Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ljudi, pravio sam leskovačku mućkalicu drugi put u životu. Ovog puta, odradio sam dodatni napor, po svim preporukama metuo mesu baš sa roštilja /poručio u mesari do zgrade ražnjice, skinuo, prepolovio, ubacio u smiješu™/ i papriku pre kuvanja ispekao u rerni. Nisam nešto dugo u kujni, što bi se reklo, ali malo sam šta bolje zdelao. Znate ono kad ispadne RESTORANSKI™, preukusno. Bilo je u planu da jedem to u 2, 3 obroka, ali sam bukvalno sve pojeo, ostalo možda pola kutlače i sad ne mogu da dišem već sat i po.

Konsultovao sam 2, 3 receptra, odoh da pohvatam beleške kako sam šta u detalje pa da sledeći put bude isto ako bog kuvanja dozvoli...

Link to comment

Razlivam pihtije, a u pozadini na TV-u ide Layover sa Bordejnom. Seckam raskuvane kolenice, vadim koske iz papaka, pijem tanak špricer od mladog vina iz čaše zamašćene i ulepljene prstima i slušam glas Učitelja. A sve u ponoć, ko da sutra nije ponedeljak

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
16 minutes ago, banatjanin said:

Razlivam pihtije, a u pozadini na TV-u ide Layover sa Bordejnom. Seckam raskuvane kolenice, vadim koske iz papaka, pijem tanak špricer od mladog vina iz čaše zamašćene i ulepljene prstima i slušam glas Učitelja. A sve u ponoć, ko da sutra nije ponedeljak

otac i ja nikad ne uspemo da razlijemo pihtije. on skuva i pozove me da chistimo koske i malo jedemo. i ujebote pojedosmo i daj da prekinemo i daj dosta vishe i otmi mi ovo i nece ostati nishta. i onda ne ostane nishta i razlijemo jedan tanjiric. i keva nas gleda :blink:

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 6
Link to comment
On 6.1.2021. at 12:09, ivy said:

pa sto ga duze drzis to bude kiseliji,zato se odvaja pola i baca jer manje starog startera znaci i manja kiselost..

ali da,bacanje je i mene nerviralo pa nikad nisam radila taj pravi starter od 7dana nego ,,mali,, od dva dana koji sam onda ceo koristila za hleb...

 

a mogla bih sad praviti i taj :D

 

 

Pravio danas vafle jerbo mi bilo zao da bacam starter.Zamesio brasno,kefir i starter i ostavio preko noci.Pre pecenja ostatak recepta,kao u videu.Abnormalno dobri vafli.Pekao u obicnom bakin kolac sokocalu.

  • +1 1
Link to comment

@askeladden

 

to od tog startera sto se baca u procesu?

ako jeste,super.. to ti je sasvim validan starter mozes sa njim svasta praviti pa jos kada ga ostavis jos jednu noc da radi nema greske..

samo tera na mesenje i pravljenje gluposti :D

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, ivy said:

@askeladden

 

to od tog startera sto se baca u procesu?

ako jeste,super.. to ti je sasvim validan starter mozes sa njim svasta praviti pa jos kada ga ostavis jos jednu noc da radi nema greske..

samo tera na mesenje i pravljenje gluposti :D

 

 

 

Da,visak startera se koristi.Napravio hleb sa 83% hidratacije.Ja zajebavanja,ceo dan prevrci,podvrci,razvijaj gluten.Tek veceras kad dodjem sa sljake cu da ga pecem.Mislim da se ne isplati toliko vreme utroseno.Ali vafle  preporucujem.

Link to comment

Picu. Al za sutra -.-
Imam ok testo za odmah, ali oduvek sam zelela da isprobam to neko koje se fermentise, pa sad 24h je maksimalno na sta sam pristala. Stvarno ono 2-3 dana je besmisleno, izgubis svaku volju.

Po ovom receptu



  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...