Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

Mogu Zelenorcani da izbace ovu Ganu koja je busan kurton od ekipe bez brace Ayew.Razocaran sam zbog ispadanja Doktora. U kvalifikacijama su bili veoma pouzdani i donosili brdo para, divna ekipa zaista. Medjutim njima bas mnogo znaci domaci teren, cim izadju napolje mnogo su nesigurniji u napadu.Mali mi je vec par godina totalno bezvezna ekipa al provlace se i imaju srece u zdrijebovima™. Sad ce najopustenije da prodju usrane domacine i igraju polufinale. Polufinale eeeeeej! Steta sto se te sugave ekipe ne ukrstaju sa grupom C posto ovako jedna (polu)kul ekipa mora da ispadne od Slonova.Btnj kako skandalozna posjeta jebote, na CIV - Togo bilo samo 2000 ljudi, Gana - DR Kongo 7k... :puke:Glupava JAR, bolje da su opet dali Gabonu i E.Gvineji.

Link to comment

all to play for u mojoj sada vec omiljenoj grupi. najlepse od svega bi bilo da Chinpolopolo tuce Burkinu Faso, a Nigerija pocini sepuku protiv pravoslavne bratije i da tako odu dalje vladajuci sampioni kao 1. i raspojasani Sahelski pljackasi kao 2. (koji su mi, moram priznati, postali najzanimlivija ekipa za pratiti, jer su totalno nepredvidiv element - nesto poput Turske u Evropi), ali to je cist fantasy scenario. in reality, cini mi se da Zambiji puca kurac za ovaj turnir - obe tekme dosad su odigrali potpuno malokrvno i nezainteresovano - kao da im je maltene svejedno dal ce da ispadnu ili odu dalje. naravno, voleo bih da gresim i da to nije tako, ali isto tako bi voleo, da ako kojim slucajem prodju dalje, da ne dodju mecki na rupu i pruze Slonovima priliku za brzu i ljutitu odmazdu, jer bi se to najverovatnije zavrsilo 5:0 kako sad stoje stvari. Burkinabe, obzirom na disciplinu i timski duh, su vrlo lakomi ucice u mec ko da su oni defending champions, a ne njihovi protivnici.za Nigeriju s druge strane, vazi sve potpuno suprotno sto sam rekao za Zambiju: to je ekipa koja je trebala da posle ova dva kola ima 6 bodova i koja je mozda pokazala najvise pored Obale i Gane, ali koja je zbog miksa lose srece, neiskustva i spektakularne gluposti dosla u poziciju da joj je biti ili ne biti utakmica protiv Etiopije. po svemu sto su prikazali bi trebali da budu u stanju da dobiju Etiopiju. no, mind you - prvu utakmicu u kojoj nije bilo whatsoever pritiska na njima Etiopljani su odigrali fantasticno, mogli su i da dobiju na kraju. na ovoj utakmici, a posle zaista epske Burkinabe blamaze, oni su opet na dobro poznatom terenu, tj. u ulozi potpunih autsajdera protiv vrlo favorizovane Nigerije. ja mislim da Etiopljani nisu zalutale neznalice na turiniru poput Angole i Nigera, te da ako im bude igrao najbolji igrac - Adane Girma moze da bude zaista svasta (bitan faktor je i to sto Etiopija ima mozda i najmnogobrojniju podrsku na ovom ACN-u, pored domacina).a4pldd.jpg

  • Burkina Faso will advance if:
    • they do not lose to Zambia, OR
    • Nigeria do not defeat Ethiopia.

    [*]Zambia will advance if:

    • they defeat Burkina Faso, OR
    • they draw with Burkina Faso AND Nigeria draw with Ethiopia AND
      • Zambia outscore Nigeria, OR
      • Zambia and Nigeria score equal goals AND
        • Zambia have a better booking record than Nigeria, OR
        • Zambia and Nigeria have an equal booking record AND Zambia win by drawing of lots.

    [*]Nigeria will advance if:

    • they defeat Ethiopia, OR
    • they draw with Ethiopia AND
      • Burkina Faso defeat Zambia, OR
      • Burkina Faso draw with Zambia AND
        • Nigeria outscore Zambia, OR
        • Nigeria and Zambia score equal goals AND
          • Nigeria have a better booking record than Zambia, OR
          • Nigeria and Zambia have an equal booking record AND Nigeria win by drawing of lots.

    [*]Ethiopia will advance if they defeat Nigeria AND Zambia do not defeat Burkina Faso.

Link to comment

33 min mark:Nigerija-Etiopija 0:0 - Nigerija bolja, kao stvara neke polusanse, al ustvari maltene nista. mozda najslabije izdanje Nigerijaca dosad. Etiopija se brani kako ume.Burkina Faso-Zambija 0:0 duplo golo, apsolutno nista. Zambiji je ravno sve do Kosova dal ce da ide dalje il ispadne, kao sto sam pretpostavio. teren je uzas, povredili neki se igrac Zambije i najbolji Burkinabe i prvi strelac prvenstva Alan Traore.

Link to comment

poluvreme, 2x 0:0 i dalje. jedinu sansu u dve utakmice imala Nigerija pred kraj I pol. potpuno razocaravajuce, no Burkina i Zambija makar imaju ocajan teren kao izgovor. ako ovakav rezultat ostane do kraja ili bude po 1:1 ili 2:2 na obe, gledaju se kartoni kao tiebreaker izmedju Nigerije i Zambije za 2. mesto a tu je odnos trenutno Nigerija 8 zutih 1 crveni - Zambija 7 zutih.

Link to comment

-||-nema sta da se apdejtuje, stanje bukvlno isto -||-volo bi da vidim ovu Nigeriju kako ide na Obalu Slonovace, al po svemu sudeci taj film necemo gledati.edit: pade mi napamet da je nekekav infighting razlog zbog kojeg je Zambija ovolko nezainteresovana. Katongovo sedenje na klupi ide u prilog toj tezi.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

crveni za golmana Etiopije i jos jedan penal (cist ko suza ko i prvi)edit: penal brani jedan njihov igrac posto su iskoristili sve izmene

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

2:0 Nigerija. treba im jos 2 gola da stignu Burkinu po gol razlici, sto najverovatnije nece uciniti tako da su 1/4 gledamo po svemu sudeci superderbi Obala Slonovace - Nigerij :D.

Link to comment

Ladno prvi gol nisu stavili u hajlajte, nema ni one sanse Saladina Saida, a stavili lose izveden korner koji je prebacio ceo sesnaesterac :isuse:

Edited by Delija67
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...