Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Ja jesam, vecito mi traze da nosim neke teske stvari :(

ja svoje teshhke stvari nosim sama, a i na merdevine se penjem u shtiklama, poshto sam visinski izazvana.

al djaba, oni dizu opremu na sve vece visine, samo da mene zavitlavaju <_<

 

ne mozesh ti, ti si mala :lolol:

Link to comment

...ona objavljuje članke na temu o kojoj, garantujem, ništa nije pročitala. Da je ukucala u gugl 'rodna ravnopravnost', 'diskriminacija rod', samo to, dve reči, dva tri klika, nema šanse da bi mogla ovoliko da se izlupeta.

joj, ne znam, ne bih se tako brzo kladila da nije, al' da ic nije pomoglo.  :(

Link to comment

joj, ne znam, ne bih se tako brzo kladila da nije, al' da ic nije pomoglo.  :(

 

Šta znam, meni ovo zvuči bolje nego da je uzela sopstveno iskustvo kao merilo svega, u fazonu: ja sam žena, to je dovoljno da pišem o položaju žena u društvu. Ako je pročitala nešto pa nije baš najbolje razumela, ima nade za nju.

 

Nego, jesam ja nešto istripovala, ili se AMP pominjala kao deo Libek ekipe?

Edited by sailorman
Link to comment

oh

 

klijenti> Narodni muzej Pančevo, Turištička organizacija Srbije...

 

ama gde su tu privatnici?

 

vrhunac bede je kad fukara koja srče iz budžeta priča o preduzetništvu.

 

 

Uze mi post iz tastature. Preduzetnici koji se finansiraju tako što isisavaju pare iz državnog budžeta. Jbt, kakav bezoobrazluk.

Link to comment

Meni je to skroz logican epilog. Kao sto se job creators u USA busaju u grudi da su vrednocom dosli do para a ovamo placaju manji porez od svojih cistacica tako u Srbiji ovi koji se busaju u grudi o survival of the fittest zive na drzavnoj sisi. Do para ne dolaze oni koji najbolje i najpostenije rade vec oni koji ih najvise zele (kao i u svemu ostalom u zivotu) tako da ce ta klasa uvek biti puna licemera i lopova. 

Link to comment

Šta znam, meni ovo zvuči bolje nego da je uzela sopstveno iskustvo kao merilo svega, u fazonu: ja sam žena, to je dovoljno da pišem o položaju žena u društvu. Ako je pročitala nešto pa nije baš najbolje razumela, ima nade za nju.

 

Nego, jesam ja nešto istripovala, ili se AMP pominjala kao deo Libek ekipe?

na znam, prosto mi je... neverovatno da neko samo sebe i svoje okruzenje uzima kao dokaz za bilo sta. licno iskustvo sucks.

za libek - mislim da ne, ali ja je iz nekog razloga povezujem sa tom ekipom, ne znam odakle mi te ideje. seticu se. 

 

edit: a bre, znam odkud mi to. kad su secirali libek u sitna crevca na topicu o radulovicu isla sam da ronzam po njihovoj fejsbuk stani i voila!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152403145210101.1073741843.252721685100&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151851414250101.1073741831.252721685100&type=3

Edited by Patty Lee
Link to comment
Изазова има много, жене у нашем друштву још нису потпуно равноправне, али се ја лично нисам сусрела ни са каквом родном дискриминацијом. Више са подозрењем и ниподаштавањем онога што радимо, али тога има у сваком послу и на скоро сваком радном месту.

 

Šta ovo znači? Suočila se sa rodno zasnovanim podozrenjem i nipodaštavanjem onoga što rade, ali toga ima u svakom poslu i na skoro svakom radnom mestu. 

 

Ne razumem svrhu (razlog upotrebe) ovog "ali". Kao, problem postoji, ali zapravo ne postoji jer ga ima svuda?

Link to comment

Šta ovo znači? Suočila se sa rodno zasnovanim podozrenjem i nipodaštavanjem onoga što rade, ali toga ima u svakom poslu i na skoro svakom radnom mestu. 

 

Ne razumem svrhu (razlog upotrebe) ovog "ali". Kao, problem postoji, ali zapravo ne postoji jer ga ima svuda?

 

Ona je ustvari u te dve rečenica pokušala dva puta da opravda postojanje diskriminacije. Prvo, kao ima diskriminacije, ali ako budete super urbani i pozitivni i preduzimljivi kao ja, niko vas neće diskriminisati. I drugo, možda će vas nipodaštavati (=diskriminisati, samo što ona to izgleda ne kapira), ali hej - to je normalno jer je rasprostranjeno i teba se pomiriti s tim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...