Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

dobro lepo si to skuvala, sad istinski. salute.

 

e cmrlj poklonila mojoj zeni neki mega giga sos za pastu, fenomenalno. cmrlj daj recepis za narod.

Link to comment

yolo je reportovan za odavanje rl podataka.

sos inspirisan aramovom pastom paradajz/sljive/tuna bez kuvanja, ali ja bila gladna, a njegova se ceka 20 minuta da se hladi i ukusi povezu, povezala ih ja toplotom, obican maslinovo ulje/beli luk/peperoncino/svezi paradajz/dosta svezeg bosiljka sos uz dodatak sljiva. paradajz bio dobar i sljive ucinile svoje, imao divnu slatku notu bez dodatog secera, paradajzicniji paradajz umak nego inace. 

Link to comment

veceras, losos na moj nacin i moja krompir salata sa kaparima. mmmm...

 

losos iseckan na trakice i mariniran par sati (bluk, limunov sok, seckana limeta sa koricom, persun, so, biber i tucana ljuta, maslinovo ulje) pa u vatrostalnu posudu. rerna se zagreje na 225C i kad je vrela, ubaci se losos. posle 5 minuta se izvadi, pospe prezlom ali ne previse (malo vise nego kad se soli, samo da upije tecnost) promesa i nazad u rernu na jos 5 minuta.

 

uz to salata od madog barenog krompira sa crvenim lukom i kaparima. dresing se pravi slicno kao "french dresing" - celo jaje, kasicica senfa, so, biber i malo sirceta se smesa i dodaje ulje. kad pocne da se zgsnjava (slicno majonezu, ali treba da bude dosta redje) doda se malo vode iz  kapara po ukusu. gustina, opet, kao french dressing, nesto redje od holandeza. preko krompirica, luka i kapara, promesati i ostaviti u fridz da se ohladi dok se losos marinira. 

 

recept radi i sa skampima, cak i bolje, nego imao samo ribu u zamrzivacu a mrzelo me da idem do radnje. 

 

uz to belo vino. milinica. 

Edited by adam
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...