Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Jeste, verovatno.

Ali, kod svih tih moralnih čistunaca i ostalih debila, sise su najveća opasnost. Zene, u stvari, ni nemaju sise, to je jedna zla i opasna civilizacijska izmišljotina, isto kao i sex. Evo, i neke same žene su počele to da shataju.

 

Zbog takvih će nam biti vrlo teško da postignemo da se, na kraju,  svi vole i ljube.

 

Jebeni idioti više vole da nadju zamerku nego razlog za pohvalu

Link to comment

Meni je jako interesantno taj potpuni zbun glede zenske seksualnosti. Sa jedne strane paradiraju razne feministkinje golih sisa u ime najraznoraznijih protesta a sa druge ako superjunak u stripu ima izrazene sise (jok i nece, to je jbni strip) onda je to antifeministicki. Pa opet pricaju sa manekenkom koja voli svoju seksualnost i uvek voli da je pokazuje te to treba da se promovise (ne stidite se svog tela) a onda pljuju druge manekenke kako su najgora govna jer pokazuju svoje telo...

 

Pre ovoga sam mislio da je to generalno ludilo profi feministkinja koje moraju sebi da izmisljaju posao ali sada sam vec zabrinut :unsure:

Link to comment

Pa, telo je postalo glavno obeležje naše civilizacije već više od par decenijaa, ako ne i ceo vek. Pogledaj na bilo koju stranu, bilo gde, videćeš samo tela, muška ili ženska, samo telesnu akciju u filmovima, reklamama, bilbordima, muzičkim spotovima, čak i u knjigama.

Telo nam je postalo toliko važno i pridajemo mu preterani značaj baš zato što o njemu, u stvari, ništa ne znamo.

 A ne znamo zato što smo lenji da odemo dalje od njega, više od njega.

Link to comment

Meni je jako interesantno taj potpuni zbun glede zenske seksualnosti. Sa jedne strane paradiraju razne feministkinje golih sisa u ime najraznoraznijih protesta a sa druge ako superjunak u stripu ima izrazene sise (jok i nece, to je jbni strip) onda je to antifeministicki.

Evo ja ću da probam. Ženama je bukvalno zabranjeno da pokažu sise, osim kad te sise služe da se nešto proda muškarcima. Pa imaš gole sise u seksi pozama - svodjenje na seksualni objekt koji koristi neko drugi. Gole sise u običnim everyday pozama kada vlasnicama sisa dodje onako da ih prošetaju - generalno zabranjeno, te je takvo pokazivanje običnih sisa bunt i borba za kontrolu nad vlastitim tijelom.

Link to comment

Evo ja ću da probam. Ženama je bukvalno zabranjeno da pokažu sise, osim kad te sise služe da se nešto proda muškarcima. Pa imaš gole sise u seksi pozama - svodjenje na seksualni objekt koji koristi neko drugi. Gole sise u običnim everyday pozama kada vlasnicama sisa dodje onako da ih prošetaju - generalno zabranjeno, te je takvo pokazivanje običnih sisa bunt i borba za kontrolu nad vlastitim tijelom.

+1 manje više

 

Sise svakako jesu seksualne, na način na koji recimo,  čelo, ili ruka to nisu.

 

No, naša civilizacija ih je previše seksualizovala, baš zato što ne shvatamo telo. Gori smo nego u elizabetansko doba (i kasnije), kada je nošenje predubokih dekoltea bilo sasvim ok ali je pokazivanje gole noge bilo skandalozno.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Pa ne znam, da si navikao da sise vidjaš svakodnevno u običnom zivotu kao ruke i čela, vjerovatno ne bi bile.

 

 

 

 

Ne znam ni ja. Moglo bi da se argumentuje da su nam takve reakcije genetski isprogramirane, da nes odredjeni delovi tela seksualno uzbudjuju, i muškarce i žene, nebitan je pol. 

Al' ja svakako neću insistirati na takvoj raspravi. Meni je dovoljno što vidim koliko nam je civilizacija puna promašaja, kad su ljudski odnosi u pitanju. Bilo kakvi odnosi.

Link to comment

Meni je jako interesantno taj potpuni zbun glede zenske seksualnosti. Sa jedne strane paradiraju razne feministkinje golih sisa u ime najraznoraznijih protesta a sa druge ako superjunak u stripu ima izrazene sise (jok i nece, to je jbni strip) onda je to antifeministicki. Pa opet pricaju sa manekenkom koja voli svoju seksualnost i uvek voli da je pokazuje te to treba da se promovise (ne stidite se svog tela) a onda pljuju druge manekenke kako su najgora govna jer pokazuju svoje telo...

 

Pre ovoga sam mislio da je to generalno ludilo profi feministkinja koje moraju sebi da izmisljaju posao ali sada sam vec zabrinut :unsure:

I ja sam zabrinut za mladje narastaje ako ne vide razliku izmedju eksploatacije i dobrovoljnog upravljanja sopstvenim telom. Papir ili claud pitanje je sad. Sto bi rekao Goranz, da parafraziram, sve je to isto.

Link to comment

:lolol:

 

Nije poenta u tome.

 

Koliko ja kapiram "feminizam" bi trebao da se suprotstavlja tome da drugi odlučuju kako će žena da se oblači/izgleda - bilo da je ta žena silikonka ili neka raspala gaborka. Dakle, ni zavodljiv izgled ni nezavodljiv izgled ne moraju da budu u kontradikciji sa feminističkim načelima. Ovo kada neko govori ženi da ne može da bude feministički role model jer ima telo u koje je očigledno uloženo dosta truda, takođe bi trebalo da se kosi sa nekim bazičnim feminističkim stavovima. Ovi što su potpisali peticiju protiv "Wonder Woman" teško da su feministički orijentisani.

 

No, i feminizam sam ima problem "zbuna oko ženske seksualnosti", problem sa stidom (koga je i posledica) i generalno je patetičan.

Link to comment

 

problem sa stidom 

 

"problem stida" kao jednog od pokretača moralnog ponašanja je nešto što je donelo hrišćanstvo. Stari, u antici, su imali sramotu, na mestu onoga što je kod nas stid. To je bitna razlika. Ne mogu sad da se setim ko je pametno elaborirao o tome, znam samo da nije Niče, iako bi se on svakako složio. Probaću da se setim.

Link to comment

nije hriscanstvo palo s neba niti su u antici svi narodi bili isti - isti koncept se javlja i u kulturama koje nisu imale neki veliki dodir sa hriscanstvom

Link to comment

Nije palo sa neba, naravno, ali je vremenom postalo radikalnije od antičkih religija. Razlike su ogromne i suštinske.

U antici moral stida nije preovladjivao, naprotiv, čak ni u tabuima. Bilo ga je, svakako, ponegde, ali moral sramote u civilizaciji koja je agon shvatala kao glavni element društvenog ostvarenja (Grci na primer) je bio dominantan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...