Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Podseti me jednom u bivsoj firmi na radu u inostranstvu bio pasulj, prigodno nazvan balkanska supa. Kako je ono bilo jezivo, stranci su posle toga sigurno mislili kako smo mi neki svetski jad koji ni da pojede nema nista lepo. Ja ne umem da spremim pasulj, ali sam sigurna sad da prvi put uzmem da ga spremam da bi morao da bude bar jedno deset puta bolji, toliko je lose ono bilo.

Link to comment

Najvolem kad u menzi imaju "balkansko povrce" - boranija, grasak, karfiol itsl. skuvano na gomili, preliveno verovatno maslacem. Doduse, mozda se to tako jede u bugarskoj. Zato su cevapi zakon. Prvo stave cevape na tanjir, a onda ih preliju sosom od paradajza.

Link to comment

original serbische djuvec-reis!

 

cevapcici_djuvec-reis.jpg

 

e da, to je moj deda uvek davao kao prilog uz rostilj u restoranu, tamo negde sedamdesetih, samo bez graska i sa vidljivom paprikom. svabe to vole, izgleda

Link to comment

Ali paradajz sos je uvek 1 wtf momenat. Skoro sam pricao s jednom zenom koja je inace sva puna entuzijazma, pa rece kako rade na tome da menza bude malo internacionalnija. I onda si mislim, da li zaista zelim da jedem vijetnamsku hranu ala cevapi u paradajz sosu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...