Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

B92 00:40
Pakleni poslovi ("Mou Gaan Dou" / "Infernal Affairs" 2002.)
http://www.imdb.com/title/tt0338564/

Psihološka drama "Pakleni poslovi" priča je o požrtvovanosti, moralu, časti i nemogućnosti življenja sa dvostrukim identitetom. Film je dobio i dva uspešna nastavka, a na hongkongškom festivalu bio je nagrađen u kategorijama za najbolji film, glumca i režisera.

Mladi Čen je sposoban agent koji je na tajnom zadatku. Njega je inspektor Vong, koji jedini zna njegov identitet, pre deset godina regrutovao i ubacio u redove trijada. Istovremeno njegovog vršnjaka Laua, pripadnika podzemlja, šef trijada Sem ubacio je u redove policije. Obojica su regrutovani tek što su stigli sa obuke pa su posle godina rada uspeli da napreduju u svojim organizacijama. Međutim, zbog dvostrukih identiteta pate njihovi privatni životi. Čen i Lau redovno dostavljaju informacije svojim šefovima, što ova dvojica vešto koriste za svoje aktivnosti. Ali prilikom jedne policijske akcije oba šefa postaju svesni da u svojim redovima imaju krticu. To će Čena i Laua dovesti u vrlo nezgodne i opasne situacije, pa će ubrzo početi njihova međusobna borba za preživljavanje...

Žanr: Krimi
Uloge: Endi Lau, Toni Vai, Entoni Vong
Režija: Vai Lau, Alan Mak
 

 

Potencijalno:

 

 

HTV1 23:44
Pitomo stvorenje - projekt Frankenstein, mađarsko-njemačko-austrijski film (12)
SZELÍD TEREMTÉS - A FRANKENSTEIN-TERV/TENDER SON THE FRANKENSTEIN PROJECT

http://www.imdb.com/title/tt1527049/

Godina proizvodnje: 2010.

Drama. Poznati redatelj sprema novi projekt te za tu priliku organizira casting kako bi odabrao adekvatne glumce. Mladić koji je odrastao u instituciji za nezbrinutu djecu pojavljuje se kod svoje obitelji gdje nije dobrodošao. Na castingu se dogodi ubojstvo, ali ubojica uspije pobjeći...

"Pitomo stvorenje - Projekt Frankenstein" djelo je madžarskog glumca i redatelja Kornéla Mundrucza, hvaljenog i nagrađivanog autora čiji su filmovi poput Delte, Afte, Johanne, nagrađeni i zapaženo prošli na europskim festivalima. Kao što već i sam naslov asocira Mundruczó je u ovom filmu krenuo od ideje Frankensteina, napuštenog bića književnice Mary Shelley, kojeg ovdje utjelovljuje nesretan mladić, odbačen od majke i oca. Autor je radnju smjestio u zapuštene i napuštene interijere s jedva kojim elementom pokućstva te je koloristiku sveo na zagasite, prljave boje napuštenog predgrađa čime je postigao vrlo tjeskobnu atmosferu.
Na Filmskom festivalu u Cannesu 2010. Kornél Mundruczó nominiran je za Zlatnu palmu.

Trajanje: 106 min.
Uloge: Rudolf Frecska, Lili Monori, Kornél Mundruczó, Kitty Csíkos
Scenarij: Kornél Mundruczó
Redatelj: Kornél Mundruczó
Žanr: drama

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Pitomo stvorenje - projekt Frankenstein, mađarsko-njemačko-austrijski film (12)

SZELÍD TEREMTÉS - A FRANKENSTEIN-TERV/TENDER SON THE FRANKENSTEIN PROJECT

http://www.imdb.com/title/tt1527049/

Godina proizvodnje: 2010.

Vrlo zanimljiv, višeslojan film. Nisam ranije gledao ništa od Kornela Mundruca, a posle ovoga pogledaću sigurno još koji film. Stilski veoma siguran sa pričom koja funkcioniše na tri nivoa, nekom intimnom, mađarsko- političkom i prosto govori o novoj generaciji u vremenu koje dolazi. Srećom nisam pročitao ovaj opis radnje, pa mi je čitav razvoj događaja bio još krajnje nepredvidljiv. Hvala za preporuku.

Edited by kobni zelaya
Link to comment
  • 3 weeks later...

Prvo mi je žao kona, pa se sažaim nad ćerkom, a prema njemu kome je jedna ruka oduzeta imam ambivalentan odnos. Ako je to uradjeno s namerom, postavlja se pitanje ko je on.

Link to comment

Haha, nisam razmišljao iz tog ugla. Više su mi stari propali otac i neudata ćerka simbol slepe ulice, nema dalje, propada imanje. A konj je majstorski snimljen, mislim da nijedna životinja nije izazvala toliko emocije, a u ovako ozbiljnom filmu, da nije K-9 ili nešto tako.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...