Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

palacinke sa bagremovim cvetom  i kokosovim brasnom

 

 

 

i jbmti moje anarho-stihijsko kuvanje i mere od oka :isuse:  jer nemam pojma sta sam radila a experiment uspeo kao nikad

odmah sam zapisala koliko sam mogla da smislim sta sam radila a i dalje nemam neke tacne mere  :isuse:

Link to comment

izvuces cvet iz onih casica i ubacis u smesu..koliko god hoces,sto vise to bolje

 

a moze i verzija da stavis jednu palacinku pa po sirovoj/gornjoj strani pospes cvetove pa kad se okrene pece se samo kratko sekund/dva tako se cvet krace termicki obradjuje

ali je to meni komplikovanije i mrzi me

Link to comment

sumsko pile. sad sam par minuta kuvao na pari da omeksa, posle cu da izdinstam mladi luk, meso od otkoscenog karabataka i pecurke. onda lagano ukuvavanje sa sremusem u finalu.

Link to comment

i jbmti moje anarho-stihijsko kuvanje i mere od oka :isuse:  jer nemam pojma sta sam radila a experiment uspeo kao nikad

odmah sam zapisala koliko sam mogla da smislim sta sam radila a i dalje nemam neke tacne mere  :isuse:

Ko ja sa najboljim cili sosom od prosle godine. Fenomenalan a pojma nemam kako sam ga napravio  :cry:

Link to comment

Prvi humus u zivotu mi je imao savrsenu konzistenciju a posle toga  :ph34r:

 

Ubih se danas sa tri miksera/seckalice i skroz bezveze. Na kraju sam uspeo nesto sa ponovnim procesiranjem uz dodavanje vode al onda ukus pati.

 

Mozda je bilo do onog skoro bajatog tahinija sa kojim sam pravio prvi put. Ispade savrseno kremast.

 

edit:

 

i kod ovog recepta je definitivno zajeb kolicina. Na manje se daleko lakse pravi a od 425 g leblebija ispadne previse

 

 

Sledeci put pravim sa bar duplo manje leblebija

 

Edited by katamaran
Link to comment

ispekao hleb, riblji paprikas pri kraju - saran divljak, som, babuška.

 

15hmbd.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Nije da ti solim pamet ali babuska je dobra samo za jedno: da je stavis na udicu kao kedera za stuku i to samo kad nemas nista bolje.U corbi je suvisna ,hoce da da gorcinu.Ako nemas mrenu (a realno nije je lako naci) stavi neku drugu belu dunavsku tipa;bodorka,deverika 

Link to comment

koliko dugo se pece pileci batak+karabatak u rerni, i na koliko? celo pile je imalo 2 kg. 

 

pravi li razliku u duzini ako se izvadi koska?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...