Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

i sutra će u 13h, kad svaka zaposlena žena može da napusti radno mesto ili 'produži pauzu za ručak'

prošetati kroz grad i ivent završiti u czkd. divan performans, predivan.

 

 

 

 

btw, zagrebu organizuju noćnu šetnju.

Link to comment

Hah, jeste to prilično mašenje fudbala, bar da nisu pedeset puta podvukle produžite pauzu za ručak. 


 

Spoiler


satc-7.jpg

 

 

Baš će kasirka iz Matijevića da produži pauzu za ručak dva sata. Ali i inače te levica skupove vole da organizuju radnim danima u radno vreme iz nekog razloga. 

Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

 

 

Ovako su samo izazvali gnev većinske (na žalost) Srbije, i postići kontraefekat

 

E i te druge teme izazivaju gnev, osim kad se dogodi nešto gde se ubace u ulogu nečijeg oca, brata, sina  i krenu da vešaju za testise preko interneta. Tipa onaj tramvaj manijak, ili Jutka. I to traje dva dana. Ali je sa druge strane, ne znam Nataša Bekvalac kurva koja se udavala pet puta pa je bilo smešno praviti skečeve što su je tukli. Ili one akcije protiv ugrožavanja ličnog prostora i seksualnog uznemiravanju koje su se ismevale: 'a jeeeste sad ne sme niko da vas muva', 'a jeste svi muškarci su silovatelji', ili bi se već našao neki "vi o tome dok gori Hilandar" argument.

 

Tako da ne znam koliko se

isplati podilaziti tome i hodati po ljuskama od jaja i drhtati o čemu sme da se govori i šta je po volji  i onda da bi se izbor suzio na to da uzmu osmomartovski vaučer i odu na nokte pošto je to jedino što ne bi smetalo. 

Link to comment
32 minutes ago, Taihoskopija said:

 

E i te druge teme izazivaju gnev, osim kad se dogodi nešto gde se ubace u ulogu nečijeg oca, brata, sina  i krenu da vešaju za testise preko interneta. Tipa onaj tramvaj manijak, ili Jutka. I to traje dva dana. Ali je sa druge strane, ne znam Nataša Bekvalac kurva koja se udavala pet puta pa je bilo smešno praviti skečeve što su je tukli. Ili one akcije protiv ugrožavanja ličnog prostora i seksualnog uznemiravanju koje su se ismevale: 'a jeeeste sad ne sme niko da vas muva', 'a jeste svi muškarci su silovatelji', ili bi se već našao neki "vi o tome dok gori Hilandar" argument.

 

Tako da ne znam koliko se

isplati podilaziti tome i hodati po ljuskama od jaja i drhtati o čemu sme da se govori i šta je po volji  i onda da bi se izbor suzio na to da uzmu osmomartovski vaučer i odu na nokte pošto je to jedino što ne bi smetalo. 

 

 

treba deliti vaucere za abortuse, nece da se baci

 

Edited by 3opge
Link to comment
1 minute ago, Taihoskopija said:

Sad već nekonstruktivno menjaš teže i mejnsplejnuješ. :nobles:

nece biti, svaka zena najvise voli da besplatno abortira.

 

 

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

Zajebao si računicu, tačan rezultat je 18 :dry: Komentar ti je inače sasvim besmislen, bar koliko i onaj citat gore kako je problem to što "u crkvi nemaju pravo da napreduju žene, unutar te hijerarhije."

 

 

 

To je printskrin pre nego sam poslao komentar, kad sam poslao generisalo se drugo pitanje, mislim da je bilo koliko je jedan i tri.

 

A za komentar nisam ni planirao da bude nekakva sveobuhvatajuća krajnja intelektualna mudrost  (kakve inače stalno vrcaju iz mene :D ) nego da testiram hoće li mi pustiti takav komentar.

 

Naravno, nisu ga pustili  :dry:   :D 

Link to comment
22 hours ago, Bujodrag said:

 

 

OK, hajde da se složimo da sam tu preterao.

 

Videćemo za dalje.

for the record, ta strela me je promašila,da je kecelja osvanula na našoj grobnici ja bih to saznao iz novina i mrzelo bi me da idem da skidam i problem nije u kecelji ni u promašenoj temi protesta već u licemernom traženju prava bez obaveza. ipak, rispekt za prvu rečenicu. retkost na forumima. drugu ne razumem.

 

22 hours ago, Taihoskopija said:

 

Ali ja sam (a i veliki broj umereno levih feministkinja, verovatno i žena uopšte) apsolutno protiv ikakve vojne obaveze u Srbiji nakon svega, a posebno u ovoj u kojoj je Vučić njen vrhovni komandant, svejedno mi je da li su ćerke, ili sinovi. I posebno sam protiv rasipanja novca na sranja i budalaštine od obuke od 15 dana. 

 

Drugo, žene su toliko propatile tokom ratova na ovim prostorima, isto koliko muškarci (možda čak i bolnije, ako uopšte može da se poredi), ili kao borci, ili bolničarke, ili grupno silovana kolateralna šteta, ili su održavale domaćinstva same i bez pomoći, a verujem da nisu uživale ni dok su sahranjivale sinove i muževe i celu kuću, tako da je stvarno besmisleno i neumesno potezati taj argument. Ono, smeju nam se babe i prababe i pretkinje sve do 14. veka.

 

I treće, jedan od osnovnih simbola patrijarhata su upravo vojska i ratovanje, tako da opet feminizam i žene nisu adresa za žalbe.  

 

vojna obaveza postoji. koga zakači koverta čekaju sankcije ako se ne odazove. obaveza kači samo jednu polovinu stanovništva. da li bi se bunila da pozivi idu samo devojkama?

