Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

pa cutala sam do sad :lolol:  a i sad samo sam iznela svoje osmatranje i nista vise..a vi slobodno nastavite,nista vas ne ometa..

 

 

a da znas samo kako je lepa,meka i lepljiva obrazina i hrskava kozica od uvceta :p..ee..

Link to comment

za testo: 400gr brasna, 1 belance, 250ml mleka, kvasac, kasicica secera, kasicica soli. umesis, ostavis sat vremena da naraste, podelis na loptice velicine oraha i poredjas u tepsiju. pokrijes i ostavis jos pola sata da raste

preliv: jogurt, zumance, soli po ukusu umutis. na tihoj vatri rastopis 60gr maslaca u 60ml ulja i polako, stalno mesajuci, dodas u preliv.

rernu na 180, polijes hlepcice ravnomerno, pospes susam, curakot, lan, kim... sta vec, i oko pola sata peces.

 

edit: ovo je osnovna varijanta, moze se i napraviti nadev pa puniti. mesom, sirom i blukom, sirom i spanacem, prazilukom i jajima, sta god...

 

 

Slaba domaćica ima glupo pitanje. Kvasac koji? U kesici (suvi valjda) ili svež?

Link to comment

meni smesno kako se svi popalite kad neko okaci neko testo pa onda naredne tri strane o tome,ko o onim darlinginom bureku iz tiganja  :lolol:

a ono ustvari nikakva hrana..

meni je testo potpuna nepoznanica, mora da se ceka i moze da ne uspe, pa ko napravi ovako ko aram, kulinarski mi je mag, nebitno je sto uglavnom ne jedem testo.

Link to comment

meni smesno kako se svi popalite kad neko okaci neko testo pa onda naredne tri strane o tome,ko o onim darlinginom bureku iz tiganja :lolol:

a ono ustvari nikakva hrana..

Naravno očekuje se pitanje : A sta bi ti jela?

Ali nemoj da se trudiš, koga zanima...

Link to comment

Slaba domaćica ima glupo pitanje. Kvasac koji? U kesici (suvi valjda) ili svež?

 

svejedno, koji više voliš. meni to ima isti ukus uvek.

jedna kesica suvog = polovina svežeg

Link to comment

dzigu cu iseci na trakice uviti u tanke snite slaninice,ispeci na tiganju,beli luk

tikvice nisam jos smislila ali kontam klot na grilu

i salata

 

mmmmmmmm

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...