Jump to content
IGNORED

Tour de France 2012


malkin

Pobednik TdF 2012  

33 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    191

  • gervasius twinkleminkleson

    103

  • freakns

    47

  • Garnirung

    36

e smara ovo. ja bi ukinuo timove i naterao vozace da se sami trkajua i u fudbalu bi onda mogli slicno da urade. svako za sebe pa ko da vise golovaEvans ode u kurac...

Edited by sherman
Link to comment

Froome je i na Touru jachi od Wigginsa, kao sto je bio i na Vuelti. Bilo bi lijepo da ga puste da se bori za zutu majicu, ali nema sanse ochigledno.Svaka chast Nibaliju, chovjek uvijek pokusava, ali protiv ovakvog Skaja se ne moze.

Link to comment

Izvuče se pirgavi, tj. da nije bilo Fruma, danas bi iskrvario dosta sekundi.Ne znam kako ide sa timskim taktikama, ali ako ovako ostane do pred kraj, bilo bi stvarno sranje da mu ne daju da proba da uzme Tur

Link to comment

Svake godine dobijem nostalgiju, a jos kad Tour prodje kroz "moj kraj" (Col du Grand Colombier), gde sam se kao mlad jarac pentrao i trckarao za seoskim cicama i po balovima :wub:Probao i biciklom pre jedno 17 godina nekih 45km ove trase i dusa mi je na nos izasla.Btw Go Cadel!

Link to comment

Možemo da ih samo ne volimo, ali Sky je odlično složen tim sa jasnim ciljem i samo neki loš dan Froomea ili (pre) Wigginsa može da ih košta duple pobede. Jako dobro posloženi sa fenomenalnom kontrolom napada, tempom, logistikom... Sve je delovalo pod konac, sem jučerašnjem malog izleta Frooma, za koji verujem da je plod nedostatka komunikacije. Kako god, voz, Boasson Hagen, Richie Porte, Rogers, Froome, Wiggins je nešto što je podjednako jako kao i voz Saxa od pre par sezona, kada ih je Contador na mišiće pobedi.Problem je nedostatak dvojice najboljih biciklista sveta, prvenstveno zbog toga što su jako agresivni brdaši, što manjka skoro svima koji su ozbiljni ove godine na TdF. Van den Broeck je jedini sa takvom mogućnošću, a Pinot i Rolland se još uvek zadovoljavaju sa pobedama u etapa da bi bili opasni na duže, a i mladi su za konstantnost. Fali i Joaquim Rodriguez kao neko ko je agresivan. Nibali deluje dobro, ali moraće da poradi na strpljenju još, jer mi se čini da promaši tajming za napad.Drago mi je da starci voze sve lošije, jer mi je starija generacija vozača jedna od antipatičnijih koje sam gledao u biciklizmu.---Inače, najnejasniji tim je RadioShack-Nissan, a to se nadovezuje i na priču o njihovim ciljevima. Ako već zbog povrede Andy Schlecka, nisu mogli realno da napadnu prvo mesto, ne razumem zašto nisu podmladili sastav na TdF, već su opet gurnuli stariju gardu, umesto da dodaju mlađoj ekipi još jednu godinu iskustva. Spomenuo je Malkin, Fugslanga, ali fali i Gerdeman ili Bakelants. Zubeldia (bez obzira na peto mesto u GC), Horner ili Kloden su vozači kojima je vreme isteklo, a i ceo koncept gde imaš pet lidera nije dobar. Makar je Gallopin delovao dobro dok se nije razboleo.

Link to comment

Meni djeluje vise kao demonstracija... gluposti?Potpuno nepotrebno rasipanje snage. Nadam se i znak nekog razdora u Skyju, kako bi bilo carski da Froome osvoji ovo :DJuce su im se zene na twitteru svadjale :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...