Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

У 13:25, на ТВ Бастиља, :) "Бановић Страхиња", реприза у 00:25. Један од најлепших српских митова, екранизован у време када се систем тихо руши (смрт маршала, дужничка криза, колапс индустрије, пад стандарда, ни трага оном урбаном оптимизму из "Вишња на Ташмајдану") , а људи се тада хватају за прошлост у одговорима на кризу. Интересантно је пратити митолошку свест у народу која добија своје најјаче изразе у најјачој кризи, да би у тренуцима релативног економског благостања утихнула или се окренула веселијим темама, мање архетипским. "Вишња на Ташмајдану" и "Бановић Страхиња" су 100% одраз свог времена. Један урбани оптимистични филм који слави младалачку љубав и све лепшу будућност која стиже, а други који слави архетипски образац, јунака који се подвигом издиже изнад општег друштвеног и моралног пропадања. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Вечерас, "Врана" 

https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/rts-1/4503491/vrana.html ) 

Имам помало страх од поновног гледања филмова које сам у детињству гледао премијерно у биоскопу и који су ме тада баш, баш пуно импресионирали. Све мислим покварићу те доживљаје из детињства...

Link to comment
2 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Вечерас, "Врана" 

https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/rts-1/4503491/vrana.html ) 

Имам помало страх од поновног гледања филмова које сам у детињству гледао премијерно у биоскопу и који су ме тада баш, баш пуно импресионирали. Све мислим покварићу те доживљаје из детињства...

 

Ja sam mislio da ću u filmu videti trenutak kad ubiju Brendona...gledao ga u starom Domu Sindikata, na spratu.

Za to vreme u susednoj Velikoj sali bio koncert Nedeljka Bajića - Baje, pa live baju pamtim kao soundtrack Vrane

  • Haha 1
Link to comment

"Врана" је био први филм који сам гледао потпуно самостално у биоскопу, јер из моје основне школе нико није хтео да га гледа и ја, шта ћу, одем на благајну и кажем: "Дајте 1 карту" .... :) После ми прешло у навику па и не тражим друштво када ми се гледа филм. Сад у ковид ери, гледао сам Олегов "Жив човек" у скоро празном Таквуду, у целој сали било 5 људи. :)

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

gledati film bez ikoga pored sebe, u gotovo praznoj sali je 1 zadovoljstvo.

Слажем се. Може да се гледа, као и позоришна представа, са понеком особом, која има сличан сензибилитет за уживање у филму. Сећам се, одем са 2 ортака из гимназије у видео клуб, договоримо се да свако од нас тројице узме по један филм, ја питам тамо: "Имате ли: Кад јагањци утихну" , ова два ортака прснуше у хистеричан смех: "јагањци хахахахахахаха утихну хохохохохо " :rolf:

Link to comment
On 14.9.2021. at 7:30, djordje geprat said:

gledati film bez ikoga pored sebe, u gotovo praznoj sali je 1 zadovoljstvo.

 

To me podseti na ćaletovu priču da su za Hičkokove Ptice davali nagradu onome ko sam, u bioskopskoj sali, pogleda ceo film.

 

Kao i da je na šabačkoj "premijeri", negde pred kraj filma, lokalno spadalo uneo i bacio jednog goluba :kecman:

  • Haha 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Upravo na Cinestar Premiere 1 ide (završava se) Donnie Darko, mislim da ima sigurno jedno 20-ak godina kako ga nisam gledao. Tople preporuke za vraćanje unazad ako nije director's cut, prvenstveno zbog inferiorne muzike.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Čudna šuma, režija Szabolcs Tolnai, Cinemania 19:10.

Ko ne želi da vraća može da gleda sutra u 17:20 reprizu.

Nisam gledao, privlači me zbog reditelja, zbog Jezdića me odbija,...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...