Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

sjajnu sam kombinaciju za corbicu smislila. izdinstala malo cluka, dodala iseckane gljive i dinstala dok gljive nisu pustile vodu. na to dolila vode i stavila jedan manji krompir iseckan na kockice, sargarepu na kockice, celer isto, posolila i pobiberila, stavila i mirodjiju i kuvala nekih 20min dok se nije sve skuvalo. posebno probarila koprivu i nju i malo tog ''gustisa'' iz corbe izbledirala i to dodala u corbicu. dodala cicoke sitno iseckane i persun i to sve jos malcice kuvala. sa limunom i pavlakom, ko jede pavlaku, savrsenstvo!

Link to comment

mi bas danas nabrali koprive, i bas razmisljam u kakvu corbicu da ih stavim. thnx! 

 

a vec sam napravila rizoto s njima, odlicna stvar. imaju divnu suptilnu aromu, a vino je dodatno uzdigne. nisam stavljala parmezan da ne pokrije taj nezni ukus. posle je dodavao ko je koliko hteo. 

Link to comment

e pa corbica je ispala fenomenalna! 

 

ostalo mi je jos koprive, pa sam napravila i pesto: bluk, mulje, limunov sok, kopriva i prepeceni indijski orah. preporuka -_-

Link to comment

ja pravim lazanje sa mlevenim mesom. jedva cekam...

 

pre neki dan pravio tortilje i nisu mi uspele... bas sam se bio ubedacio zbog toga i veliki sam krs napravio, da bih na kraju sve bacio u smece..po receptu je izgledalo jednostavno, da jednostavnije ne moze biti..

Link to comment

Tip za domaćr kuvare. Rabelia mix ribe za čorbu odličan. Pakovanje 600 grama. Dva pakovanja savršeno dovoljna za kotlić od 10 litara

Link to comment

e pa corbica je ispala fenomenalna! 

 

ostalo mi je jos koprive, pa sam napravila i pesto: bluk, mulje, limunov sok, kopriva i prepeceni indijski orah. preporuka -_-

e, pa kasno sam videla ovo! a bas pekla ribu i super bi islo uz nju...no, imam je jos u zamrzivacu, napravicu ga kad drugi put budem spremala ribu ili nesto uz sta bi mogao lepo da se ukombinuje...

inace, jos jedna preporuka za jako, jako zdrav i ukusan smuti sa koprivom - dakle, za otprilike 4 case smutija stavim dve greni smit jabuke, dva kivija, saku rastana /mozes i blitvu/ 4-5 cvetica brokolija ili 3-4 lista kelja - znaci, nesto iz te grupe superfoodsa, dodas saku nane /ja je kupujem u maxiju, u onim providnim plasticnim kutijicama dimenzija 12x12x8  - dakle, to je otprilike mera/ malo svezeg djumbira i ako imas zelene klice, ja sama pravim alfa, alfa klice i stavim otprilike jednu saku. ali,  sve u ovom receptu moze biti zamenjeno necim drugim, nista nije bas obavezno mada su nana i greni jabuka tu najbitniji jer daju ukus i aromu ovom smutiju. ako imas dobar blender, stavi kockice leda dok se bledira, ako ne, samo vodu da pokrene i razredi smuti....eto, ako kod vas bude jos kopriva, mozes i to da smuckas :-)

Link to comment

zvuci super :) mada mislim a necemo imati vise prilike da idemo u berbu - iduci vikend nismo tu, a koprive su vec krenule da cvetaju. dok se vrnemo, bice kasno, ali iduce godine!!

 

 

nego, imam pitanje. pre dvesta godina su se ovde pisali hvalospevi za sirup od nara. naisla sam na isti i sva srecna ga kupila i.... ne mogu da se setim uz sta ono bese ide! seca li se neko? ovaj je onako, kiselkasto slatkast. nekako previse kiseo da bude dekoracija za dezerte, previse sladak za salatu... ne znam ni sama. 

Link to comment

kako, kako? ja sam postala strucnjak za prilagodjavanje recepata veganskoj ishrani, posto pretpostavljam da i ovaj sadrzi jaja... sir cu koziji stari staviti, perca, kukuruzno brasno, kiselu vodu /zamena za belanca/, peci prasak, maslinovo ulje, samleveno laneno seme /umesto zumanca - ne znam da li ''radi'', al' sam ja zamislila da radi a i mnogo je zdravo/... reci bubice jel ima jos neki sastojak koji ide i znacajan je za ukus?

Link to comment

kako, kako? ja sam postala strucnjak za prilagodjavanje recepata veganskoj ishrani, posto pretpostavljam da i ovaj sadrzi jaja... sir cu koziji stari staviti, perca, kukuruzno brasno, kiselu vodu /zamena za belanca/, peci prasak, maslinovo ulje, samleveno laneno seme /umesto zumanca - ne znam da li ''radi'', al' sam ja zamislila da radi a i mnogo je zdravo/... reci bubice jel ima jos neki sastojak koji ide i znacajan je za ukus?

ama zeno :D. 300 g sitnog sira je otishlo, jer mu se blizi rok trajanja, 3 jajeta, perca od jedne veze mladog luka, brashna 2 kutlache pune, skoro jedna zejtina, prashka za pecivo skoro celog, bila nacheta kesa :lolol:, soli, bibera, bluka u prahu, lishca celerovog i onda preko mleka da moze da se sipa u korpice... i u nastupu shta josh shta josh uvalila shaku seckanih crnih maslina i jednu supenu parmezana. na 180 pa dokle izdrzish :P

 

to su mafini od chega imash. misli, realno, kod mene su svi takvi, ako cu slane. slatke moram po receptu, nisam za slatko majstorica... (osim za vocne tartove)

Edited by gospa buba
Link to comment

zvuci super :) mada mislim a necemo imati vise prilike da idemo u berbu - iduci vikend nismo tu, a koprive su vec krenule da cvetaju. dok se vrnemo, bice kasno, ali iduce godine!!

 

 

nego, imam pitanje. pre dvesta godina su se ovde pisali hvalospevi za sirup od nara. naisla sam na isti i sva srecna ga kupila i.... ne mogu da se setim uz sta ono bese ide! seca li se neko? ovaj je onako, kiselkasto slatkast. nekako previse kiseo da bude dekoracija za dezerte, previse sladak za salatu... ne znam ni sama. 

odličan je za salate. ako ti je suviše sladak, dodaj par kapi limuna.

Link to comment

odlican je za salatu, ja ga koristim i za mariniranje mesa, a cmrlj je ovde ostavljala odlican recept sa socivom, patlidzanom i paradajzom u kome se to sve prelije tim sosom. ne mogu sa telefona de nadjem, al valjda mozes sama ili se mozbit cmrlj seca kad i gde je to bilo. i negde sam procitao da to turska deca piju kao sok, razblazen sa vodom i dosta leda :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...