Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

ja imam nekoliko onih pilecih ledja/guzica shto su kilo 90 dinara u merkatoru, i sad bih to zdrndachila u rernu, mater kaze da samo povegetim™ i krompir okolo.

imal bolja ideja?

sent from bubamoto

Link to comment
14 minutes ago, gospa buba said:

ja imam nekoliko onih pilecih ledja/guzica shto su kilo 90 dinara u merkatoru, i sad bih to zdrndachila u rernu, mater kaze da samo povegetim i krompir okolo.

imal bolja ideja?
 

pa more, al da znaš da tu imaš jedno tri ljudska zalogaja mesa... ja vegetu izbegavam, bolje mi je kad sam pomešam soli i neke začine. npr. granuliranog belog luka i paprike neke.

Link to comment
20 minutes ago, gospa buba said:

ja imam nekoliko onih pilecih ledja/guzica shto su kilo 90 dinara u merkatoru, i sad bih to zdrndachila u rernu, mater kaze da samo povegetim i krompir okolo.

imal bolja ideja?

sent from bubamoto
 

Ima.Supa a posle glabajte pilece hrbetnice sa povrcem iz iste

Link to comment
32 minutes ago, aram said:

pa more, al da znaš da tu imaš jedno tri ljudska zalogaja mesa... ja vegetu izbegavam, bolje mi je kad sam pomešam soli i neke začine. npr. granuliranog belog luka i paprike neke.

tako neshto i uradila. znam da nema ko zna shta, ali samo nas dve jedem, to nam je za danas.

 

29 minutes ago, Haralampije said:

Ima.Supa a posle glabajte pilece hrbetnice sa povrcem iz iste

supa dosadila. plus ima neka supa koju su sistematski izbegavali i danas ima da plate. shta ima za ruchak. hrskavivce. ker peva :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment

Sad je vec kasno, ne videh ranije al mozda za sledeci put. Pilav iz rerne. Te hrbate u serpu s povrcem za supu (mrkva, celer, persun, paskanat) i skuvas supu klasicno, zacinis al ne zakuvas rezance. Zatim uzmes djuvece il dublji pleh, u to sipas pirinac, na to pobacas te hrbate i seckano povrce iz supe i zalijes supom da bude jedno duplo i malo jace supe iznad pirinca. Ako volis biber, lepo zapapris, ako ne ne. U rernu na 200C dok pirinac ne popije svu supu i lepo je kuvan. Otprilike pola sata al pogledas, probas, zavisi od kolicine i rerne. Pirinac bude ultra socan i ukusan, meso skoro nebitno. Uz to neka salatica - carski rucak.

  • +1 5
Link to comment

ispekla klot, to su toliki komadi da nije bilo mesta za dodatke. ispalo super. no generisala sam veliku sholju masti, kakva je to stoka. shta cu sad s tim, jel ima smisla da se chuva i reciklira? unsure.gif

sent from bubamoto



Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...