Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

@morgana

uz rizik da zvucim kao pokvarena ploca...mozda da pokusas nekoliko nedelja sa ishranom sa ozbiljno niskim uh,apsolutno bez industrijskih proizvoda i bez kafe?

ja imam nizak pritisak koji mi vec 10god od kada sam na lchf i bez kafe ne pravi nikakve probleme u zivotu dok sam ranije imala jake padove energije u toku dana,zacrnjenja pred padanje u nesvest...to nista nije od pritiska nego od tih drugih faktora..

 

a to sve plus ozbiljno smanjenje ekranskog vremena,vesti,politickih desavanja i pojacan boravak u prirodi za bolji san :D 

 

 

 

Edited by ivy
  • Hvala 1
Link to comment

@ivy hvala za savjet :)

 

uh sam znacajno smanjila jer mi izazivaju pad secera i glavobolje. ne mogu sasvim da izbacim industrijske proizvode ali ih jedem rijetko. kafu pijem jednom dnevno, rano ujutru (a obozavam je), mozda i nju da izbacim, sto da ne.

 

uvijek sam se bolje osjecala sa ishranom slicnom ovoj koju opisujes, ova zima je prva drugacija, pritisak mi ni na sta ne reaguje dovoljno, slano, tecnost, fizicka aktivnost, svejedno sam kao zombi. te nocne padove pritiska sam imala i prije par godina ali ljeti kad je vruce. idem za par dana kod dr da vidim sta ne valja, imam neke svoje sumnje. 

 

super sto si sredila problem, ko nema nizak pritisak sa simptomima ne zna koliko moze da bude neugodan. radije bih da imam visok i zivim brzo :evilsmile:

 

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, morgana said:

 

 

super sto si sredila problem, ko nema nizak pritisak sa simptomima ne zna koliko moze da bude neugodan. radije bih da imam visok i zivim brzo :evilsmile:

 

 

 

 

 

 

uf ja ne bih...

 

npr pre neki dan sam isla dobrovoljno da dam krv i posto sam znala da cu ici za prepodna popijem 2l vode i na kraju sam se nesto zapetljala pa sam zurila i bas brzo vozila bicikl 8km do Zavoda,usla sva zadihana i doktorica mi izmeri 100/70 :mellow: ...posle davanja krvi sam se i vratila 8km biciklom do kuce :D 

znaci meni je pritisak i dalje nizak ali nemam nikakve simptome,imam energije ceo dan...mozda mi se spava popodne ali bas ako je pred kisu ili bas jako toplo ali to retko

dok ranije kada sam jela sranja i pila kafu nisam mogla da se pokupim popodne ili vecinu dana

 

hocu da kazem da nizak pritisak nema veze kao takav...ima veze ono sto unosimo(ili ne unosimo) u sebe.

 

 

  • +1 1
Link to comment

organizam se navikne na svoj tipicni nizak pritisak. ja na 90/60 budem super, problem je kad mi padne na 80/smijesno malo - a zamislivo mi je da ima ljudi koji funkcionisu i sa takvim pritiskom. tj stanje se i definise kroz simptome, a ne pritisak sam po sebi. 

nagli pad pritiska je narocito neugodan.

Link to comment

Za taj san mozda vredi probati neke od onih "progresivnih" opustanja misica koje psihoterapeuti vole da daju?

 

//Ja sam dugo, pa maltene ceo zivot imala nizak pritisak (80/60) ali nikada nisam imala neke probleme. Jedan usamljeni slucaj nekog trovanja kada sam dospela do hitne gde mi je bio izmeren 60/50, tad je bio pakao ali vratili su me u zivot. "Izlecila sam se" prvom trudnocom :laugh: Od tad imam 110/70.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

Za taj san mozda vredi probati neke od onih "progresivnih" opustanja misica koje psihoterapeuti vole da daju?

 


sta je to?

Link to comment
22 hours ago, morgana said:

@ivy hvala za savjet :)

 

uh sam znacajno smanjila jer mi izazivaju pad secera i glavobolje. ne mogu sasvim da izbacim industrijske proizvode ali ih jedem rijetko. kafu pijem jednom dnevno, rano ujutru (a obozavam je), mozda i nju da izbacim, sto da ne.

 

uvijek sam se bolje osjecala sa ishranom slicnom ovoj koju opisujes, ova zima je prva drugacija, pritisak mi ni na sta ne reaguje dovoljno, slano, tecnost, fizicka aktivnost, svejedno sam kao zombi. te nocne padove pritiska sam imala i prije par godina ali ljeti kad je vruce. idem za par dana kod dr da vidim sta ne valja, imam neke svoje sumnje. 

 

super sto si sredila problem, ko nema nizak pritisak sa simptomima ne zna koliko moze da bude neugodan. radije bih da imam visok i zivim brzo :evilsmile:

 

 

 

 

za početak mora da se utvrdi uzrok. 

hormonski disbalans itekako zna da utiče na dramatične padove pritiska. i na nesanicu. 

  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, beta kentauri said:

za početak mora da se utvrdi uzrok. 

hormonski disbalans itekako zna da utiče na dramatične padove pritiska. i na nesanicu. 

 

i ja laicki mislim da je hormonski disbalans, vidjecu za par dana kod dr

Link to comment
2 hours ago, Djuro said:


sta je to?

  

Sedneš ili legneš, i razmišljaš kako ti je lak/težak jedan po jedan deo tela, usmeriš pažnju. Na primer: desna šaka, pa desna podlaktica, pa desna nadlaktica....ako imaš vremena možeš i prst po prst :D i tako celo telo. Važno je ne preskakati mišiće lica, bar meni to najviše pomaže.

Usmeriš pažnju i držiš je nekoliko sekundi. 

Onda možeš istu varijantu sa jakim stezanjem i opuštanjem mišića. 

Za celo telo treba da se odvoji oko pola sata. 

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, beta kentauri said:

kakvo ti je gvožđe?

 

 

ok je, preko donje granice, mada bi moglo i bolje. vjerovatno doprinosi ali ne bi trebalo da je uzrok, u periodima anemije osjecala sam se bolje nego sad. 

 

Edited by morgana
Link to comment

Od covjeka do covjeka kontam. Kilogrami, stres, nacin zivota, starosna dob.. Ne moze biti isti pritisak 45god 1.93cm 108kg i 30/170/70. Dr. Nestorovic jednom rekao :D

  • Haha 1
Link to comment

Pa to...
Meni doktorka neki izmeren 140/95 tretirala kao vrlo visok.
Doduše to pre 8 godina.
Sad se loše osećam i sa 120/80...
To je stvarno individualno







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...