Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja izgleda kuvam samo kad imam goste.dakle, za predjelo tart sa spanacem i prazilukom, u pratnji motovilke i cipkaste zelene salate.za glavno jelo cu marinirati dvadesetak minuta svinjski filet (pork chops) u maslinovom, vinskom sircetu, origanu i belom luku, pa cu da ih bacim na rostiljski tiganj i tada nameljem soli i bibera. posle cu da prelijem hladnim sosom od jogurta, mirodjije, soli, maslinovog i vinskog sirceta. uz to sveza salata od paradajza, krastavca, lila luka i malo cu i rukolicu da stavim.za dezert najlaksa stvar u svemiru, kao fol cheesecake, ali nije ni to (ja cizkejk pecem!). u casu namrljavim neki kuki, pa onda zalijem kremom od jaja, maskraponea i engleskog krema, pa na kraju kad sluzim stavim i sloj preliva od sumskog voca (nista spec, samo se ukuva sumsko voce u vodi sa secerom i ostavi se da se hladi). to lepo izgleda, a i super je ukus. nista se ja ne smaram sa zelatinom jer ga izbegavam, zato i serviram u casi jer je malo tecniji krem nego kad ima zelatina.

Link to comment

Mali kulinarski mongrel frankenštajn: napravljen fil za kiš, ali nije stavljeno kao kiš, nego je smotano u pitu. I uopšte nije loše.Ali kako se oseti domaća slan'na da je jača od bilo čega kupovnog; moji uzimaju meso od neke rodbine sa sela (kao, iz kontrolisanog izvora), sami to stavljaju u pac i onda to suše. Našli su neku kasapnicu u Zemunu gde može da se donese na sušenje; valjda je metar štapa nekih 200-tinjak dinara ili tako nešto. Ali sasvim lepo to osuše - video sam do sada svakakve ofrlje uradke, ali ovo je ispalo baš ok.

Link to comment

ja nikad nisam volela sne-nokle, ali mi pre nekog vremena palo na pamet da ukoliko se tome pristupi kako valja, mozda, samo mozda, ispadne divna poslastica. i tako sam danas zapocela studiju u zutom: pola mleko pola slatka pavlaka, sipka vanile, fil bez brasna. kad je bio skuvan, podelila fil na dva dela, u jedan turila burbon, u drugi kafu (kontro izgubio). i eno se hladi, mada se bojim da je to i dalje samo glorifikovano jaje.img44611024x768.jpgUploaded with ImageShack.us

Link to comment

Napravio umak od buđavog sira. Klot krilca (komata 24) se peku u rerni. Sad se bacam na pravljenje sosa. Kupio sam u Idei neki . Uz to ide jedna kašičica Vuster sosa, pola kašičice belog luka u prahu, a pojačaću sos paradajz pireom jer izgleda onaj sos baš ljut. Sve se to rastopi na što manje putera. Dodaću malo svežeg peršuna i sušenog origana. Kad izvadim krilca iz rerne uvaljaću ih u sos pa ih malo samo tretirati prezlama, i onda ih munuti na gril u rernu na 5 minuta. Videćemo kako će ispasti. Džank, znam :)

Link to comment

Mlade krompiriće i cordon bleu iz maxi-ja (zamrznuta hrana je spas za nas radne žene ^_^ )+ paradajz, neki baš lep

Edited by Valkyrie
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...