Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

Mogu Zelenorcani da izbace ovu Ganu koja je busan kurton od ekipe bez brace Ayew.Razocaran sam zbog ispadanja Doktora. U kvalifikacijama su bili veoma pouzdani i donosili brdo para, divna ekipa zaista. Medjutim njima bas mnogo znaci domaci teren, cim izadju napolje mnogo su nesigurniji u napadu.Mali mi je vec par godina totalno bezvezna ekipa al provlace se i imaju srece u zdrijebovima™. Sad ce najopustenije da prodju usrane domacine i igraju polufinale. Polufinale eeeeeej! Steta sto se te sugave ekipe ne ukrstaju sa grupom C posto ovako jedna (polu)kul ekipa mora da ispadne od Slonova.Btnj kako skandalozna posjeta jebote, na CIV - Togo bilo samo 2000 ljudi, Gana - DR Kongo 7k... :puke:Glupava JAR, bolje da su opet dali Gabonu i E.Gvineji.

Link to comment

all to play for u mojoj sada vec omiljenoj grupi. najlepse od svega bi bilo da Chinpolopolo tuce Burkinu Faso, a Nigerija pocini sepuku protiv pravoslavne bratije i da tako odu dalje vladajuci sampioni kao 1. i raspojasani Sahelski pljackasi kao 2. (koji su mi, moram priznati, postali najzanimlivija ekipa za pratiti, jer su totalno nepredvidiv element - nesto poput Turske u Evropi), ali to je cist fantasy scenario. in reality, cini mi se da Zambiji puca kurac za ovaj turnir - obe tekme dosad su odigrali potpuno malokrvno i nezainteresovano - kao da im je maltene svejedno dal ce da ispadnu ili odu dalje. naravno, voleo bih da gresim i da to nije tako, ali isto tako bi voleo, da ako kojim slucajem prodju dalje, da ne dodju mecki na rupu i pruze Slonovima priliku za brzu i ljutitu odmazdu, jer bi se to najverovatnije zavrsilo 5:0 kako sad stoje stvari. Burkinabe, obzirom na disciplinu i timski duh, su vrlo lakomi ucice u mec ko da su oni defending champions, a ne njihovi protivnici.za Nigeriju s druge strane, vazi sve potpuno suprotno sto sam rekao za Zambiju: to je ekipa koja je trebala da posle ova dva kola ima 6 bodova i koja je mozda pokazala najvise pored Obale i Gane, ali koja je zbog miksa lose srece, neiskustva i spektakularne gluposti dosla u poziciju da joj je biti ili ne biti utakmica protiv Etiopije. po svemu sto su prikazali bi trebali da budu u stanju da dobiju Etiopiju. no, mind you - prvu utakmicu u kojoj nije bilo whatsoever pritiska na njima Etiopljani su odigrali fantasticno, mogli su i da dobiju na kraju. na ovoj utakmici, a posle zaista epske Burkinabe blamaze, oni su opet na dobro poznatom terenu, tj. u ulozi potpunih autsajdera protiv vrlo favorizovane Nigerije. ja mislim da Etiopljani nisu zalutale neznalice na turiniru poput Angole i Nigera, te da ako im bude igrao najbolji igrac - Adane Girma moze da bude zaista svasta (bitan faktor je i to sto Etiopija ima mozda i najmnogobrojniju podrsku na ovom ACN-u, pored domacina).a4pldd.jpg

  • Burkina Faso will advance if:
    • they do not lose to Zambia, OR
    • Nigeria do not defeat Ethiopia.

    [*]Zambia will advance if:

    • they defeat Burkina Faso, OR
    • they draw with Burkina Faso AND Nigeria draw with Ethiopia AND
      • Zambia outscore Nigeria, OR
      • Zambia and Nigeria score equal goals AND
        • Zambia have a better booking record than Nigeria, OR
        • Zambia and Nigeria have an equal booking record AND Zambia win by drawing of lots.

    [*]Nigeria will advance if:

    • they defeat Ethiopia, OR
    • they draw with Ethiopia AND
      • Burkina Faso defeat Zambia, OR
      • Burkina Faso draw with Zambia AND
        • Nigeria outscore Zambia, OR
        • Nigeria and Zambia score equal goals AND
          • Nigeria have a better booking record than Zambia, OR
          • Nigeria and Zambia have an equal booking record AND Nigeria win by drawing of lots.

    [*]Ethiopia will advance if they defeat Nigeria AND Zambia do not defeat Burkina Faso.

Link to comment

33 min mark:Nigerija-Etiopija 0:0 - Nigerija bolja, kao stvara neke polusanse, al ustvari maltene nista. mozda najslabije izdanje Nigerijaca dosad. Etiopija se brani kako ume.Burkina Faso-Zambija 0:0 duplo golo, apsolutno nista. Zambiji je ravno sve do Kosova dal ce da ide dalje il ispadne, kao sto sam pretpostavio. teren je uzas, povredili neki se igrac Zambije i najbolji Burkinabe i prvi strelac prvenstva Alan Traore.

Link to comment

poluvreme, 2x 0:0 i dalje. jedinu sansu u dve utakmice imala Nigerija pred kraj I pol. potpuno razocaravajuce, no Burkina i Zambija makar imaju ocajan teren kao izgovor. ako ovakav rezultat ostane do kraja ili bude po 1:1 ili 2:2 na obe, gledaju se kartoni kao tiebreaker izmedju Nigerije i Zambije za 2. mesto a tu je odnos trenutno Nigerija 8 zutih 1 crveni - Zambija 7 zutih.

Link to comment

-||-nema sta da se apdejtuje, stanje bukvlno isto -||-volo bi da vidim ovu Nigeriju kako ide na Obalu Slonovace, al po svemu sudeci taj film necemo gledati.edit: pade mi napamet da je nekekav infighting razlog zbog kojeg je Zambija ovolko nezainteresovana. Katongovo sedenje na klupi ide u prilog toj tezi.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

crveni za golmana Etiopije i jos jedan penal (cist ko suza ko i prvi)edit: penal brani jedan njihov igrac posto su iskoristili sve izmene

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

2:0 Nigerija. treba im jos 2 gola da stignu Burkinu po gol razlici, sto najverovatnije nece uciniti tako da su 1/4 gledamo po svemu sudeci superderbi Obala Slonovace - Nigerij :D.

Link to comment

Ladno prvi gol nisu stavili u hajlajte, nema ni one sanse Saladina Saida, a stavili lose izveden korner koji je prebacio ceo sesnaesterac :isuse:

Edited by Delija67
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...