raditi da bi "ženama bilo bolje". zaboravile su da se bore i za jedino "pravo" koje nemaju, da dobiju kovertu sa pozivom da žrtvuju 15 dana zbog "opšteg dobra". to naravno nije slučajno, ne bore se ni za ostale muške privilegije kao desetak godina kraća penzije, solidna nadzastupljenost u neudobnim zanimanjima i još ponešto.

Sto se prava i duznosti odbrane zemlje tice, to sa polom i rodnom ravnopravnoscu nema ama bas nikakve veze: ja sam se ostrvio - nista licno, naravno - na takozvanu zakonsku regulativu, takozvana sistemska resenja i sve predrasude i zloupotrebe istih koje ih - zavisno od drustva - prate.

Naime, a glede teme kojom je prica i pocela, 15 dana o kojima je rec, veze s vezom nemaju bas kao sto ni odbrana zemlje u pravom smislu nema nikakve veze ni sa vojskom, ni sa vojnim rokom, ni sa zakonskim resenjima: ona je u sustini konsenzus - ne znam bolju rec, a i odvelo bi nas u off - celokupnog stanovnistva jedne zemlje u kome se ono ili najvecim delom angazuje u odbrani u kom slucaju rod postaje potpuno nevazan, svi ili velika vecina doprinose najvise sto mogu, ili - apstinira, opstruira, ne ucestvuje, u kom slucaju opet nema nikave veze sa rodom.

 

Sto se ostalog tice, mislim da kapiram tvoju poentu, ni ja nisam pristalica modernog, militantnog feminizma koji bi pri tom da ostane i PC kada to njemu odgovara, ali mislim da masis u jednom i to bitnom: mesas identicnost i jednakost.

A to nije isto, narocito kada se radi o raspravama i resenjima koja se ticu rodne ravnopravnosti.

Link to comment
Quote

Kako navode, Jeličić je po Brusu pričao da je ovaj nadimak dobio zato što je kao mali bio mnogo lep, "kao lutka", da bi njegov brat ponovio umesto lutka "Jutka".

Dakle, Jeličićeva verzija je da je nadimak Jutka dobio zbog lepote.

:rolf:

Link to comment

Da nije feministkinja vojka u Srbiji i SFRJ bi bila potpuno drugacija. Jel ima neki spomenik nekoj zeni u srbiji pa da i eoten moze da okaci kecelju (ili bar da pita sto femistkinje nisu)?

Link to comment

Pa evo u ova nepuna dva dana je kulminiralo iživljavajnje na Mariji, povredili su fizički Kseniju Radovanović i pretukli radnicu GSP na radnom mestu uz preporuku da obrije brkove i uzme varjaču, tako da mislim da je pravi trenutak da pričamo:

 

On 9.3.2019. at 10:37, eoten said:

zaboravile su da se bore i za jedino "pravo" koje nemaju, da dobiju kovertu sa pozivom da žrtvuju 15 dana zbog "opšteg dobra". to naravno nije slučajno, ne bore se ni za ostale muške privilegije 

 

I krivici feminističkih aktivistkinja i žena što eoten mora u vojsku. To je dovoljno sugestivno, ne mora ni da kači kecelju. 

Link to comment

I mene, a sva saopštenja su bez tog detalja, valjda će izaći sa nekim suvislim objašnjenjem. Mislim da jeste u KC Grad, piše da je "bahati gost", kontam da je gost KC Grada. 

Link to comment

da, svi mediji vrte isti tekst, 'napadnuta na dodeli nagrade....par sati ranije primila je nagradu befem-a', priločno nejasno.

ne sumnjam da se napad dogodio, nije mi jasno zašto vest izlazi dva dana kasnije i zašto nije jasnija.

Link to comment

Tek sad si se uplašila?

 

 

edit: ovo je morao biti glavni fokus onog performansa - nasilje nad ženama (u društvu i u porodici), a ne totalni promašaj sa naukom i abortusom.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...