Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

18 minutes ago, Tihajeza said:

Prvi put u životu zamesih testo sa kvascem. "Ostaviti da naraste" Koliko? Kad je kraj? Pola sata? 2 sata? Aaaaaaaaa

dosta je kad dodirne luster :nobles:

Link to comment
33 minutes ago, Tihajeza said:

Prvi put u životu zamesih testo sa kvascem. "Ostaviti da naraste" Koliko? Kad je kraj? Pola sata? 2 sata? Aaaaaaaaa

 

tupperware peng da kupiš i da ne misliš. kad poklopac odskoči, tj. uradi "peng!", to je to.
ca62ceb09c4b318971e1d8cb8cd4795f.jpg

  • Hvala 1
Link to comment

Prošlo je pola sata, uvećalo se oko 10% 

Sobna temperatura. Kvasac svež.

 

Da sam zvala majku da je pitam kako se prave kiflice, do uveče bi mi poslala kiflice i pravila ih svaki put kad navratim kod nje narednih 6 meseci :)

Link to comment

Ma kakav Taperver, bacas pare, samo providna folija preko cinije, a kod testa ti je iskustvo naj, najvaznije. Polako, ako ne uspe sad, bice neki drugi put wink.png

I ta sobna T je relativna stvar.


Link to comment

@gospa buba 

 

trebalo bi da moze da se reciklira ta mast..za supu/corbu ili adamov pilav...ne vidim zasto bi gadno mirisalo,mi smo imali nekih delova od nasih pilica pa istopili pola kantice masti,ko da su svinje ali bilo ih je 20 kom :D ,pa sad kad nemam supu samo krknem kasiku toga i bude super

 

 

Edited by ivy
Link to comment



Sad je vec kasno, ne videh ranije al mozda za sledeci put. Pilav iz rerne. Te hrbate u serpu s povrcem za supu (mrkva, celer, persun, paskanat) i skuvas supu klasicno, zacinis al ne zakuvas rezance. Zatim uzmes djuvece il dublji pleh, u to sipas pirinac, na to pobacas te hrbate i seckano povrce iz supe i zalijes supom da bude jedno duplo i malo jace supe iznad pirinca. Ako volis biber, lepo zapapris, ako ne ne. U rernu na 200C dok pirinac ne popije svu supu i lepo je kuvan. Otprilike pola sata al pogledas, probas, zavisi od kolicine i rerne. Pirinac bude ultra socan i ukusan, meso skoro nebitno. Uz to neka salatica - carski rucak.


ja nešto slično (ali skroz drugačije!) pravim u loncu na paru (ekspres?) malo zapečem meso bilo kakvo na luku i mrkvi, začinim i sipam sitno seckan krompir (ili ajde pirinač, još bolje), može kockice zucchina, prelijem vodom i za 15 min gotovo. 99% pogodak iako ne vidim unutra pa treba malo osluškivati...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ja od kostiju preostalih od otkošćivanja, leđa, trtica & onih kratkih vrhova krila pravim buljontm, pa zamrznem.

Isto tako jednom u 10-15 dana izdinstam 2kg cluka, lepo ga karamelizujem i rknem u veluku teglu, čuvam u fridžu sa pola prsta ulja ozgo.

To je 60% svakog ručka gotovo dok smislim šta ću:happy:

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...