 

drugo, na kojim prostorima, koje žene, ne razumem. kako je to da su neke žene nekad propatile "koliko i muškarci" jer su morale sahranjivati sinove i muževe izgovor za bilo šta danas? na stranu da je, na nevidiš, broj poginulih muškaraca višestruko veći, na stranu klintonizam da je žena koja je ostala bez nekog primarna žrtva, na stranu da pričamo o srbiji koja nije bila zahvaćena pravim ratom kako je patnja nekih žena nekad izgovor da se današnje devojke koje su rođene posle rata u hrvatskoj i bosni oslobode vojne obaveze? kako se to može drugačije protumačiti nego da više volimo ćerke od sinova?

 

treće, shvatam da tebi obzirom na ideologiju sve izgleda kao žalba i kukanje ali aktivistkinje skretale pažnju na pravo koje imaju, na delatnost u kojoj su već zastupljene više nego u većem delu evrope a nekako zaboravile na pravo i, pogotovo, dužnost odbrane zemlje koje ime je uskraćeno.  ja sam samo  ukazao na licemerje da se traži zastupljenost od bar 50%, veća ne smeta, tamo gde je udobno, dobro plaćeno i sigurno, gde su prava dok neko drugi treba da odrađuje neprijatne stvari i obaveze.

 

 

Edited by eoten
Link to comment
2 minutes ago, eoten said:

drugu ne razumem.

 

(.....)

 

 

Ništa. Znači samo da ćemo nastaviti da komuniciramo ako se ukaže prilika ili potreba pa kako bude.

Link to comment
26 minutes ago, eoten said:

for the record, ta strela me je promašila,da je kecelja osvanula na našoj grobnici ja bih to saznao iz novina i mrzelo bi me da idem da skidam i problem nije u kecelji ni u promašenoj temi protesta već u licemernom traženju prava bez obaveza. ipak, rispekt za prvu rečenicu. retkost na forumima. drugu ne razumem.

 

vojna obaveza postoji. koga zakači koverta čekaju sankcije ako se ne odazove. obaveza kači samo jednu polovinu stanovništva. da li bi se bunila da pozivi idu samo devojkama?

 

drugo, na kojim prostorima, koje žene, ne razumem. kako je to da su neke žene nekad propatile "koliko i muškarci" jer su morale sahranjivati sinove i muževe izgovor za bilo šta danas? na stranu da je, na nevidiš, broj poginulih muškaraca višestruko veći, na stranu klintonizam da je žena koja je ostala bez nekog primarna žrtva, na stranu da pričamo o srbiji koja nije bila zahvaćena pravim ratom kako je patnja nekih žena nekad izgovor da se današnje devojke koje su rođene posle rata u hrvatskoj i bosni oslobode vojne obaveze? kako se to može drugačije protumačiti nego da više volimo ćerke od sinova?

 

treće, shvatam da tebi obzirom na ideologiju sve izgleda kao žalba i kukanje ali aktivistkinje skretale pažnju na pravo koje imaju, na delatnost u kojoj su već zastupljene više nego u većem delu evrope a nekako zaboravile na pravo i, pogotovo, dužnost odbrane zemlje koje ime je uskraćeno.  ja sam samo  ukazao na licemerje da se traži zastupljenost od bar 50%, veća ne smeta, tamo gde je udobno, dobro plaćeno i sigurno, gde su prava dok neko drugi treba da odrađuje neprijatne stvari i obaveze.

 

 

 

1. U Srbiji vojni rok nije vise obavezan i postoji profesionalna vojska u koju mogu i zene i muskarci. 

2. Ovo novokomponovano obavezno javljanje u rezervu je totalna debilijada.

3. U situaciji da se desi rat prsa u prsa ucestvuje svako ko moze.

 

Pritom uopste mi nije jasno u kom kontekstu uvlacis vojni rok ovde osim da opet ukazes kako su zene ovakve i onakve i valjda povlascenije u odnosu na muskarce. Dakle, kakve veze imaju promasene poruke na keceljama sa vojnom obavezom?

 

Mozes da se vredjas i skicis koliko hoces ali svaki tvoj post na ovoj temi je cista mizoginija. 

 

 

Link to comment
38 minutes ago, eoten said:

...pravo i, pogotovo, dužnost odbrane zemlje

Izvini sto se mesam, vidim da si se zalaufao, ali ako boga znate nemojte vise da branite Srbiju.

Ni po pravu, ni po duznosti...

Link to comment
28 minutes ago, namenski said:

..... ako boga znate nemojte vise da branite Srbiju.

Ni po pravu, ni po duznosti...

 

 

A misliš li da Srbija zaslužuje odbranu?

 

Jedan promilčić svetske populacije.......

Link to comment
1 minute ago, Bujodrag said:

 

 

A misliš li da Srbija zaslužuje odbranu?

 

Jedan promilčić svetske populacije.......

Svaka zemlja zasluzuje odbranu, kako zna i ume.

Samo sto to nikakve veze nema ni sa vojskom ni sa gvozdjurijom.

Niti je ikada imalo.

I zato kad cujes price iz vojske, price o pravima, duznostima i obavezama vezanim za odbranu (BTW, jos niko zacudo nije cuo za Ministarstvo napada), brojanju bojeve municije, dana straze, itd, itd..., bezi sto dalje...

A jos ako neko pomene patriotizam, odbranu vekovnih ognjista u vremena elektricnih sporeta i indukcionih ringli - osvrni se i dohvati najblizu motku.

Ako je ikako moguce - govnanu.

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Svaka zemlja zasluzuje odbranu, kako zna i ume.

(....)

 

Svakako, lični nihilizam na stranu, ne mogu reći da ovo nema smisla.

 

Pa, kako se kome zalomi, posle nema plakanja  :) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...