Jump to content

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Sta kaze - "svi me teraju da imam decu, a ja bas uinat njima necu da imam". Ako to stvarno misli, radi se o krajnje nezreloj osobi, dobro je sto nema decu.

Link to comment

U stvari, znam još njih koje su sve to doživljavale kao nametnutost nekakve obaveze, pa su se stim izborile svaka na svoj način.

Nije poenta da li žene radjaju decu po difoltu nego da li, zaista, postoji nekakva društvena obaveza koju one  osećaju kao pritisak.

Link to comment

Sta kaze - "svi me teraju da imam decu, a ja bas uinat njima necu da imam". Ako to stvarno misli, radi se o krajnje nezreloj osobi, dobro je sto nema decu.

 

 

Ne, ova je bila prilično eksplicitna: Ne želim decu jer želim da se bavim stvarima  koje su nespojive sa imanjem dece.

Aktivno smo se družili jedno vreme i bila mi je ( i sad je) prilično draga čak i ako se nisam slagao sa mnogim njenim stavovima.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Ne, ova je bila prilično eksplicitna: Ne želim decu jer želim da se bavim stvarima  koje su nespojive sa imanjem dece.

Aktivno smo se družili jedno vreme i bila mi je ( i sad je) prilično draga čak i ako se nisam slagao sa mnogim njenim stavovima.

To je nesto sasvim drugo. Notorious prica o onima koji bi u stvari zeleli da imaju decu, a posto osecaju da im to drustvo namece, zbog toga (drustvene prisile) odlucuju se da ih nemaju (iz inata, narodski receno).

 

Ovo, nemam vremena za decu, hocu da pravim karijeru (ili bilo koji drugi normalan razlog) je pravo svake zene (i muskarca). Ne vidim sta je u tome lose.

Link to comment

Notorious,

 

Koliko ljudi znas koji su se odlucili da nemaju decu zbog otpora na to sto im drustvo roditeljstvo namece kao drustvenu prinudu? Ja ne znam nikoga.

 

Ne ide to po e, baš neću kad me teraju iako bih želela principu, bar ne kod iole zrelih ljudi, mehanizam je malčice suptilniji. 

Ne vidim ništa loše u bilo kom izboru koji ne ugrožava druge. I odluka da se ne prihvati opšteprihvaćeni emancipacijski obrazac je, iz mog ugla gledano, izraz emancipacije, ukoliko je produkt slobodne volje. 

Link to comment

pošto je Idiotizam postao nova Normalnost štampa se trudi da zabašuri svaku činjenicu koja bi možda mogla da kaže evropskom radnom narodu da je krajnje vreme da se prestane sa samoubilačkim titranjem manijacima iz drukčijih kultura

 

naravno ti jadni pokušaji su sada već uzaludni jer uvežbano oko zna da su u pitanju marokanski multikulturalisti

 

koji bi u zamenu za demonstraciju svog nasleđa bili počašćeni krvavim orlom samo da je u prejadnim švedskim uškopljenicima ostalo išta vikinškog testosterona :fantom:

 

'A grown man shoved his tongue in my daughter's mouth': North African football team sent home and manager arrested after 'MOLESTING' three 16-year-old girls at Swedish youth football tournament

    African football team have been thrown out of a competition in Sweden
    Came after some of their players allegedly molested group of teenage girls
    Players were accused of groping the teenagers after asking them for pictures

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3711689/North-African-football-team-sent-home-manager-35-arrested-molesting-three-16-year-old-girls-Swedish-youth-football-tournament.html#ixzz4FodyLtqF

Edited by Hella
Link to comment

ribo nama ne moraš ništa da nam objašnjavaš nego prevedi na multikulti jezik pa isto tako objasni ekipici u izbegličkom kampu i povedi sve drugarice sa sobom :fantom:

 

NSFW

 

Lepo dizajniro svetlo čovek, svaka čast.

Link to comment

krajnje je vreme za oštre demonstracije na kojima bi feminaci ološ opet histerisao protiv svih muškaraca na svetu jer su svi isti i sve je isto :fantom:

 

A MUSLIM cleric from a Cardiff mosque where three British jihadis are believed to have been radicalised has told young worshippers it is “permissible” to keep sex slaves.


http://www.express.co.uk/news/uk/695042/ali-hammuda-al-manar-mosque-young-british-muslims-cardiff-sex-slaves

Link to comment
  • 3 weeks later...

Mimi se oglasila

 

 

FEMIMIZAM (Zašto sam anti-feminista)
MIMI MERCEDEZ·SATURDAY, AUGUST 20, 2016
Biti feminista u današnje vreme kada je jednakost muškaraca i žena pred zakonom odavno postignuta znači zahtevati jednakost u glavama pojedinaca što dalje znači da veruješ u to da društvena svest može da se menja nezavisno od materijalnih uslova proizvodnje iliti ekonomskog uređenja sveta. To mi je kao verovanje u Boga pa samim tim tu prestaje da postoji prostor za dalju raspravu.
 
FEMIMIZAM se trudi da skapira šta je uzrok nejednakosti u društvu i razume da muškarci nisu ženski neprijatelji niti su oni ti koji su izmislili rodne uloge, kao i to da muška uloga u patrijarhatu nosi mnogo tereta i ograničenja sa sobom isto kao i ženska, a muškarci koji primetno odstupaju od nje se suočavaju sa drastično gorim osudama nego što je to slučaj kod žena.
 
Link to comment

 

Mimi se oglasila

 

 

MIMI MERCEDEZ·SATURDAY, AUGUST 20, 2016

Biti feminista u današnje vreme kada je jednakost muškaraca i žena pred zakonom odavno postignuta znači zahtevati jednakost u glavama pojedinaca što dalje znači da veruješ u to da društvena svest može da se menja nezavisno od materijalnih uslova proizvodnje iliti ekonomskog uređenja sveta. To mi je kao verovanje u Boga pa samim tim tu prestaje da postoji prostor za dalju raspravu.

 

FEMIMIZAM se trudi da skapira šta je uzrok nejednakosti u društvu i razume da muškarci nisu ženski neprijatelji niti su oni ti koji su izmislili rodne uloge, kao i to da muška uloga u patrijarhatu nosi mnogo tereta i ograničenja sa sobom isto kao i ženska, a muškarci koji primetno odstupaju od nje se suočavaju sa drastično gorim osudama nego što je to slučaj kod žena.

 

http://www.facebook.com/notes/mimi-mercedez/femimizam-za%C5%A1to-sam-anti-feminista/1148676521845705

duboko, al djabe, no fat chicks :fantom:
Link to comment

Dvadesetočlani Islamski savet savetovao je Pakistansku vladu da u budućnosti dozvoli muškarcima da "malo tuku" svoje supruge ako ne ispune određene uslove i da zbog toga ne budu sankcionisani.

 

http://www.blic.rs/vesti/svet/islamski-savet-dozvoliti-muskarcima-da-malo-tuku-zene/heepxnm

 

sreća pa pored stručnjaka za islam koji su ga decenijama pogrešno kapirali imamo čivutske lezbače da nam objasne šta je poenta :fantom:

 

ps

ovo je toliko glupo da ulazite na sopstvenu odgovornost

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Hella
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...