Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

 

Primetila sam i ja tu tezgu pre neki dan. Tetka se izdvaja izvanrednim svežim bojama. Proizvod joj je super privlačan.

 

tezgi se nema sta zameriti, tetka u vreme zimskih praznika ima apsolutno svaku pizdariju koja moze da ti padne na pamet: pihtije, suve paprike punjene ovim ili onim, sarma prava, sarma vegetarijanska, razni kroketi (mislim da je to ovo sto je vasa pazario), prebranac, ruska salata, razne druge koje lice na rusku, ajvari, ljutenice... sve izgleda preukusno sto mozda i jeste ali cene su ozbiljan no comment.

Link to comment

Ja grilovao tikvice, celer, <-fala ppp, mrkvu i cluk.

Prvo smuljao u mulje i začine.

 

U tiganju šnicle.

Tikvice su (mi) bile bljak, ovo drugo baš dobro.

eto vidish da valja celer. on je nominalno sladak, cheshce sladak nego shargarepa, i kad se dobro uravnotezi slanim i kiselim, to je bogotac. i masno da bude, naravno -_-

Link to comment

eto vidish da valja celer. on je nominalno sladak, cheshce sladak nego shargarepa, i kad se dobro uravnotezi slanim i kiselim, to je bogotac. i masno da bude, naravno -_-

Dobar, solidan. Samo soli, bibera i sl.

Uvedem u ishranu i živim 100 godina ^_^

Link to comment

surutka ti je ona tecnost koja ostane od mleka kad se pravi sir.

a drugo zavisi za gde pitas. znam da ima surutke u prahu, a ovde u nemackoj npr. ima i pakovane u plasticne case ko jogurt i pavlaka.

Link to comment

od cega se pravi surutka? i ima li to da se kupi u prodavnici? flasa surutke na primer?

 

ima. u bgd na pijaci od seljaka ili u spec.mlecnim radnjama. ima kravlja i kozija, zavisi sta ti treba.

Link to comment

Jedan divan Kung Pao je veceras pao :)

Prvo sam prodinstao djumbir,praziluk i papriku pa dodao gambore,kikiriki i  sos

gTevb99.jpg

 

Prefinjena ljutina djumbira dominira!

GQlU4hr.jpg

Edited by Haralampije
Link to comment

ponocno potpaljivanje rerne, u gvozdenoj posudi koja najvise podseca na sac se nalazi 1 govedji rep od oko 1.1kg, 1 govedja meka rebra od 900g, polozeno na krevetac™ koji cini nekoliko glavica crnog i belog luka, djumbir, prokelj, stabljika celera, paskanat, plavi patlidzan, komorac, sve iseceno na kockice, konzerva ceri paradajza, soja sos, balzamiko, mulje, majkina dusica, krupno istucan biber, lovor. 20 min pod grilom u rerni da meso uhvati koricu i onda do jutra u rerni koja je sa 300C smanjena na 120C, odokativno 8 sati laganog pecenja. izbor povrca diktirao sadrzaj frizidera. nisam siguran da sam nalio dovoljno vode, mozda dodam malo mada mi se ne nabijaju ruke u vrelu rernu i hvata vrelo gvozdje. to me sad malo jebe, OCD radi uveliko. slike su bzvz.

144a11992bffa27c5794289bc6ff3759.jpg
37e407ebac55d45178aa57d8ac03e342.jpg
6b4c180e49b5ee64fe79b9a5ab579ce6.jpg
f3bea7488746fa77711d9bc7188a2cd9.jpg
331834dbc8b33bf4f8d7e3e25a50bf5e.jpg

Edited by yolo
Link to comment

 20 min pod grilom u rerni da meso uhvati koricu i onda do jutra u rerni koja je sa 300C

 

 

 

 

umesto toga, samo meso u prethodno ugrejanoj tepsiji u full whack relni na 20 minuta, provereno savrseno, ispalo mi bolje nego dzejmiju  :s_c:

 

oko 1.00

 

 https://youtu.be/qOIHZpKyzMs

Link to comment

Haralampiju,

 

aj, bači recepat! :-)

Kung Pao?

Voila

sastojci za porciju:

 

1.kozice/gambori/skampi  110 gr.

2.kikiriki  40 gr.

3.praziluk  60 gr.

4.djumbir  15 gr.

5.sveza paprika  35 gr.(originalno ide 35 gr.ljutih papricica iz tursije)

6. malo ulja (originalno ide sezamovo ulje ja ga nemam)

 

za sos:

soja sos - 3 kasike

fish sos - 2 kasike (umesto tog stavio oyster sos)

voda - 4 kasike

kukuruzno brasno 1/2 kafene kasicice

ulje 1/2 kafene kasicice

mleveni biber 1/2 kaf.kasicice

pirincano sirce 1/2 kaf.kasicice

secer 1/2 kaf.kasicice

par kapi nekog hot sosa 

 

 

Sve sastojke za sos pomesati i ostaviti na stranu.Na malo ulja prodinstati tanko secene listice djumbira na kratko (20-30 sec.) i dodati kolutove praziluka (beli deo) i papriku.Dinstati dok praziluk ne omeksa i dodati kikiriki i kozice.Dinstati jos cca 5 min.

Nakon toga dodati i pripremljeni sos i dinstati dok se ne redukuje na 1/2 od pocetne kolicine sosa tj dok sos ne postane gust i lepljiv.Servirati sa testeninom ili pirincem.Ja sam izbegao ljutu papriku zbog svojih saranitelja ali sam naknadno zaljutio svoj deo tajlandskim sl.kis lj.sosom  :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...