Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

Kakvi obrti i intrige™

Reprezentacija Zelenortskih ostrva diskvalifikovana je iz baraža za Svetsko prvenstvo jer je koristila neregistrovanog fudbalera u utakmici sa Tunisom.Svetska fudbalska federacija (FIFA) objavila je da je reprezentativac afričke zemlje Fernando Varela igrao iako je bio suspendovan za tu utakmicu.Tunis, koji će igrati u baražu umesto Zelenortskih Ostvra, podneo je zvaničnu žalbu, koju je FIFA prihvatila.Zelenortska Ostrva, čija je populacija pola miliona ljudi, nikada nije igrala na Svetskom prvenstvu. Ipak, nacionalni savez te zemlje imaće pravo žalbe.
Kakvi magovi organizacije vode ove saveze to je fenomenalno.
Link to comment

Diletanti jbt, vidis da je samo u ovim kvalifikacijama 6-7 utakmica registrovano sa 3-0 za zelenim stolom™ zbog slicnih propusta.Da apsurd bude veci (ako je suditi po nekim drugim sportovima s kojima sam imao iskustva) u tim Africkim savezima ima 1 gomila ljudi koji se vode kao neki zvanicnici i koji bi trebalo da vode racuna upravo o tim stvarima a zapravo se samo uvaljuju da putuju za dz :isuse:

Link to comment

Igrački ne bi bilo loše da se plasira Obala Slonovače i Gana od povlašćenih. Možda i najbolje izbalansiran tim od Afrikanaca ima Kamerun i ne bi bilo loše da ih pogleda žreb, jer nisu nosioci. Takođe, na SPu bih voleo da vidim mladi tim Nigerije. Za peti tim nemam nekog izrazitog "favorita", možda Egipat, jer su godinama igrali odličan fudbal u Africi, a nisu videli SP.

Link to comment

odlican zreb za Burkinu Faso ! a i Kamerun je omastio brke. Etiopija koga god da je dobila bi verovatno ispala, a Senegal me nije nesto impresionirao u kvalifikacijama, tako da mi i nije preterano zao sto su izvukli Slonove. Gana - Egipat ce da bude klanica. navijam za Egipat jer mi je malo preko one stvari Ganaca.

Link to comment

Slabasan je Senegal, gube u gostima rutinski.Cijenim da prolaze Obala Slonovace, Nigerija, Kamerun, Gana i Burkina Faso iako ce biti jako zajebano, Alzirci su nezgodni skroz.Etiopija i Nigerija su bile u istoj grupi u kvalifikacijama za CAN 2012, 4-0 u Nigeriji i jedva zivu glavu izvukli u gostima, 2-2.Obala Slonovace i Senegal su igrali u kvalifikacijama za CAN 2013, 4-2 u Abidjanu i prekid pri 2-0 za Slonove u Dakaru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...