Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ne postoji bolji način da upotrebite pile nego da mu ispohujete srce. Sve ostalo može da se baci jer su pohovana pileća srca naaajbolja.

32f64ea34f6124f0c28cd631c523e119.jpg


Od začina je obavezna majčina dušica a prija i kari, djumbir, senf i svašta još.

Na slici ima i krupnijih komada. To je džigerica. Za nju je naročito važno da tokom prženja nigde ne probije masu za pohovanje jer će onda imati običan, suv ukus pržene džigerice. Ako se lepo ispohuje, svi sokovi ostanu unutra. No, pohovanje sitnih srca i džige ume da bude komplikovano. Zato je dobar trik da se, sat dva pre pohovanja, sve temeljno uvalja u brašno i ostavi u frižideru (sa svim začinima). Nakon toga regularno ppphovanje - brašno, jaje - će biti dovoljno.

Njam!

Edited by Bujodrag
Link to comment

Nije, naravno, loše sam se izrazio.

Prosto, pohovana je mnogo sočnija.

 

Ma, džigerica je bez veze, srza su zakon!

 

Edit; srca a ne srza, z je od suze radosnice.

 

Njam, njam!

Edited by Bujodrag
Link to comment

davaj recept, sviđa mi se kako izgleda.

 

kukam kupus. izdinstao odvojeno ribić na kockice, slandžu i kobaje, mrkva, kamara crnog luka, lovor,...ah miris lovora na vrelom metalu :wub: , kupus, sad krknuo i pelat.

 

duša navija za svež paradajz u kuvanju al jbte lepši mi ukus sa pelatom. kakvi ste vi po tom pitanju: svež paradajz vs pelat iz konzerve?

Skuhati dva omanja slatka krumpira, šargarepu... potom sve u blender, vratiti u šerpu, razrediti do željene gustine (mi volimo baš gustu, tj više potaž, no čorbicu) začiniti po želji... kockica putera, mrva maslinivog ulja, sol, narendan djumbir. Pred samo kušanje sipati malo pavlake za kuvanje i mlevenog bibera. Moj sinak jede bez djumbira, jer mu bude ljuto, ili kako bi on rekao "vruće"

Ali je dakako lepše sa njim. Ovo je navodno odličan lek protiv prehlade, posebno u zimskim mesecima.

 

Kupus, mljac... definitivno pelat ili paradajz pire, zavisi šta imam u kući.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...