Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Uhvati me neka inspiracija danas:

 

- dynamite shrimps iliti jumbo škampi u ljuto-kiselom sosu (zbudži se za 20 minuta a zakiva kad se posluži u koktel čaši)

 

- mascarpone sladoled sa smokvama, puterom od kikirikija i brusnicama. Dodaje se i jedan shot vilje koji sam ja iskusno nalio direktno iz flaše ali mi je ruka malo zadrhtala pa su ispala jedno 2-3 shota i sladoled je veseo samo tako. Sreća pa sam imao dodatne količine svih sastojaka pa sam ga tako izvadio a sad ga valja pozobati što neće biti teško.

Link to comment

Rizoto po Jamie Oliver vulgaris receptu. 

 

Seckani luk, sargarepa i tikvice bačeni na mulje. Nakon par minuta dodao pileće belo meso. Potom sipao pirinač i dolio roze da se dinsta

 

Zatim dodao ikarove sušene vrganje i zalivao vodicom od vrganja, da se nastavi dinstanje. Začinio estragonom i solju. Kada sam sklonio šerpu sa ringle dodao kockicu putera i malo rendanog parmezana.

 

Fino ispalo. Parmezan baš izdominira, treba biti pažljiv.

Link to comment

konacno smislila sta da kuvam, ali ne moze covek u srbiji da racuna na to da ce u prodavnici naci sta joj treba. umesto toga, ja u maksiju gladna i ocajna, konzerve sociva na popustu, improvizovala brzinsko kuvano jelo. mladi luk, paprika, beli luk, socivo, lajm, seckano peceno kostunjavo.

2qno9rc.jpg

Link to comment

U šta si ovo stavio? Mislim plećka...

probušio je na par mesta u neke rupe ubacio ruzmarin, u neke žalfiju a u neke bosiljak :lolol:

napravio marinadu u blenderu od dve male glavice slatkog luka, skoro cele glavice belog, palac đumbira, 50g badema, zrna slačice, oveći čili i otprilike deci jogurta. prekrio dno pekača sa time a ostatak premazao preko plećke. ostavio tako 2h sata. posle dva sata ulio sam 2.5 deci vode i rasprskao maslinovog ulja preko plećke. pola sata na 220C dok se ne uhvati korica a posle 4h na 130. izvadio plećku, odlio malo tečnosti pa metnuo pekač na ringlu i napravio nešto poput kari sosa - korijander, slačica, opet đumbir, 3 čena belog, tanko iseckani slatki luk, umesto čilija sam iseckao pola crvene špice, 3 paradajza na kockice, konzerva kokosovog mleka i na kraju iscedio skoro pola limuna. sosom sam prelio pirinač, što više sosa to bolje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...